Policia patrullon me biçikleta në zonat turistike

July 7, 2014 17:52

Policia patrullon me biçikleta në zonat turistike

Sezoni turistik po i afrohet kulmit, dhe teksa rritet fluksi i lëvizjeve të pushuesve dhe mjeteve në zonat bregdetare, edhe policia ka shtuar patrullimet në këto zona.

Kjo është një patrullë policore me biçikleta, e cila monitoron zonën e plazhit në Durrës.

Biçikletat kanë shenjat dalluese me mbishkrimin “Policia e Shtetit”, numrin e telefonit 129 si dhe logon e policisë.

Për t’iu përshtatur mjetit të ri të qarkullimit, policët nuk janë me uniformën tradicionale, por bluzë të bardhë me mbishkrimin POLICIA dhe pantallona të shkurtra.

Në fazën e parë të projektit pilot, do të jenë rreth 100 biçikleta në terren, kryesisht në zonat bregdetare.

July 7, 2014 17:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*