VARGJET: Po si mund të mblidhen more Kaç i zi, të gjithat të zezat veç tek një njeri?!

Arben Duka July 2, 2015 16:30

VARGJET: Po si mund të mblidhen more Kaç i zi, të gjithat të zezat veç tek një njeri?!

Nuk mund të të ndjekim,
në çdo fjalë e hap,
po tani or Kaçi,
je bërë fare trap!

Askush përmbi ty,
s’ja fut kot katundit,
je degjeneruar,
gjer në gradë të fundit!

Duket që aty,
të kanë lënë pas dore,
o kryekomiku,
i shtëpisë qëndrore!

Nuk është pak të kthehesh,
në kryekomik,
dhe që mos harrohesh,
bën ndonjë grafik!

Bën ndonjë grafik,
në shtëpinë qëndrore,
dhe humbjen e madhe,
e kthen në fitore!

Që t’i kujtosh Bashës,
që vazhdon aty,
dhe pse dot s’të shohin,
të shumtët me sy!

Dhe tek demokratët,
je një alergji,
se u zbythën fare,
që kur vajte ti!

Shkak për këto humbje,
aty je dhe ti,
po ti kurrë nuk skuqesh,
more Kaç i zi!

Ta kam thënë me kohë,
Kaç-o delirant,
aty ku shkon ti,
humbja është garant!

Rama do fitonte,
gjashtë vite më parë,
nëse një tip pushti,
s’do kish këshilltar!

Dhe pa ta kërkuar,
ti ja nxive jetën,
i thoshe: “Fiton,
dhe pa Ilir Metën!”

Ne të gjithë u ngjirëm,
kërkonim bashkim,
po Rama dëgjoi,
ty-o mulahim!

Ti e garantoje,
se s’kishte rreziqe,
dhe e ngatërroje,
me këto grafiqe!

Asnjë fjalë e vetme,
kurrë nuk të ka dalë,
po ti s’di ta mbyllësh,
gojën-o bukëshkalë!

Aty je shpërblim,
i një tradhti,
po ti filozof,
nuk rri dot në hije!

Nuk rri dot në hije,
more Kaç i zi,
dhe do me patjetër,
të biesh në sy!

Do të jesh patjetër,
në rreshtin e parë,
dhe pse duket qartë,
që trutë të janë tharë!

Se me plot ndërgjegje,
ja fut kot katundit,
që t’i bësh Saliut,
shërbimet e fundit!

Do të jesh pa tjetër,
në rreshtin e parë,
dhe pse je në fakt,
një Turp Kombëtar!

Çudi si janë mbledhur,
more Kaç i zi,
të gjitha të zezat,
veç tek një njeri!

Arben Duka July 2, 2015 16:30
Komento

9 Komente

 1. Lleshi July 2, 17:03

  Kaçin mos ma sha
  se eshte biri i Ramizit
  qe ishte race
  nga minjte e gjirizit !

  Mblodhi racen e tij
  dhe Kaçin e vuri
  Kryetar Parlamenti
  kete fare “burri” !

  Pjese e kanaleve
  ka qene Kaçi i gjore
  perse bie erë
  ti vete i ve dore ?

  Po a preket me dore
  kjo gje e bute
  si s’ke frike se ndotesh
  dhe vjen era m… ?

  Reply to this comment
 2. myzeqeja e vogel July 2, 17:09

  Ti i vjen hakut ketij maskarai Sr Duka dhe te gjithe maskarenjve te PeDerave.

  I Madh je Arben, pa meshire mbeturinave

  Reply to this comment
 3. Lm July 2, 20:04

  Per ty Arben Duka bashkimi me Ilir Meten, me kryehajdutin nuk te ben pershtypje, mjafton qe mos te jete njeri tjeter ne pushtet.

  Reply to this comment
 4. LABI July 2, 21:21

  Kacin mos e tut
  Se i pelqene shume
  Qe ne stoned te zi
  Ti beje do pune!

  Nuk eshte faj i tij
  Faj ka njerezia
  Qe besojne marezishte
  Genjeshtrat e tija

  Kur shume genjene
  Mende mir, si mbane
  E te kthehet populli
  Te mer mo, surane

  E shkoj gjithe jeten
  Duke ligjeruar
  Si gjinkalle i gjore
  Me kuriz te cpuar…..

  E ka ardhe momenti
  Mendone cdo njeri
  Ta fshijme pergjithmone
  Kete Kac te zi…

  Ka mbetur i vetem
  Eshte vertete ne halle
  Ndaj lepine Berishen
  Ta beje “GJENERALE”

  Reply to this comment
 5. Ari July 2, 21:27

  Po pse i jepni kaq renci keti legenit
  Kete legen e shau me grua dhe familiar
  Mul osmani ne vlore dhe ky i degeneraría
  Vajti ne prere te Saliut

  Reply to this comment
 6. Moza July 2, 21:34

  Pergezime Arben Dukes dhe komentuesit Llesh!E plote per Kacidhen dhe nuk ka nevoje ti shtoje komente per plehren mi gjirizi.

  Reply to this comment
 7. Dardhari July 3, 04:01

  Jepi dhe mos pusho te gjithe keta laro duhet ti njofe Populli se çfare malli jane
  Eshte njesoj si ato Qeverite qe nderoheshin simbas pushtuesit me te forte qe shkelte Shqiperine dhe tani keta SI puna e Kacit, Berishes dhe Fevziut i quajne ( Atdhetare ) jo ore jo ata dhe keta jane T–R–A–DH–E–T–A–R–E

  Reply to this comment
 8. METEH July 3, 07:51

  A.Duka,ju lumt mendja dhe pena per poezin edhe te KAÇIT TE ZI,si shume te tjerave te botuara ne DITA,etj.Kaçi e beri si puna e PROSTITUTES qe shkone me shume tutor,por ky vetem per nje karrige. Dhe ku? Te Saliu…! Siç duket po e shef se i ka te shkurtera diten ne PD dhe del e ben ndonje grafik-genjeshter duke i bere gallat gjithe dynjaja.Ktij mjerani si duket ju be qejfi se MALLAKASTRA votoi djathtas.Por dhe kjo per fain e ketij far burri,pasi u mashtruan me premtimet e Lulit per faturat elektrike,taksat me te ulta ne bote,rrogat..etj.Dhe Mallakastra nuk e harron bemen e Kaçit:”..Une edhe xhaketen te vendos atje….votat i marr..”Kjo thenie e nje mendjemadhi 100 karatesh po ben qe kjo zone historikisht e majt dhe me tradita te votoi nje parti anti-kombetare..!

  Reply to this comment
 9. adriana July 3, 12:15

  Kaci i zi eshte nga ata profesorat maskarenj qe vjedhin studentet dhe me paret e tyre ka blere tre apartamente perballe juridikit dhe i mbane tenbyllura se mose i thone qe ku i gjete para,i tiile eshte ky maskara dhe ne cfare lagje i ka blere ne tirane te re lagjia 5 ja te tille hajdute kemi ne qe drejtojne popullin dhe flete per te tjeret

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*