Pogradec, Rama: Zgjedhjet nuk i luan as topi as burri fallxhores

June 16, 2019 18:42

Pogradec, Rama: Zgjedhjet nuk i luan as topi as burri fallxhores

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar fushatën, dhe qyteti i radhës është Pogradeci. Ai është shprehur se kryetari aktual i bashkisë Eduart Kapri (i zgjedhur nga PD-ja) është një derdimen që e ka mendjen vetëm që të bëjë pallate.

Ky derdimeni që keni këtu e ka mendjen vetëm të bëjë pallate dhe nuk ka sjellë një projekt të vetëm serioz që ta mbështesim” tha ai.

Ndërkohë Rama u tregua edhe njëherë i prerë duke bërë ironi edhe me grupin e militantëve që tentuan t’i bllokonin rrugën në hyrje të qytetit siç Top Channel raportoi më herët.

Konkurrentët ishin rrugës, një çetë e vogël atje, grupe të shpërndara në rrugë , që të kujtojnë grupet e enveristëve në 1990 dhe në fillim të 1991 kur dilnin të frenuar të pa frenueshmen. Sot dalin për të frenuar drejtësinë, por nuk kanë për t’ia dalë.

Zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor, nuk e luan as topi dhe as burri i fallxhores”, tha Rama.

 

b.b/dita

June 16, 2019 18:42
Komento

6 Komente

 1. Zigur Qarri June 16, 19:05

  Ky derdimeni që keni këtu e ka mendjen vetëm të bëjë pallate…?Ku e gjen kurajon ky ndyresire te sulmoje personalisht çdo
  kundershtare te tij? Ky qe e ktheu Tiranen ne geto dhe Erion Makiaveli ne nje mal betoni,ky qe ka bere Stadiumin asimetrik,
  dhe me Kulle qe cenon parametrat minimale te sigurise ne nje vend qe njihet si zone termetesh?Hajduti drogaxhi,ofendon!

  Reply to this comment
  • asnjeansi June 16, 21:05

   Zagar Qorri , akoma gjalle qenke ti ? Eh , sikur te ngrdhnje , do te festonin tere lexuesit e forrumeve ….ty te shpelafte mortja e te zençin mallkimet e mendjeshkarit Neritan Ceka .

   Reply to this comment
   • Zigur Qarri June 16, 21:55

    Hahaha….te gjith budallenjt,tek PS-ja jan mbledhur?
    Per arkeologun me te famshem shqiptare,Neritan Ceken,kafsha thote mendjeshkar!Prandaj e permend kaq shpesh ngordhjen ti,se jeton ne Pyllë?

    Reply to this comment
 2. RAMA IK, DESHTAK June 16, 19:07

  Pervec llogjeve as gje te ka ngelur, shikohu ne pasqyre te ka ikur goja shtrember , syte te nxire me qeska .
  U lodhe duke llomotirur. je burre ik me ndere
  Beje zgjedhje me opoziten dhe ja sheshi ja mejdani.
  Kishim besim tek ty , tani na lodhe me banditet e tu, me deputetet hajdute , kryebashkiaket hajdut. dhe baba te te kishim do te nxirrnim nga shtepia .
  RAMA IK , IK ,IKKKKKKKK

  Reply to this comment
 3. demo June 16, 19:35

  Aty qendro dhe mos luaj!
  Une inatin e kam me banden e malokeve.
  Aty qendro tek 30 qershori,
  Ti vjedh,keta vjedhin,ata vjedhin.
  Kryeministri i vetem shqiptar,qe nuk vodhi gjate gjithe jetes se tij,ishte Ibrahim bej Bicaku.
  Meqenese nuk vodhi kurre,e punesuan tek punishtja mutit ne Elbasan,te qeronte halete e pazarit.
  Madje beri dhe nje xhest qe nuk ka shembull ne faqe te dheut.I dergoi ish punetorit te dyqanit te tij,Enver Hoxhya,veturen e kryeministrit ne Berat.
  Se mos ben dhe ti si Ibrahim beu,Rameeee!Se shife cfare pesoi?
  Nuk mjaftonin hallet,por ju gjind edhe nje kopil plehrash,qe quhej fari balliu,qe rremonte tek fuciat e plehrave te lagjes,mos gjinte ndonje buke me marmallate,,.Ky kopil shkonte tek shtepia Ibrahim beut me nje cete kalamajsh dhe i thyente xhamat me gure.
  Prandaj ka mbetur i babezitur, Pace pilafi e quan Mero.
  Vidh o Rame,qe te mos pesoc si Ibrahim beu.
  Po ate 30 qershorin mos e lesho,se keta qe duan te rrezojne ty,jane si rete e karkalecave.Ata shkretetire lene prapa.

  Reply to this comment
 4. Plaku Xhuxhumaku June 17, 01:02

  Ky Zigur Qarri haleja eshte bere si digitali i Sali Berishes.Nuk po le hale pa futur hundet.
  Ik or trap se do te ze ndonje semundje e s’do sherohesh dot

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim