Policia: Kallëzim penal ndaj Sali Berishës (por është “paralajmërim”)

March 26, 2019 13:29

Policia: Kallëzim penal ndaj Sali Berishës (por është “paralajmërim”)

Policia e Shtetit ka paralajmëruar se do të bëjë kallëzim penal ndaj ish-kryeministri Sali Berisha, për akuzën e shpifjeve.

Në një reagim, policia sqaron se “shtetasi Sali Berisha ka prodhuar dhe postuar në rrjete sociale në vazhdimësi shpifje të panumërta ndaj kësaj organizate ligj zbatuese.

E gjendur nën presionin e pandërprerë të një lumi shpifjesh nga ana e këtij shtetasi, Policia e Shtetit bën me dije se do të reagojë me kallëzime penale, duke kërkuar zbardhjen shpejt dhe deri në fund të këtyre shpifjeve, nga Prokuroria”.

Policia thotë se “Publikimet e këtij lloji tentojnë të ndërtojnë një fushatë të mirëfilltë linçimi publik, që ka qëllim të denigrojnë, delegjitimojnë, dekurajojnë dhe pengojnë punën e trupës së Policisë së Shtetit në shërbim të Kushtetutës, ligjit e qytetarëve. Policia e Shtetit do ta adresojë në rrugë ligjore këtë tentativë të papranueshme dhe do të mirëpresë hetimet që do të provojnë bazën e çdo akuze nga ana e z.Berisha.”

o.j/dita

March 26, 2019 13:29
Komento

29 Komente

 1. MH March 26, 13:39

  Urime nji sekonde e ma shpejte arrestimin.Gjeja me e mrekullushme e jashtzakonshme dhe teper e pritshme nga populli mberthimin e keti qeni ne hekura.Ku permbas tij do rreshtohen zagaret.

  Reply to this comment
  • Gersi chole March 26, 13:57

   Keni 30 vjet qe lifni
   Ti hani mutin dr.prof berishes.
   Edi qe e keni inat se ju pshurri emverin po fatkeqsisht ti hani karin or kurva .

   Reply to this comment
   • ... March 26, 14:23

    Gersi futu ne shpelle! E ke te ndaluar te dalesh nga shpella sepse shqetson publikun!

    Reply to this comment
    • Gersi chole March 26, 15:06

     Aty ne shpelle te qihesh gruaja e di . E ke fiksim shpellen se ta ka shpartalluar keq gruan ne shpelle.
     Sta kam fajin une kjo ishte partia juaj qe ju qishin grate ne shpella kryetatet e kopratives . Sigurimast .apo sekretaret e pare.
     Shpella shpella ngele. Po si duket je njesoj si enveri pederast dhe ti . Si rama pederast qe del me tanga .
     Tani e dua drejte te ma thuash ne shpelle te kan qire gruan motren apo je shkerdhyer vete? Se e shikoj ke nje peng qe ste del shpella nga shpirti. Sa per shpelle un jam.nga vlora nga cholja . Kurse ti sbehet fjale qe je nje fshatar pa toke dhe spiin pa leke.

     Reply to this comment
     • Shqipe etnike nga VLORA March 26, 16:09

      Ne cven te lagjes “chole” e ke shpin me qe do me na mush menjen qe s’je malok.

      hajt mer se edhe emrin e lagjes e ke kopju nga nonji hart e huej se e paske shkru ne anglisht.

     • Boooo booooo , c`mban ky vend ! March 26, 18:03

      Po ti je , me teper se gomar o Gersi , me idjotesite qe nxjerr nga goja . Me gjuhen qe perdor , del lakuriq perpara te gjitheve , se cfar nivel kulture e qyteterimi ke . Ndaj edhe , me te drejte , te quajne shpellar ! Jo kushdo mund ta marre fjalen ne sheshin e burrave , apo me qe je anonim , mund te derdellisesh cfar te duash !

   • shqipe March 26, 14:32

    lumi ti qe ja haperdita te pëgerënsalehit, i pegër gers, ai peshurri enverin pasi ja kish pire shurren aq e kaq vjet,o o gersi,o e vjell’ e shqupit te sali gjirizit dhe lulash MUTIT..

    Reply to this comment
    • Gersi chole March 26, 17:27

     O shqipe qe ke dhere ne breke.
     Shtepine e kam ngjitur me supermarket haso perballe tregut . Fiks fare ke posta . Po ku ta dish ti o mavri vloren ti je rrit ne stanet e kropishtit. Na ben si qytetar ti o pjelle spiunesh.

     Reply to this comment
   • Niku March 26, 14:46

    Nuk e pshurri Enverin por i piu shurren.
    Nuk di pse duhet te paralajmerohet ky armik qe duhet te ishte mbrapa hekurave.

    Reply to this comment
   • bureto March 26, 15:30

    Gersi mavria! Ky, pra Sala, pshurri Enverin?!?! Hallah-hallah! Po ky ishte ajo vemja, ai komunisti, që një javë nuk lau dorën me të cilën ishte tokur me të (që ua ka deklaruar vetë miqve të tij qysh në atë kohë). Po fotot me familjen e Enverit pranë oxhakut, ajo me shetitje me varkë në Pogradec etj i harruat?
    Militantizmi, i kujtdo ngjyre qoftë, është sëmundje e rëndë. Kujdes! Sala po të ishte akoma regjimi komunist do kishte bërë karrierë dhe do t’ia kalonte atij. Simptomat i çfaqi dhe në këtë kohë, por vetë sistemi i sotëm, ai pluralist, nuk ia lejuan në atë masë që do të donte. As Enveri nuk do të ishte dot një ‘Enver’, në një regjim demokratik.

    Reply to this comment
  • per Shkerdhaten e Vicidolit Majmunin plak March 26, 16:24

   ta sh qi Gopi sheqires pot’Thrret,

   e °° G I J O T I N A °° pot’pret ,

   t’kaluarenkujton kur zbrisje n’qytet

   n’shkolln e partis m’sove t’pije Shurrn e Enverit n’epruvet !

   tash qi kockat kercasin krrok-krrok ,
   e krrusur t’kurresh si plak ulok,
   kur farat e kokes te jan cthur ,
   perseri t’kap malli me pi nj’at’shurre !

   ashtu gjysem kafsh si dukesh tani,
   vazhdon t’frymzosh tan Majmunt /kriminelet e ri ;
   n’karieren tande prej prostitute s’le poshtesi pa ber ,
   s’di tat mbes ne e shkerdheve n’at verr .

   megjiate vec shum krimeve nji gja ty s’duhet harruar ,
   pa ty fisi i shpelles ma s’do kish exzistuar ,
   e qi tash je bo si nji i dyt ,
   t’uroj me u zhyt i teri n’Mut.

   merre pra nji ket thjesht si nji urim t’popullit shqiptar ,

   i cili po gzohet me ta pa koken m’litar sam’par

   Reply to this comment
   • Tani tr March 26, 17:34

    Me poshte jane disa nga shpifjet me te renda dhe dashakeqe.

    1-Ne Divjake po behet trafik droge me avion nen hunden e policise se shtetit. Rezultoi shpifje, pasi ne te vertete avionet po sperkasnin kimikate per mushkonjat me ekspertin italian Riformato.

    2-Policia e Shtetit eshte e perfshire ne trafik droge. Kjo eshte nje nga shpifjet me dashakeqe qe eshte bere ndonjehere ndaj policise se shtetit. Prova me e forte per kete shpifje eshte fakti se shume nga ish drejtuesit e policise se shtetit ne vitet 2014-2017 aktualisht jane te arratisur jashte shtetit dhe jane ne kerkim.

    3-Perdhunohet e reja nga djali i deputetit, policia e shtetit nuk merr denoncimin. Edhe kjo rezultoi teresisht shpifje sepse ishte shaka.

    4- Kavaje, perdhunohet e mitura ne shkolle, policia fsheh ngjarjen. Shpifje e ndyre, qe ka qëllim të denigrojë, delegjitimojë, dekurajojë dhe pengojë punën e trupës së Policisë së Shtetit në shërbim të Kushtetutës, ligjit e qytetarëve.

    Reply to this comment
 2. kris 1 March 26, 14:15

  Ta gjobiisim per shpifje dhe Ta paguaje gjoben buxheti I shtetit

  Reply to this comment
  • Salih Berisha eshte nera e kombit ! March 26, 20:36

   Salih Berisha eshte nera e komnit
   Shpirte e zemer ia fale vatanit
   Rames teposhte po i shkon partija
   Don me u rrexue qeverija
   Ne shesh me dale tanve Hajnija
   Po munohen me e dredhe qivija
   Eshte kah kthehet smunje e keqe
   Si Enveri montojnr procese
   Shkolle taktike e kan Enverin
   Tjeter kuejt me ia gjuejt sherrin
   Po shqiptaret e kan zhduke terrin
   Veq per drite e blejne haberin
   Ndore e kan te gjith internetin
   Jan nkontakt me argumentin
   Salih Rames Ati shqiptari
   Me trillime si ulet balli
   Eshte malesor krenar me dije
   Idealin nveper zotnije
   Veq shqiptarit qysh i ka hije
   Policise iau thot nje fjale
   Uniformes me i ba itibar
   Se i bani veti zarar
   Diqka shkurt me u kallxu
   Kaher ligjin e kam mesu
   Kurr drejtesine se kam lendu
   Kush po u nale mos me punue
   Nevoje skini mem kallxu
   Mos e bani vehten prralle
   Salih rama eshte qytetar
   Krejt cka flet eshte qilibar
   E ka mas popullin shqiptar
   si nkosove ashtu nShqiperi
   E man burrin vepra e tij

   Reply to this comment
 3. Adih March 26, 14:30

  Late name ju te ministrise se puneve te brendeshme .Ky ka shkelur me kembe pronaret ,i ka vjedhur , ky ka vrare ,ky ka shkartuar komplet kete vend ,dhe ju mereni me cpifje Beso, se me ipni te drejte qe po lini nam ,turp per ju te policise .Me gjithe se keni te drejte , por po gaboheni dhe jeni bere per tu tallur nga mileti.Ose me shqip meruni me ujkun dhe jo me gjurmet e ujkut.???

  Reply to this comment
 4. 91 March 26, 14:43

  Arrestojini për vrasje, për vjedhje, për zhdukje kufomash, për tradhëti, por mos na çani trapin me thashethemet e këtij Bagles plakë!

  Reply to this comment
 5. Genti March 26, 15:09

  Qe nga akuza duket serioziteti. Shpifja nuk eshte ceshtje penale ne baze te ligjit, por eshte ceshtje civile e cila dergohet nga pala paditese ne gjykate. Se dyti nuk padit policia, por prokuroria e cila merr persiper ceshtjet te cilat klasifikohen si penale, ne baze te provave.

  Ripjellesit filluan talljen parazgjedhore me kopene qe i voton.

  Reply to this comment
 6. Heu Bre ! Kryekurva e Kombit pran arrestimit . Sa bukur March 26, 15:59

  prostituta e shpelles saleh brrisha ,

  i erdhi fundi .

  ne ————I– G I J O T I N E –I——————-

  qen bir qeni shpelles

  fatin e sadam gadafit do kesh kufome e peshtire

  Reply to this comment
 7. fteri March 26, 16:16

  FALENDERIME për policinë e shtetit shqipëtar ,por ,po mendoi se mos kjo është thjeshtë tullumbace .Sali Berisha është në fakt k/krimineli më madhë i shqiptarve dhe i shqipërisë sotme dhe të nesërme.Atë dëmë që ky njeri i vetëm i ka kryer vendit e popullit tonë janë të rënda e katastrofike do të thotë të pa riparueshme,në vite e mote,përse ? ,sepse dëmet e mëdha ekonomike mund të riparohen në vite e vite ,por dëmet moralo -psikologjike në edukimin e brezave do jetë negative për
  breza në histori ,për qindra vjeçar të ardhëshëm. Psh ,hapja e depove të ushtrisë popullore të shqipërisë nga strukturat e PS-së me urdhër të Saliut,vjedhja ,shitja ,shkatrrimi total i sajë ,jo vetëm që është Tradhëti kombëtare ,por vepër me pasoja të rënda krimi për shumë breza ,një histori e pa riparueshme me qindra vjet , ndoshta,kjo është shumë e rëndë ,por një ralitet i zi,për tërë kombin shqipëtar,.që do pjellë vazhdimisht vdekje e krime e ardhëshme me armët e ushtrisë do marren jetë njerzish në të ardhmen .Kurse shpifjet e sharjet e dizinformimet e Sali Berishës ,jan katastrofike ,ka futur shqipërinë në gjaqe e krime të mëdha.

  Falenderoi Policinë e shtetit që është i pari institucion shtetrorë që do të bëjë kallëm penal kundër këtijë krimineli të pa ndëshkuar kurrë nga drejtësia shqipëtare.kur ka bë një mal me krime.

  Reply to this comment
  • Tani tr March 26, 17:34

   Me poshte jane disa nga shpifjet me te renda dhe dashakeqe.

   1-Ne Divjake po behet trafik droge me avion nen hunden e policise se shtetit. Rezultoi shpifje, pasi ne te vertete avionet po sperkasnin kimikate per mushkonjat me ekspertin italian Riformato.

   2-Policia e Shtetit eshte e perfshire ne trafik droge. Kjo eshte nje nga shpifjet me dashakeqe qe eshte bere ndonjehere ndaj policise se shtetit. Prova me e forte per kete shpifje eshte fakti se shume nga ish drejtuesit e policise se shtetit ne vitet 2014-2017 aktualisht jane te arratisur jashte shtetit dhe jane ne kerkim.

   3-Perdhunohet e reja nga djali i deputetit, policia e shtetit nuk merr denoncimin. Edhe kjo rezultoi teresisht shpifje sepse ishte shaka.

   4- Kavaje, perdhunohet e mitura ne shkolle, policia fsheh ngjarjen. Shpifje e ndyre, qe ka qëllim të denigrojë, delegjitimojë, dekurajojë dhe pengojë punën e trupës së Policisë së Shtetit në shërbim të Kushtetutës, ligjit e qytetarëve.

   Reply to this comment
 8. vetëm një gudulisje !!! March 26, 16:23

  FALENDERIME për policinë e shtetit shqipëtar ,por ,po mendoi se mos kjo është thjeshtë tullumbace .Sali Berisha është në fakt k/krimineli më madhë i shqiptarve dhe i shqipërisë sotme dhe të nesërme.Atë dëmë që ky njeri i vetëm i ka kryer vendit e popullit tonë janë të rënda e katastrofike do të thotë të pa riparueshme,në vite e mote,përse ? ,sepse dëmet e mëdha ekonomike mund të riparohen në vite e vite ,por dëmet moralo -psikologjike në edukimin e brezave do jetë negative për
  breza në histori ,për qindra vjeçar të ardhëshëm. Psh ,hapja e depove të ushtrisë popullore të shqipërisë nga strukturat e PS-e e të PD -së me urdhër të Saliut,vjedhja ,shitja ,shkatrrimi total i sajë ,jo vetëm që është Tradhëti kombëtare ,por vepër me pasoja të rënda krimi për shumë breza ,një histori e pa riparueshme me qindra vjet , ndoshta,kjo është shumë e rëndë ,por një ralitet i zi,për tërë kombin shqipëtar,.që do pjellë vazhdimisht vdekje e krime e ardhëshme me armët e ushtrisë do marren jetë njerzish në të ardhmen .Kurse shpifjet e sharjet e dizinformimet e Sali Berishës ,jan katastrofike ,ka futur shqipërinë në gjaqe e krime të mëdha.

  Falenderoi Policinë e shtetit që është i pari institucion shtetrorë që do të bëjë kallëm penal kundër këtijë krimineli të pa ndëshkuar kurrë nga drejtësia shqipëtare.kur ka bë një mal me krime,por kjo është vetëm një kudulisje .

  Reply to this comment
 9. per Shkerdhaten e Vicidolit Majmunin plak March 26, 16:25

  ta sh qi Gopi sheqires pot’Thrret,

  e °° G I J O T I N A °° pot’pret ,

  t’kaluaren kujton kur zbrisje n’qytet

  n’shkolln e partis m’sove t’pije Shurrn e Enverit n’epruvet !

  tash qi kockat kercasin krrok-krrok ,
  e krrusur t’kurresh si plak ulok,
  kur farat e kokes te jan cthur ,
  perseri t’kap malli me pi nj’at’shurre !

  ashtu gjysem kafsh si dukesh tani,
  vazhdon t’frymzosh tan Majmunt /kriminelet e ri ;
  n’karieren tande prej prostitute s’le poshtesi pa ber ,
  s’di tat mbes ne e shkerdheve n’at verr .

  megjiate vec shum krimeve nji gja ty s’duhet harruar ,
  pa ty fisi i shpelles ma s’do kish exzistuar ,
  e qi tash je bo si nji i dyt ,
  t’uroj me u zhyt i teri n’Mut.

  merre pra nji ket thjesht si nji urim t’popullit shqiptar ,

  i cili po gzohet me ta pa koken m’litar sam’par

  Reply to this comment
 10. Vatra March 26, 17:20

  Vetëm ministria dhe ministrat e brendëshëm marin pa fund sulme dhe shpifje nga Berisha ministritë e tjera janë gadi inekzistente për te përse?

