Kukës, arrestohen personat e akuzuar për zjarret dhe goditjen e policisë

April 1, 2018 09:18

Kukës, arrestohen personat e akuzuar për zjarret dhe goditjen e policisë

 

Pas paralajmërimit të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se do të merren masa ndaj personave përgjegjës për protestën e dhunshme ditën e djeshme në Rrugën e Kombit, ka filluar edhe aksioni.

Pas mesnate, forcat e policisë kanë mësyrë në banesat e personave që kanë qenë pjesë e protestës, dhe kanë arrestuar disa prej tyre.

Familjarët e të arrestuarve janë mbledhur mëngjesin e sotëm para Komisariatit të Policisë së Kukësit, duke kërkuar sqarime për të afërmit e tyre.

Ata thonë se nuk e dinë se ku i kanë dërguar familjarët e tyre pasi i kanë arrestuar.

“Policia na erdhi nëpër banesa në orën 03:00 të mëngjesit. Nuk e dimë ku i kanë çuar personat e arrestuar”, thonë familjarët e tyre.

a.s.dita

April 1, 2018 09:18
Komento

18 Komente

 1. Vandalet ne Burg April 1, 09:27

  Shume mire jua bene. Ne burg te rrine per shume vite, dhe ta mesojne se vandalizmi denohet. Edhe familjaret po u bene agresiv, ne burg te cohen ose tu jepet ndonje gjobe e majme qe ta paguajne gjithe jeten.

  Reply to this comment
 2. LORA April 1, 09:36

  Mbesbtes Policine e Shtetit,ne ushtrimin e forces se ligjit.

  Reply to this comment
 3. Aty April 1, 09:45

  Ne Tepelene ti cojne te gjithe ,sa me larg qe te jete e mundur,.Nuk duan te paguajne per rrugen ku shkelin e kalojne te paguajne spezat e udhetimit per te pare te afermit e tyre.Jam i mendimit qe ATA qe jane arestuar si denim te paguajne te gjitha demet qe bene si dhe per ngritjen e te rejave,PA bere asnje dite burg.Duke pagur e duke mesuar.

  Reply to this comment
 4. SS April 1, 09:46

  MOS BENI SHAKA ME PARATE E POPULLIT SE AJO RRUGE U NDERTUA ME GJAKUN E DJERSEN E GJITHE SHQIPTAREVE O KOKEPALARE ….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 5. Kanina April 1, 10:05

  Mbeshtes Policine e Shtetit ne ushtrimin e detyres ndaj kujtdo qe shkel ligjin.

  Reply to this comment
 6. Ministri Brendshem duhet te japi doreheqjen menjiher . April 1, 10:08

  Gjithcka ndodhi ,
  eshte direkt faji i Ministrit te Brendshem ,
  aspak i vandaleve .
  Ishte nji kordinim per te dhene nji shtytje/goditje te forte
  topit te Vetting-ut ,
  nji tronditje psikologjike te “objektit” Rama ;
  ne vazhden e sulmeve prikologjike kunder tij ,
  per ti dobesuar karakterin ,hequr energjine ,dorezuar
  para Djallit

  Reply to this comment
 7. Populli nuk ju ka borxh kuksianeve dhe koqevareve April 1, 10:15

  Kuksianet e varfer me 2 prona,nje ne bathore durres sarande dhe nje ne kukes duan te shkatrrojne rrugen qe i con tek pronat.
  Te paguajne tokat e xanuna edhe rrugen.
  I ka frymezuar mul noka me apartamentet ne sarande

  Reply to this comment
 8. Paul Tedeschini April 1, 10:33

  TERROR SHTETNORE nga HAJDUET E SHTETIT.

  Reply to this comment
 9. spata April 1, 10:38

  Perbindshi kriminel qe ka 27 vite qe sundon mbi popullin shqiptar ferkon duart e pellet per mos bindje civile .Nuk i trembet syri fare e ju ben presjon se ky esht vetem fillimi. Cpret Rama e gjith shqiptaret patriot qe e duan kete vend . Cdo dit kucedra e mbarsur me kulish antishqiptar pjell te tilla mostra qe shkaterojne Shqiperin .Deri kur do te durojme kete loj te qelbur antishqiptare . E filluat Vettingun nga bishti te dilni ne krye . Mesa duken bathet bishti esht aq i gjat sa tek koka ska per tu mbriutr kurr. Ku ishim ? .Do ja lem seleksjonimit natyral qe do ta qelbi vendim me shum se cka qen .

  Reply to this comment
 10. Bobi12 April 1, 11:10

  Bravo i qoft. Shtetit, tani. Ti marri. Demshperbl im,,po nuk. Paten p rona,apo. Te ardhura ekonomike. ,ti detyrojn. Pune e detyrueshme. Te rindertojn are qe prishen e te kerkojn falje publikisht.Te behen njerez.

  Reply to this comment
 11. info analitike April 1, 11:25

  Shiko si reagojne keto kermat e nveriste kur u cenohet pushteti i partise. Ju edhe vrasjet e 21 janarit do ti kishit justifikuar po te ishte ne pushtet kriepsikopati. Ju nuk doni shtet por diktature hajdutesh. Mire ua ben kriepsikopati qe tallet me ju dhe ju ngarkon taksa e PPP pa fund sepse jeni dele servile. E nese partia ju vret ju e falenderoni.

  Reply to this comment
  • I tillë je , sa herë që hap gojën April 1, 12:18

   Jo more kafsha infoleshi , se nuk jane te gjithe si shtaza Sali , qe ti i lepin prapanicen ! Keto vite jane bere shume provokime te hapeta nga ana e shpellarit , per ta cuar Edi Ramen , ne pozitat e kriminelit serb te 21 janarit , por ai nuk eshte as aq naiv dhe as keqdashes i popullit te tij .Vetem nje gomar si ti , perpiqet te vere shenjen e barazimit midis tyre .!
   Mbeshtesim fort dhe me besim Edi Ramen , qe kerkon te ringrere shtetin e rrezuar per toke nga kriminelet dhe vandalet e taborrit te shpellarit !

   Reply to this comment
 12. . April 1, 14:22

  Mbeshtes policine dhe minstrine e brendshme ne zbatimin e ligjit.
  Jemi qytetare me femije. Nuk duam destabilitet per te ardhmen e tyre dhe per jeten qe na ka dhene zoti te jetojme. Poshte huliganet.

  Reply to this comment
 13. Arben April 1, 19:20

  Lironi luftetaret e lirise

  Reply to this comment
 14. Arber Iliri April 1, 20:56

  Sali nuk ka me 97, ku i vure zjarrin vendit me mbajt karrigen.Krimi me i madh ne historine e shtetit shqiptar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*