Policia: Nuk është dhunuar asnjë nga studentët që goditën Ramën me vezë

November 2, 2015 19:13

Policia: Nuk është dhunuar asnjë nga studentët që goditën Ramën me vezë

Policia ka reaguar pas ndalimit të 8 studentëve, që akuzohen se kanë goditur makinën e kryeministrit me vezë. Policia mohon raportimet se studentët janë dhunuar. Sipas policisë, studentët janë ndaluar siç e parashikon ligji.

“Policia e Tiranës ka shoqëruar 8 persona pas incidentit të ndodhur mesditën e sotme, ku disa të rinj kanë qëlluar me objekte të ndryshme në drejtim të mjetit të Kryeministrit të Republikës. Në zbatim të ligjit, Policia ka ndërhyrë menjëherë, së bashku me forcat e Sigurisë së Gardës së Republikës duke shoqëruar studentët në rajonin më të afërt. Pas kësaj, 8 të shoqëruarit, janë dërguar në ambjentet e Drejtorisë Vendore ku po merren në pyetje për rrethanat e ngjarjes.

Sqarojmë publikun se nga Policia e Shtetit nuk është keqtrajtuar askush, si dhe përgënjeshtrojmë çdo pretendim të cilësdo Partie politike që akuzon Policinë për ushtrim dhune ndaj protestuesve. Policia e Tiranës ka ushtruar detyrën brenda normave dhe procedurave standarde të punës, duke angazhuar efektive femra policie për të kryer shoqërimin e femrave që u përfshinë në incident, si edhe forca të tjera për shoqërimin e të rinjve. Theksojmë se gjatë shoqërimit nuk është përdorur në asnjë moment dhunë fizike.

Policia e Shtetit ka bërë detyrën, edhe në kushtet kur ndaj punonjësve të policisë që po bënin ndalimin e studentëve, disa të rinj u përpoqën fizikisht t’i ndalonin të zbatonin ligjin. Ndërkohë po vijon marrja e tyre në pyetje deri në sqarimin e plotë të gjithë rrethanave të incidentit. Policia e Shtetit thekson angazhimin për të garantuar të drejtat dhe liritë e çdo qytetari, përfishirë edhe qytetarëve që duan të protestojnë, por kjo mund të bëhet vetëm duke respektuar ligjin. Shkelja e pretenduar e të drejtave, nuk bëhet kurrë duke shkelur ligjin”, thuhet në reagimin e policisë.

November 2, 2015 19:13
Komento

11 Komente

 1. Hurma Arabie. November 2, 16:44

  Mos ushtroni “Dhune”, por perdhunoini si Alida Hisku, hidhuni batanie ne koke e qiuni robt me kete super liri me skenar te Saliut e dhe te SHQUP-it. Po patet kohe behuni edhe ndonje gojore ne emer te Sliut per ti cuar te fala.

  Reply to this comment
 2. leshi November 2, 17:04

  doni saliun ju kurva tju fuste plumbin ropt qijani ku ti ken

  Reply to this comment
 3. Sokoli November 2, 18:00

  Po te gdasesh me veze nuk eshte dhune ? Jo t’i dhunojne ,po t’i rrahin sa te pjerdhin. Demostraten nuk ua pengon asnje . Protestoni ,bojlotoni mesimin ,po jo te dhunoni si vepruat sot. Kjo mut demokracie n’a shkaterroi familjet, n’a cedukoi femijet, nsa solli krimin ,hajdutllekun ,perdhunimin e shkaterrimin si njeri.

  Me kete rast u bej thirrje Medjave te shkruara dhe sidomos televizioneve qe temos trasmetoje punime te kuvendit,pasi po bejme 25 vjet qe degjojme vetem sharje e lexim hartimesh. Po hidhni posht punen qe bejne prinderit e shkolla ne drejtim te edukimit te femijeve. Do behem hajdut,do behem shites droge, thon femijet qe te pasurohemi……. vreni femijet ne grupe te ndryshme si dhajne ,si vriten per nje fjale … e shembull eshte parlamenti,ndaj nderpriteni trasmetimin e gjoja punimeve te parlamentit. Beni nje emision ku te pasqyroni vetem fjalimet e SALI BERISHES e do te shohim se c’ka folur si kryeminister, shikojeni fjalorin e ketij plakut rrugac , ketij qe nuk ka asnje fije edukate ,po tamam i takon fjala “MALOK”

  Reply to this comment
 4. fteri November 2, 18:42

  grupi I kuqkave te droguara po godasin me veze ,eshte porosiaja e S.Serbit

  Reply to this comment
 5. Arben November 2, 19:01

  PO TARIFA VJETORE QE KA VAJTUR 2 MILION LEK, SI I VETE MUHABETI.

  HAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHA

  PER MUA DUHEN DENUAR POLICET QE DHUNOJNE TE DREJTAT THEMELTARE TE NJERIUT.

  A VAJTI LARTEGJATESIA E TIJ NE NJE FAKULTET????!!!!!!

  ATEHERE LE TI DEGJOJE STUDENTAT SE CFARE KANE PER TI THENE PER “DHURATEN” 2 MILION LEKESHE NE VIT, QE U BERI.

  VEZET JANE PAK ME ATE QE U KA BERE STUDENTAVE.

  Reply to this comment
 6. E po kjo pune! November 2, 19:02

  e bete gjestin! tani mos beni dhjaksin por pranoni te gjykoheni se ne fund te fundit eshte sulm fizik dhe nese nje qytetar ia ben komshiut, policia e arreston ne vend.. nese jeni heronj, ca dite burg ua rrit vleren dhe nese keni ndonje padron pas, u rrit dhe rrogen.. se po filluam protesten keshtu, do behet rruga gjelle.

  Reply to this comment
 7. al-boston November 2, 21:52

  Nga emrat duket qe jane prodhim i brigates Sali Qelbesir Berisha.Protestat pranohen por prekja e personit ne cdo vend denohet .

  Reply to this comment
 8. ajas November 3, 08:36

  Ky eshte fillimi i nje 97 te dyte.
  Organizatoret jane lidhje te SB
  Policia ne se nuk e vlereson neser do te gjendet ajo jo e dhunuar por e sulmuar.
  Grupi dhe lidhjet e UDB-es te 1997 dhe 1988 jane vene ne levizje.
  Kini parasysh o shqiptare cfare tha hapur ne Parlament deputeti T> Balla.
  Sot eshte aktivizuar agjenti i fundit i UDB-es ne Ballkan.Ai tha eshte Sali Ram Berisha.
  Nje agjente doppio rol qe drejtoi dhe shkaterroi shqiptaret 25 vjet rrjeshte.Eshte akuzuar publikisht me prova dhe fakte SB.
  Ku eshne rinia ku jane studentet ku eshte shoqeria civile ku jane mediat pse nuk flasin pse nuk reagojne ..

  Reply to this comment
 9. ajas November 3, 08:37

  E di o moderatore qe kohet e fundit nuk te pelqejne keto komente ..ke te drejte..

  Reply to this comment
 10. Led November 3, 09:16

  O njerez, kur do i lini menjeane keto mellefe?!!! Te shara dhe pislliqe qe nxirrni nga goja. Ata jane bije nenash qe po perpiqen per nje vlere qe e quajne te drejte. Te qelluarit me veze eshte dhune?!?! Apo jeni te verber apo servile….. !!!!

  Reply to this comment
 11. Kris 1 November 3, 12:04

  Fillimi I nje 97 te dyte?
  Ku dallon Rama nga vella Saliu dhe moter Sudia?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim