Policët vodhën paratë e viktimave të masakrës në Fier?

July 24, 2014 10:09

Policët vodhën paratë e viktimave të masakrës në Fier?

Policia mund të jetë përballë një skandali të rëndë.

Djali i një prej viktimave të masakrës së Fierit, thotë se punonjësit e policisë kanë grabitur paratë e tyre.

Drini Vrapi ka akuzuar policët se kanë vjedhur nga xhepi i babait dhe xhaxhait të tij, 500 mijë lekë të vjetra.

Ato para ata i kishin marrë borxh.

Pas vdekjes së tyre, Drini thotë për Ora News se nuk ua kanë gjetur paratë në xhep.

Dhe, të vetmit që i kanë prekur trupat e tyre, kanë qenë pikërisht punonjësit e policisë.

Di gjë babai dhe xhaxhai im kanë pasur lekë në xhep, por nuk u gjet asgjë.

Babai kishte 300 mijë lekë, ndërsa xhaxhai 20 mijë lekë.

Të vetmit njerëz që i kapën me dorë ishin polica”, thotë ai./b.l

 

July 24, 2014 10:09
Komento

8 Komente

 1. Naci July 24, 12:32

  Bravo cuna kjo eshte kultura e policit, dhe te vdekurit i grabisin…Tahiro leri simpatizatet po bej policin urith vakabond.

  Reply to this comment
 2. Pëllumb zaimi July 24, 13:00

  Nuk ka ndyrësi më të madhe n.q.s është e vërtetë? Krimi ndaj viktimave nuk investigohet nga kriminelët? Shumë antinjerëzore? Policët mendojnë si policët shkurt,-nuk kanë ç’ju duhen paratë në atë botë!? Hekurat i kanë pak!? Tung!

  Reply to this comment
 3. Naftetar Vjeter July 24, 13:01

  Se seshte mire te merresh me te vdekurit mire leket e babait i di ky po te xhaes ku i di ky apo te rroje sebepi sma merre mendja qe te arrin deri ketu po ne vendin e cudirave jetojme dhe mud te beje vaki.

  Reply to this comment
 4. anonim July 24, 15:16

  dy pleq fshatare qe kishin 200 dhe 300 mije leke ne xhep. Perralla. Edhe po ti kishin aq leke i kishin per xhep ????

  Reply to this comment
 5. turi July 24, 15:40

  Mender polica. Ca prete na policat

  Reply to this comment
 6. rrot k..ri je. July 24, 15:58

  as nuk mund te ket mundesi te ken patur ne xhepa kaq lek mir te jatit ja ka ditur por xhajs nga ja dinte lekt sa mbante ne xhep.po pse imbanin lekt ne xhep apo shkonin punonin tokn me aq lek .imbanin e kur shkonin ne stalln e lops .ca ginjeshtari o zot.po duket ca kan qen nga veprimi qe beri xhaja me lek shum vrvi 4 vet

  Reply to this comment
 7. labinot July 24, 18:02

  Se si grabiten kufomat e aksidenteve rrugore ne aksin qafe thane Librazhd,pyesni gazetarin G.Blloshmi qe i ka filmuar policet duke zhvatur kufomat.

  Reply to this comment
 8. ismeti July 25, 07:44

  ne gjep 500 mij lek e pa besushme kjo me te vertet qenka familje e qmendur

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?