Policia e Tiranës në aksion, arreston 20 persona. Ja për çfarë akuzohen

July 16, 2017 18:39

Policia e Tiranës në aksion, arreston 20 persona. Ja për çfarë akuzohen

Policia e Tiranës njoftojnë, në kuadër të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, se gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar, ndaluar dhe proceduar 20 shtetas.

Njoftimin zyrtar:

-9 të arrestuar për vepra penale të ndryshme është ndaluar 1 person i shpallur në kërkim, janë proceduar në gjendje të lirë 9 shtetas si dhe është shpallur 1 shtetas në kërkim.

Më konkretisht : Janë arrestuar për vepra penale të ndryshme shtetasit:

– E. N., vjeç 32, banues në Fier, i dënuar me parë për veprën penale “Vjedhja”, pasi në rrugën ‘’Sulejman Pasha‘’, është kapur duke vjedhur paketa cigaresh e pije, në kioskën e shtetases F. Gj., vjec 27 banuese në Tiranë.

Nga veprimet hetimore rezulton se ky shtetas është dhe autor i një vjedhjeje të ndodhur më parë, vepër e parashikuar nga neni 134/1 i Kodit Penal.

– A. Q, vjeç 34, banues në Tropojë, pasi në orën në rrugën “Bardhok Biba”, ne nje lokal, ka plagosur me thikë në krah, shtetasin palestinez, S. Y., vjeç 38, banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale “Dhuna në familje”, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën, vepër penale e parashikuar nga neni 89 i Kodit Penal.

– shtetasi E. A., vjeç 16, banues në Tiranë, pasi në rrugën “Mine Peza”, ju gjetën e bllokuan në cilësinë e provës materiale, 6 (gjashtë) cigare me peshë 5.6 (pesë pikë gjashtë) gram me amballazh, lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sattiva, vepër e parashikuae nga neni 283/1 i Kodit Penal.

– K. R., 31 vjeç, banues në Tiranë, pasi, në rrugën e “Dibrës”, u kap duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Land Rover”, vepër e parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

– Shtetasi R. K., vjeç 42 banues në Tiranë, pasi në rrugën “Ali Demi”, pranë Flamurit Gjerman, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, motorrin tip “Dayang”, vepër e parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

– E. Q., vjeç 36, banues në Tiranë, pasi në rrugën e “Muhamet Gjollesha”, u kap duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Volksvagen”, i cili ka goditur nga pas, mjetin tip “Volksvagen me drejtues E. K., duke shkaktuar dëme materiale, parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

– Xh. K.,i banues në Kamëz, vjeç 52, pasi në fshatin Brar, është kapur duke drejtuar pa leje drejtimi, një motorr sportiv pa targa, vepër e parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

– K. Sh., vjeç 20, banues në Tiranë, pasi në rrugën “Xhanfize Keko”, pranë kompleksit ‘”Molla”, duke drejtuar mjetin tip “Peugeot”, ka aksidentuar këmbësoren T. Y., vjeç 74, e cila ndodhet në spitalin e Traumës, nën kujdesin e mjekëve, vepër e parashikuar nga neni 290 i Kodit Penal.

– R. L., vjeç 59, banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”, pasi në rrugën “Zihni Sako”, duke drejtuar pa leje drejtimi, motorrin tip “Lifan” ka humbur kontrollin dhe është u rrëzuar, duke u vetëdëmtuar, ndodhet në spitalin e Traumës, jashtë rrezikut për jetën, vepër e parashikuar nga nenet 290 e 291 të Kodit Penal. Është ndaluar shtetasi i shpallur në kërkim :

– Valmir G., vjec 28, banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”, pasi Gjykata e Apelit Tiranë, me vendimin penal të datës 10.06.2016, e ka dënuar me 1 vit burg për veprën penale “Vjedhja“.

Parashikuar nga neni 134/1 i Kodit Penal. Shërbimet e policisë vazhdojnë punën për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

July 16, 2017 18:39
Komento

3 Komente

 1. antikAmunisti edvin July 16, 19:09

  NA RROFSH PER VERE O POLICI KUR NUK ARRESTON KRRIMINELIN ME INICIALET SH.B QE UA FUT KOBURET NE BYTHE KUR PAS MESNATE PUTANA ME PSEUDONIMET E.M HEDH FISHEKZJARRE TE TREMBE FEMIJET E PA NGRENE

  Reply to this comment
 2. Arber July 17, 00:31

  Kets duhet te riabilitohen ne Kampe Pune.

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic July 17, 01:23

  Per ket ka pase vitinge gjithmon pore per peshite e medhej ata vazhdojn te notojne te qet.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*