Po s’dolën të gjithë hajdutë…

July 27, 2014 12:39

Po s’dolën të gjithë hajdutë…

Vargje të nënshkruara

Kapo Labi

 

Ditë, se u çorientuam

Nga të kthehemi më parë

Nga një anë na lindin djem

Por çdo ditë dalin kusarë

 

Z.Rama, të të rrojë

Po të uron edhe bota

U bëftë i zgjuar si baba

Edhe trim si Zaho Koka.

 

Lëre Zahon që të rritet

Kthehu e merru me Fullanë’

Se Saliu paska mbjellë

Lazaratin në Tiranë.

 

Emërimet e kusarit

Të hetohen sa më parë

Po s’dolën të gjithë hajdutë

Ftoj Mesilën të më varë.

 

Ç’punë bën ti zoti Fullan

Me një rrog’ sa 10 rrogtarë?!

Po ky Bord që ti drejton

Apo rrinë dhe vënë dhjamë?

 

Do të jet’ në nderin tuaj

Bashkë me Sinan Tafanë

Për postet u bëtë të huaj

Ndaj largohu sa më parë.

 

Miq, qofshi të nderuar në këtë vend të masakruar! Nga Kapo Labi, Tërbaç, Vlorë.

July 27, 2014 12:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*