Pogradec, Renea arreston të dënuarin me burgim të përjetshëm

April 24, 2015 14:27

Pogradec, Renea arreston të dënuarin me burgim të përjetshëm

Komisariati i Policisë Pogradec dhe “Renea” kanë arrestuar sot në një banesë në Pogradec shtetasin Gentian Çaka, 43 vjeç, banues në Elbasan.

Ky ishte person i shpallur në kërkim, pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda Tiranë ka dërguar urdhër për ekzekutimin e vendimit penal të Gjykatës së Shkallës Parë për Krimet e Rënda Tiranë, e cila e ka dënuar Çakën me burgim të përjetshëm.

43 vjeçari, i njohur edhe si anëtar i së quajturës Hakmarrja për Drejtësi, të pandehurit e së cilës janë një kalvar gjyqësor që vijon prej më shumë se një dekade, është dënuar me akuzën rrëmbim personi në bashkëpunim.

 

April 24, 2015 14:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim