Policia plan masash për mbarëvajtjen e zgjedhjeve, 6699 efektivë të angazhuar

June 19, 2015 12:08

Policia plan masash për mbarëvajtjen e zgjedhjeve, 6699 efektivë të angazhuar

6699 punonjës policie do të jenë të angazhuar të mbarëvajtje e proçesit të zgjedhjeve.

Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Altin Qato, teksa prezantoi planin e masave të marra, bëri me dije se duke filluar nga ora 18:00 e ditës së nesërme dhe deri në 07:00 të 21 qershorit policia do të marrë në ruajtje Qendrat e Votimit.

Ndërsa Qëndrat e Numërimit të Votave do të merren në ruiajtje në nga ora 18:00 e 21 qershorit deri në përfundim.

Policia do të shoqërojë gjithashtu kutitë e votimit nga QV-të drejt vendeve të votimit.

June 19, 2015 12:08
Komento

2 Komente

  1. Mark uk June 19, 12:20

    As djalli vete nuk e kishte kombinur ket shifer 6699.Dasht Zoti e na e largoft nga kta djaj qe shtiren si shejter,taman sikur te ishin baballart e tyre per 50 vite.

    Reply to this comment
  2. Albann June 19, 12:28

    Plasi orgjia mes policeve 69-69…Sa qefli qenka ky qe ka llogaritur kete shifer….Se 6700 s rrumbullakosej dot.Duhej medoemos nje stil 69 :P…Numuri me I larte e shkelesve te ligjit eshte ….ne polici.Nerez perverse…

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*