Papandreu: Udhëheqësit e BE-së duhet të dërgojnë një mesazh për Ballkanin Perëndimor

October 16, 2019 22:39

Papandreu: Udhëheqësit e BE-së duhet të dërgojnë një mesazh për Ballkanin Perëndimor

Edhe ish-kreu i qeverisë greke ka bërë thirrje për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Udhëheqësit e BE-së duhet të dërgojnë një mesazh të fortë që respekton angazhimet tona në Ballkanin Perëndimor, veçanërisht në një kohë kur vlerat tona evropiane dhe themelet demokratike, të vendosura pas Luftës së Dytë Botërore, janë duke u vënë në dyshim.

Fillimi i bisedimeve të pranimit me Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë është rezultat i faktit se Ballkani Perëndimor i përket familjes tonë, historisë dhe ardhmërisë sonë të përbashkët”, është shprehur ish-kryeministri Papandreu.

l.h/ dita

October 16, 2019 22:39
Komento

2 Komente

 1. Shqiptari October 16, 23:01

  Perhere ka fol pozitivisht per shqiperine ky zoteri, mik i shqiperise

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 October 17, 10:11

   lali
   po ta kapësh kështu si e kap ti!!dy fjalë të bukura e gishti në bithë,me grekun kemi thikën në fyt!!
   por po të shohësh se këta grekë që na kanë kërcënuar me të gjitha mënyrat deri dje,sot na bëhen mbështetësit tanë më të mëdhenj!
   nuk të lind pyetja PËRSE e bëjnë një gjë të tillë??
   mos vallë është premtuar që ata të kenë këtë e atë,që ne i dimë dhe i quajmë tradhëti,e të tjera që ne nuk ki dimë fare??
   mos vallë nipçja dobiç, i tradhëtarit nga mati,ka premtuar shumë e shumë gjëra të tjera??
   nuk është vetëm papandreu që po na mbron!!
   shikoji dhe njëherë me sy hapur o Shqiptari!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim