Policia mësyn në Elbasan, 6 të arrestuar me bomba, mina dhe armë

February 7, 2018 22:25

Policia mësyn në Elbasan, 6 të arrestuar me bomba, mina dhe armë

 

Policia e Elbasanit raportohet se ka zhvilluar një operacion masiv mbrëmjen e së mërkurës për goditjen e një grupi të strukturuar kriminal.

Operacioni ka çuar në pranga 6 persona të këtij grupi.

Mësohet se policia ka sekuestruar mina me telekomandë dhe armë zjarri.

Policia e Shtetit ende nuk ka dhënë informacion zyrtar mbi një operacion të tillë.

Aksioni është drejtuar nga Altin Qato.

Personat që janë arrestuar janë nga Pogradeci dhe Gramshi.

a.s/dita

February 7, 2018 22:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*