“Po për këto 3 çështje të kryeministrit a flet dot prokurorja e përkohshme?”

August 31, 2018 11:06

“Po për këto 3 çështje të kryeministrit a flet dot prokurorja e përkohshme?”

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili në një shënim në rrjetet sociale ka shtruar disa pyetje nëse Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme do të hetojë aferat për të cilat është akuzuar Kryeministri Edi Rama.

Ja shënimi i tij i plotë në facebook:

Po për këto 3 çështje të kryeministrit a flet dot prokurorja e përkohshme edhe e përgjithshme(PPP)???

Kryeministri eshte i paditur se genjeu e tha publikisht se kishte bere ekspertizen e audiopergjimit te vellait te ministrit.

A do te kete hetime transparente per kete????

Kryeministri ishte i paditur se i kerkoi policise te flake uniformen e te beje vota per rilindjen.per kete veper penale po vete kerkoi falje ne FB dhe prokuroria e mbylli ceshtjen.

A do te kete rihapje dhe hetim transparent nga prokuroria fajtore qe e mbylli ceshtjen???

Kryeministri eshte njoftuar me shkrim qe Shqiperia rrezikon te humbase 2 miliard euro ne gjyqe me kompani te ndryshme dhe i eshte kerkuar zyrtarisht te ndalet procesi i prishjes se kontratave me dem shteteror.Kryeministri nuk e ka vene ujin ne zjarr dhe mosveprimet e tij shkaterrojne ekonomine e vendit dhe te qytetareve.Ky fakt eshte bere publik disa here.

A do te filloje hetime kryesisht prokurorja edhe per kete ceshtje???

Jam e sigurte qe prokurorja do behet serish memece do ta harroje serish shqipen dhe nuk ka faj se gjuhen ja dhene me PPP kryeministrise,tashme ata jane prrdoruese…edhe pronare te saj.


l.h/ dita

August 31, 2018 11:06
Komento

2 Komente

 1. Persde Prokuroria e Pergjitheshme duhet te hapi hetime ,mbi ish Ministrat e bandave te krimit ish ne pushtet si psh Petrit Vasili August 31, 11:36

  ky njeri ka abuzuar me jetet e pacianteve shqiptare ,
  duke pervetesuar Miljona ,
  dhe duhet te pergjigjet per vdekjen e shume pacianteve
  vdekur ne spitale prej medikamenteve te skaduara
  siedhe
  Skandali me Vaksinat ,
  qe i injektonin Viruse shqiptareve e femijeve

  Reply to this comment
 2. Berti August 31, 17:48

  Titi nuk i shpeton dot burgut te Reçit çfaredo qe te thuash kunder kryeprokurores, ambasadorit Lu apo R.Vllahutin.
  Ke vjedhur Titi.
  Drejtesia e popullit do te vihet nevend.
  Kurajo Titi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim