Policia italiane arreston të gjithë familjen shqiptare

July 23, 2017 10:41

Policia italiane arreston të gjithë familjen shqiptare

 

Një familje shqiptare që jeton në Itali është arrestuar nga policia. Babai, mamaja dhe vajza janë vënë në pranga, pasi dyshohet se janë autorë të disa vjedhjeve në zonën e Brentwood, në Vicenza.

Sipas mediave italiane, tre anëtarët e familjes shqiptare vidhnin në bashkëpunim banesa në atë zonë.

Ata kishin marrë para, sende me vlerë dhe objekte të tjera. Pasi analizoi disa prej kamerave të sigurisë, policia zbuloi se tre të dyshuarit janë pjesë e së njëjtës familje.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tyre, u gjetën disa prej objekteve të vjedhura.

Ato ju kthyen pronarëve, ndërsa hetimet vazhdojnë për të zbuluar nëse familja shqiptare është përgjegjëse për vjedhje të tjera.

Mediat nuk kanë bërë të ditur identitetin e tyre.

July 23, 2017 10:41
Komento

1 Koment

 1. Novruz Taip Vishanji July 23, 11:56

  DUHET NJE VETTING EDHE PER JU TE DITA-s !

  Ja lajmi origjinal:

  “I carabinieri della Stazione di Brendola hanno denunciato a piede libero una 49enne, la figlia 28enne ed il marito di quest’ultima 38enne, tutti di nazionalità albanese e residenti a Sarego, per furto aggravato in concorso.
  Le indagini avviate dai militari dell’Arma, a seguito di una serie di furti verificatisi nel comune di Brendola nei mesi scorsi, hanno consentito ai militari di eseguire alcune perquisizioni richieste alla Procura di Vicenza nei confronti dei denunciati.
  I Carabinieri di Brendola, che hanno operato con l’ausilio dell’unità cinofila del Nucleo Carabinieri di Torreglia e dei militari delle Stazioni di Altavilla Vicentina e Lonigo, hanno rinvenuto nell’abitazione della 49enne una bicicletta mountain bike ed un paio di scarpe, provento di furti commessi in due abitazioni della cittadina nel mese di maggio.
  La refurtiva è stata restituita ai legittimi proprietari. Le indagini proseguono per verificare se il terzetto si è reso responsabile di ulteriori furti avvenuti nei comuni limitrofi.“

  Ne shqip, para dhe pas vetting-ut, e mea 49 vjeçare, e bija 28 vjeçare dhe burri i kesaj te fundit (te bijes) 38 vjeçar !

  Nuk ndryshon asgje, sepse ne fund te fundit hajdute pulash qenkan, kane vjedhur nje biçiklete dhe nje pale kepuce atletike, por korrektesia sot si duket ka nje vlere te pa arritshme.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*