Pogradec, ndihma ekonomike, nën akuzë 2 zyrtarët e Propishtit

March 21, 2014 10:30

Pogradec, ndihma ekonomike, nën akuzë 2 zyrtarët e Propishtit

Policia vendore njoftoi dje se ka marrë nën hetim në gjendje të lirë dy zyrtarë vendorë të Komunës Propisht të Pogradecit, për veprën penale “shpërdorim i detyrës”. Burime zyrtare thanë se të hetuarit janë R. P., 25 vjeç, banues në Radokal dhe Nj. L., 60 vjeç, banues në Proptisht, me detyra respektivisht përgjegjës dhe administrator të Zyrës së Ndimës Ekonomike, sepse dyshohet se me veprime ose mosveprime, kanë lejuar që persona të ndryshëm të përfitojnë ndihmë ekonomike në mënyrë abuzive. 

 

March 21, 2014 10:30
Komento

1 Koment

  1. Pëllumb zaimi March 21, 14:17

    0re lajmëtar? Do mësosh ti shkruash tamam emrat e fshatrave apo ti themi thanos të të lidhe pas ndonje ulliri në hekal? Jo Propisht por . Propt-isht(proptisht)!?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim