Policia në këmbë gjatë gjithë natës, jep për të gjithë një mësim për Krishtlindje (VIDEO)

December 25, 2017 09:13

Policia në këmbë gjatë gjithë natës, jep për të gjithë një mësim për Krishtlindje (VIDEO)

Policia e Shtetit ka qëndruar përgjatë gjithë natës së mbrëmshme në gadishmëri për të siguruar mbarvajtjen e festës së natës së Krishtlindjes në Tiranë.

Pas urimit për këtë festë të krishterë, policia jep një këshillë për të gjithë drejtuesit e mjeteve dhe qytetarët për respketimin e rregullave të qarkullimit në mënyrë që të mos shënohet asnjë incident.

“Sherbimet e Policise ne krye te detyres .

Gezuar Krishtlindjen. Miresi e begati per te gjithe.

“Mesimi i madh i krishlindjeve: “Duajeni jetën dhe të afermin tuaj”.

E perkthyer më shqip akoma: respektoni drejtuesit e tjere te mjeteve, beni kujdes per kembesoret ne rruge, jepuni perparesi ne rruge”.

Respektimi i rregullave te qarkullimit i nje ngjyre festive me teper”, shkruan policia.

December 25, 2017 09:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*