Policia e Korçës shoqëron kryekomunarin e kallëzuar për ngacmim seksual

October 6, 2014 14:47

Policia e Korçës shoqëron kryekomunarin e kallëzuar për ngacmim seksual

Policia e Korçës ka shoqëruar në Komisariat kryetarin e Komunës Libonik, i kallëzuar nga një sanitare për ngacmim seksual, në këmbim të vendit të punës.

Një pastruese nga Komuna Libonik ka akuzuar kryetarin e kësaj Komune, se i ka kërkuar seks që ta mbante në punë. Duke qenë se ajo ka refuzuar, ai e ka shkarkuar pastruesen nga puna.

Denoncuesja është Miranda Shuli, ndërsa i akuzuari Petrit Kupe.

“Kreu i Komunës më kërkoi marrëdhënie seksuale. Ai më ka kërkuar disa herë që të bëjmë marrëdhënie seksuale. Kjo, në mënyrë që të më mbante në punë. Pasi e refuzova kërkesën e tij, më hoqi nga puna. Për akuzat e mia kam dëshmitarë”, ka thënë ajo gjatë denoncimit në polici.

Majlinda Shuli punonte si pastruese në një shkollë në Komunën Libonik. Burime nga policia lokale thanë se Petrit Kupe është marrë në pyetje për rastin dhe ai ka mohuar çdo pretendim.

Nga ana tjetër, ai ka deklaruar para oficerëve të policisë së denoncimi i Miranda Shulit është një sajesë e ulët.I zgjedhuri lokal do të kallëzojë pastruesen për shpifje. Në këto kushte është Prokuroria e Korçës që do të vendosë për ecurinë e procedimit. /E.K

October 6, 2014 14:47
Komento

11 Komente

 1. ben October 6, 15:25

  Duan noçke keto agallaret e katuneve.

  Reply to this comment
 2. LALI October 6, 15:34

  APO QENKA TAM PER SEX AJO ESHTE BERE SI SHKURRE I VAJTI MNDJA KRYETARIT TEK AJO SE KA PAK TE REJA POR SEX U BE MODE PUNE KY DESH ME KAI KY ME KAPI I MESON LULUSHI SE DHE ATE E KA DASHNORE SALA

  Reply to this comment
 3. Mark uk October 6, 15:35

  E paska marre malli per fiq.

  Reply to this comment
 4. ben October 6, 16:45

  Po ato femrat cfare kane bere qe i jepni me fofografi ne gazete?

  Reply to this comment
 5. Saliu komunist October 6, 18:26

  Kryecar e ka katandisur veten legen i cpum, ja lyp edhe pastrueses tip b.q. se token e shtepise (gruan) ja punojne te tjeret.

  Reply to this comment
 6. labinot October 6, 21:46

  Kane pare filmin shamikuqja-starring, kryekatunari Xhelal muzati

  Reply to this comment
 7. shqip October 6, 21:53

  turp,
  pa mase me 4 gra ne familje,
  me tre vajza.
  Dhe nuk mendon se cdo tju lere femijve,
  nje baba imoral..
  keto jane vajzat e atij monstres.
  cfaj kane femijet,nga babai qe shfrytezon edhe pastruesen.
  sa keq.

  Reply to this comment
  • feim February 4, 16:53

   cdo njeri, eshte i lire qe te shprehet si te doje, po te verteten kush e di ? prandaj para se te gjykojme te tjeret , une them qe duhet te presim se si do te shkoje kjo pune ne gjykate, prandaj mundet te japim dhe te shprehemi si te duham , po aman me elemetet e duhura dhe me porova, jo ashtu kuturum, se ne kohen e enverit denoheshin njerzit pa pasur te drejten qe te mbruheshin nga akuzat e pa drejta qe ji beheshin popullit shqiptar, ky eshte mendimi im

   Reply to this comment
 8. arkivistja October 6, 22:08

  Edhe ne kohen e enverit,kete avaz benin brigadieret e kooperativave dhe kryetaret e keshillit etj.me grate e fshatit te tyre.

  Reply to this comment
 9. feim February 4, 16:55

  nuk e ve ne dyshim.

  Reply to this comment
 10. feim February 4, 16:58

  jam dakord, por kue gjykon para kohe, eshte njelloj sikur te gjykosh nje te pa fajshem

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim