Video+Foto/ ISIS godet Francën, therin priftin para se të ekzekutohen

July 26, 2016 11:41

Video+Foto/ ISIS godet Francën, therin priftin para se të ekzekutohen

Një tjetër ngjarje e rëndë u shënua në Francë këtë të martë.

Dy persona, të armatosur me thika, kanë hyrë në një kishë gjatë shërbimit të mëngjesit, duke marrë peng pesë persona, mes tyre priftin, dy murgesha dhe dy gra të tjera.

Raportohet se ata kanë vrarë priftin 92 vjeçar, duke i prerë fytin, ndërkohë që një tjetër person po lufton me vdekjen.

Forcat speciale kanë vrarë pengmarrësit të cilët kanë thirrur ISIS përpara se të kryejnë krimin makabër.

Mediat franceze raportojnë se njëri prej autorëve ka hyrë në kishë me veshje islamike.

Ngjarja u regjistrua në kishën Saint-Etienne-du-Rouvray, pranë qytetit Rouen.

A priest has been butchered by knifemen who cut his throat after bursting into a French church and taking hostages before being shot dead by police
Between four and six people were being held by the assailants in Saint-Etienne-du-Rouvray, near the city of Rouen

July 26, 2016 11:41
Komento

16 Komente

 1. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... July 26, 13:16

  Me pranimin e globalizmit, lufterat e krijuara nga Europa e USA. pranimi i azilanteve nga vendet Arabe, Afrika dhe Azia si dhe Amerika Latine e kane bere boten shume me te pasigurt, keto skena makabre vrasese si dhe ato qe ndodhen ne Nice e Mynih do te jene te zakoneshme dhe rutine.
  Europa po korr ate qe ka mbjelle.

  Reply to this comment
 2. Amerikani... July 26, 15:32

  …”Shume nga ju do persekutohen ,perndiqen dhe vriten ,per shkakun Tim…Por Une jam me ju deri ne fund te kesaj bote…!” Ne fakt fundi i kesaj bote po afron per anti-Zotin…!

  Reply to this comment
 3. Amerikani... July 26, 15:33

  …”Shume nga ju do persekutohen ,perndiqen dhe vriten ,per shkakun Tim…Por Une jam me ju deri ne fund te kesaj bote…!” Ne fakt fundi i kesaj bote po afron per anti-Zotin…!!!

  Reply to this comment
 4. Amerikani... July 26, 15:33

  …”Shume nga ju do persekutohen ,perndiqen dhe vriten ,per shkakun Tim…Por Une jam me ju deri ne fund te kesaj bote…!” Ne fakt fundi i kesaj bote po afron per anti-Zotin…!!!.

  Reply to this comment
 5. Amerikani... July 26, 15:34

  …”Shume nga ju do persekutohen ,perndiqen dhe vriten ,per shkakun Tim…Por Une jam me ju deri ne fund te kesaj bote…!” Ne fakt fundi i kesaj bote po afron per anti-Zotin…!!!..

  Reply to this comment
 6. Amerikani... July 26, 15:34

  …”Shume nga ju do persekutohen ,perndiqen dhe vriten ,per shkakun Tim…Por Une jam me ju deri ne fund te kesaj bote…!” Ne fakt fundi i kesaj bote po afron per anti-Zotin…!!!…

  Reply to this comment
 7. Amerikani... July 26, 15:34

  …”Shume nga ju do persekutohen ,perndiqen dhe vriten ,per shkakun Tim…Por Une jam me ju deri ne fund te kesaj bote…!” Ne fakt fundi i kesaj bote po afron per anti-Zotin…!!!….

  Reply to this comment
 8. Amerikani... July 26, 15:35

  …”Shume nga ju do persekutohen ,perndiqen dhe vriten ,per shkakun Tim…Por Une jam me ju deri ne fund te kesaj bote…!” Ne fakt fundi i kesaj bote po afron per anti-Zotin…!!!…..

  Reply to this comment
 9. Amerikani... July 26, 15:35

  …”Shume nga ju do persekutohen ,perndiqen dhe vriten ,per shkakun Tim…Por Une jam me ju deri ne fund te kesaj bote…!” Ne fakt fundi i kesaj bote po afron per anti-Zotin…!!!……

  Reply to this comment
  • LuciaN July 26, 16:44

   Ik o loqe vrit veten. Se mbase te pret nje “bote tjeter” me e mire se sa kjo ku jeton. Por me keto qe thua, nese ka nje bote tjeter, do jete vete “djalli” qe do jete duke pritur me matrapik bythe ne dore.
   NJerez si puna jote jane aq thelle te indoktrinuar, sa qe edhe sikur te beje mutin dikush nje kat siper teje, do kujtosh se te dhjeu “Zoti”

   Reply to this comment
 10. Amerikani... July 26, 15:36

  …”Shume nga ju do persekutohen ,perndiqen dhe vriten ,per shkakun Tim…Por Une jam me ju deri ne fund te kesaj bote…!” Ne fakt fundi i kesaj bote po afron per anti-Zotin…!!!…….

  Reply to this comment
 11. Amerikani... July 26, 15:37

  …”Shume nga ju do persekutohen ,perndiqen dhe vriten ,per shkakun Tim…Por Une jam me ju deri ne fund te kesaj bote…!” Ne fakt fundi i kesaj bote po afron per anti-Zotin…!!!……..

  Reply to this comment
 12. Salah-politika e BE July 26, 16:43

  Sulmi i radhes i terrorit islam!
  Te shohim si do jete rrena e radhes si justifikim i politikes kurve qe qeveris Europen sot!
  Si do thone ” me te meta mendore “, ” ju refuzua azili “, ” imituan Breswik(!)” apo…
  Situata po shket perdite ne terror nga vandalet e ardhur si klandestine!
  Por terrorin me te plote ne Europe po e sjell politika globale e anarkise qe pa turpesisht kerkon te kacavirret akoma ne pushtete!

  Reply to this comment
 13. Arben July 26, 21:37

  KY PASKA SHKARE.

  Reply to this comment
 14. II July 26, 22:47

  GJermania duhet te pregatise trenat e vdekjes dhe furrat me gaz ndryshe per dy vjet kokat e gjermaneve e te francezeve e kujdo europiani do ti shihni rrugeve, KUJDES FUNDI PO VJEN /

  Reply to this comment
 15. KORCARI July 26, 23:06

  Te gjitha keto qe ngjasin jane te planifikuara ne kuader te RENDIT TE RI BOTEROR, kam vite qe e them por po e them edhe sot, Globalistet duan te nxitin nje Lufte Fetare sepse keshtu do te jete me e lehte per te realizuar aspektin e Rendit Te Ri Boteror i cili thote NJE FE per te gjithe Boten, NJE KOMB per te gjithe Boten dhe NJE MONEDHE per te gjithe Boten.Pra me Luften Fetare e cila eshte nga me te tmerrshmet glpbalistet do te thone qe shume fe bejne keq, gjithashtu edhe shume kombe bejne keq pra le te kemi NJE KOMB NJE FE, degjohet e bukur por ne realitet do te thote SKLLAVERI TOTALE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim