Policia korr edhe 770 bimë kanabisi në pyll

July 8, 2014 08:34

Policia korr edhe 770 bimë kanabisi në pyll

Polica e Vlorës zbuloi dhe asgjësoi ditën e djeshme 770 rrënjë bimë narkotike të llojit kanabis sativa në fshatin Mavrovë të komunës Kotë. Burime të policisë vendore bënë të ditur se lënda narkotike ishte kultivuar në 7 parcela të ndryshme dhe menjëherë pas zbulimit u krye dokumentimi i plotë ligjor si dhe asgjësimi me djegie i tyre. Materialet iu dërguan Prokurorisë për ndjekje të mëtejshme procedurale për veprën penale “kultivimi i bimëve narkotike” dhe po hetohet për identifikimin e kultivuesve. Pothuajse çdo ditë kjo polici asgjëson bimë hashashi të mbjella në parcela që janë tokë shtetërore.

 

 

 

July 8, 2014 08:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*