“Po të ishe deputet, do ta kritikoje Bashën?” Ja si përgjigjet Julian Deda

March 2, 2018 22:03

“Po të ishe deputet, do ta kritikoje Bashën?” Ja si përgjigjet Julian Deda

 

Edhe pse tepër aktiv, Julian Deda, mbeti jashtë listës së Lulzim Bashës në zgjedhjet e shkuara parlamentare.

I ftuar në BOOM, aktori komentoi ndjesinë që i la shefi i opozitës me këtë zgjedhje, edhe pse nuk e fsheh lumturinë që është në skenë dhe jo në teatrin parlamentar.

Deda rrëfeu edhe takimin e parë dhe të fundit me Edi Ramën, por edhe simpatinë për ish-kryeministrin Berisha si politikan.

Fjori Dardha: Si nuk të futi Lul Basha në listë?

Julian Deda: I poshtër shumë, më la tani të merr me ju, me 2XL. Nuk kam marrëdhënie fare me Bashën, nuk kryejmë marrëdhënie. Nuk e di pse nuk më futi në listë, u çava atje tek dera e PD-së gjithë ditën. Kisha marrë dhe një pankartë: “Aman!” Por nuk bëhej fjalë. Tani do merrem me ju.

Fjori Dardha: Si është ti bësh opozitë opozitës?

Julian Deda: Nuk i bëj opozitë, opozitës, asgjë. Unë them ato gjëra që mendoj, mendoj se i them të vërteta. Dikush tjetër do ta vendosë.

Rozana Radi: Pse u fute në këtë valle, je gjithë ky aktor?

Julian Deda: E para jam Mjeshtër i Madh që ta dish (qesh). Ilir Meta na ka ngelë Fjori pa Mjeshtrin e Madh. Që po thoja, unë them ato që mendoj pastaj njerëzit të vlerësojnë. Nuk jap receta, kështu e mendoj, kështu e them.

Fjori Dardha: Po të ishe deputet nuk do të përdorje këtë gjuhë sot në Facebook.

Julian Deda: Po të isha deputet do të isha shumë më radikal.

Fjori Dardha: Flas në raport me liderin e opozitës.

Julian Deda: Kush të tha? Nuk është e vërtetë, unë nuk ha bukë nga politika, vi në politikë nga profesioni im. Po flasim për një “nëse”. E dua skenën akoma. Jam i lumtur që jam akoma në skenë dhe nuk jam aty ku grijnë paçavure.

Fjori Dardha: E mbarove kredinë e shtëpisë?

Julian Deda: Mora një tjetër, kur do vijë dita ta sikteros se u çmenda. Jam pak psikovampir. Psikovampiri është një person që duke debatuar me ty, të gjen pikën tendë më të dobët dhe i mëshon asaj derisa ty të telendis, të lodh dhe pastaj fillon edhe të shkelmon. Artistët e kanë këtë në përgjithësi, e kam unë, e ka Edi Rama. Ia ka gjet pikën e dobët kryetarit të opozitës dhe aty dap dap dap.

Rozana Radi: Përballja jote e parë me Edi Ramën?

Julian Deda: E para dhe e fundit në 2XL. Ka qenë i ftuar kur ishte kryetar bashkie. I gjatë, dridhej nga emocionet. Ai ka një sjellje genetike, duket i çkompleksuar. Kjo sjellja është për të mbuluar komplekset e mëdha që ti ke. Ai e ka atë aftësi, por kur erdhi në 2XL, jo vetëm ai, por të gjithë të ftuarit që nuk kanë lidhje me fushën tonë, politikanë, janë stepur pak. Edhe ata që i shohim të shpenguar kur vinë tek ne janë ndryshe. Nuk ndihen mirë se nuk janë si në shtëpi të vet, edhe Edi Rama nuk bëri përjashtim nga kjo.

Fjori Dardha: Berishian i thekur?

Julian Deda: E kam dhënë këtë përshtypje? Absolutisht kam shumë respekt dhe është një model shumë i mirë politik për tu ndjekur, por nuk është problemi se e bëj këtë për të treguar… Por jam absolutisht partizan i atij lloj profili të bërit opozitë.

Fjori Dardha: Me Shkëlzen Berishën çfarë marrëdhëniesh ke?

Julian Deda: Kam marrëdhënie shumë të mira shoqërore se biznesi nuk na lidh. Është një nga miqtë e mi më të mirë. Por kjo nuk është çështja se unë jam pro kësaj. Unë jam vetë si natyrë agresive, jam më radikal si natyrë dhe dua që gjërat të zgjidhen në mënyrë të shpejtë. Rama ka kohë boll të presë, Luli ka kohë boll, populli nuk ka kohë, Shqipëria nuk ka kohë.

a.s/dita

March 2, 2018 22:03
Komento

5 Komente

 1. Nasi March 2, 22:27

  Po nese I thoni dhe ketij aktor ,atehere na mori lumi,,,
  Ne fakt ne ate liste « brilante » qe ka zgjedhur Luli vetem ky mungon,,,,
  Se ky plus humorit ,ka edhe nivel per politike
  Ky eshte komlet njeri banal,njelloj si ai aktori I « madh » Zef Deda
  Ne fakt ketij I takon te jete I djathte se e ka pasur baben « te persekutuar»
  ,Ik ore se e bere pis Humorin e mrekullushem Shkodran ti me gjith ate fare Zef Dede

  Reply to this comment
 2. Shqiptari March 2, 23:03

  Nasi qe fluturon me pras nga poshte,Zef Dedes ti nuke i vlen as sa qimet e b..thes.O ramocvic,prit se nuke ke pare gje akoma,kure te lagesh dhe pantollonat.

  Reply to this comment
 3. Saliu dhe Zeni sy bufi March 2, 23:57

  Ne rast se nuk pranoni qe ky debil gjoja humorist te mos lehi atehere mos mbani qen tek shtepia ,kenaquni duke dale xhiro me JULIANIN ne vend te qenit me rip mbas qafe

  Reply to this comment
 4. Franci March 3, 07:24

  Ky humoristi tarallak paska si model popitikani ate politikan qe vret qytetaret kur ata protestojne….qe vret dhe zhduk ata qe dalin kunder qe fal territore te atdheut per interesa personale politike..
  Fjori e Rozana ctherrisni ne studio debile te ketij niveli !

  Reply to this comment
 5. MH March 3, 15:13

  Ky nuk asht politikan!
  Te dashtur komentues.
  Mbahet madheshtor nga mjekrra,dhe gjithe aftesine dhe zotesin,oratorine dhe humorin ia dhuron mjekrra dhe vete ky e adhuron mjekrren.Sa here shifet ne pasqyre i buzqesh ati tjetrit m’at ane.Je vertet madheshtor pavarsisht pozicionit para apo mbas pasqyres.Rrofte mjekrra fanatastike ne nji tru shterpe.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*