  Reply to this comment
 11. mirel March 26, 17:42

  Kur te shkul mustaqen (Leshin) e majte, Qazo zbraz topin e majte.
  .Qaaaazoooo…zjaaaaaarrrr..
  E shkuli Leshin kapiteni…Zjaaarrr

  Reply to this comment
 12. fteri March 26, 18:49

  Mbahet burrë me namuz,
  por nga mendja karaduz.
  Mbaroi shkollën për doktor,
  mori gradën si profesor .

  E kishte emrin Sali ,
  s’kishë pas fe as perendi.
  S’kishë pa sbesë as burrëi .
  veç i vendosur për spun të serbisë .

  Karaduzi i tropojës ,
  i pjell mendja veç marrëzi.
  për të ka gradën “doktorr”.
  karaduz -o karaduz ,
  je veç se një HORR !
  Që e bëre vendin çorap !

  Reply to this comment
 13. Konti Sbalta March 26, 18:50

  Sajmir Tahiri deklaroi:”kam paraqitur ne prokurori padi penale per Sali Berishen ,por atehere sundonte vet Saliu nepermjet A.Llalles dhe ndoshta atyre dokumentave nuk u dihet fati se edhe mund ti kete zhdukur Llalla.Keto te tashtishmet te bashkohen me padite per dhpifje qe ka paraqitur Rama e dhjetra te tjere , per Gerdecin ,21 Janarin e ngjarje te tjera te dhimbeshme si 97 e kane bere dosjen e ketij perbindeshi me te madhe se ate te grupit te Hitlerianeve te denuar nga gjyqi nderlombetar mbas mbarimit te luftes se dyte boterore!

  Reply to this comment
 14. Aleksander Thana March 26, 21:58

  Flini gjume e beni gallate me shokun sal deri sa te ngordhe, pastaj I ngrini permendore si burre ose buce shteti qe groposi Shqiperine e ngriti vicidoline ! Nuk ha mortja m.t, sepse jane te gjithe te lyer me marmalate. Edhe mortja eshte ne hall, ke te marre e ke te lere.

  Reply to this comment
 15. Lexuesi i durueshem March 26, 23:16

  Duket lajm optimist! Kur do te vije ajo dite, qe horrave tu vihet fre?
  ”Doni, apo nuk doni, DREJTESI DO TE BEHET” – thote nje komentues i nderuar ketu ne DITA.
  Shpellaret jane nje specie e vecante. Kercurin tek koka e kane per jastek. Mos u merrni me ata!

  Reply to this comment
 16. Kure do kfjellet populli shqiptare? Me kqyre drejt e me pa mare March 27, 00:19

  Lexuesi I Durueshem , I nderuar Kerkun ne bote policija
  nuk i lajmeron gazetaret se kujt e per cka i ngrite padi Ky shkrim eshte propagande e rrene e faqezive qe kurgja njerzore nuk kan ne qenjen e tyre pos shtazarllakut me shume dobesi ! Salihu nese eshte thirre ne mesazhe te Facebook-ut reagimi eshte deshte
  i menjehershem nese ka pase argumente demantuese
  Niveli i komentuesve ketu eshte skajshmerisht i dobet Jo shpellar e jo vrastar, e jo serb e jo familje prisht e kometuesit e tille jan debila !Kush u epe te drejt te flasin shqipnija se Salihu eka tradhtue kosoven ?!!!! Salihiu ne kosove ka rrespekt krah me Sabri Godon , Pandeli Majkon !!!! Neve nuk na intereson partija po burrnija
  bujarija qe duhet ta kete shqiprija LPK-ucat te na ne
  kosove jan pjelle e Enveristve qe tash i kini ne
  pushtet Ata jeten e prespektiven ne kosove e kan
  shkattrue ma shume se serbija dhe prespektives
  i ka humbur lamshi e jo coll fija ! Atje ska ardhmeri
  rinija !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim