Policia e Gjirokastrës ndalon 71 klandestinë sirianë

November 25, 2014 20:03

Policia e Gjirokastrës ndalon 71 klandestinë sirianë

Gjithnjë e më shumë Shqipëria po preferohet nga emigrantët sirianë që të kalojnë për në vendet e tjera të Evropës. Një grup klandestinësh nga Siria janë ndaluar nga policia sot pasdite në Gjirokastër.

Mësohet se janë  71 klandestinë, mes tyre gra dhe fëmijë, në luginën e lumit Drino.

Ata kishin hyrë në vendin tonë përmes kufirit jeshil me Greqinë, dhe kishin si destinacion Malin e Zi.

November 25, 2014 20:03
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim