Dhërmi, policia prish koncertin e Genës, arreston kompozitorin (Video)

July 11, 2017 14:38

Dhërmi, policia prish koncertin e Genës, arreston kompozitorin (Video)

Këngëtari Gena është përballur me një situatë jo të këndshme teksa ishte duke kenduar në një lokal në Dhërmi.

Forcat e FNSH-së janë ngjitur në skenë dhe kanë arrestuar kompozitorin e njohur Edlir Begolli.

Arsyeja e arrestimit ka qenë për shkak të volumit të muzikës dhe tejkalimit te orarit te lejuar per aktivitete te tilla (ora 24,00) – sipas policise.

“Ishim duke bërë muzikë si gjithmonë ndërkohë që policia kishte ardhur jashtë lokalit. Gena zbriti nga skena dhe unë isha ende lart për të mbyllur muzikën.”- rrëfen Begolli.

“Nuk bëra rezistencë dhe më vunë prangat. Nga aty më çuan në komisariat ku më mbajtën 5-6 orë pa arsye, pasi këto gjëra normalisht zgjidhen”- shpjegon Begolli.

“Kam mbetur i shokuar, jam vetem nje artist është tronditëse të trajtohem si të isha kriminel.”- përfundoi ai.

July 11, 2017 14:38
Komento

7 Komente

 1. drini July 11, 15:08

  po te ulurisnit ter naten ne nje pyll a do tu arestonte policia ju kodosher qe vetem artsta nuk jeni

  Reply to this comment
 2. Lungara July 11, 16:07

  Poshtë anarshistët !
  Rroftë shteti shqipëtar !
  Bravo policia jonë !

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu July 11, 16:26

  Po me miellin si i ke punet, ja hodhe kete rradhe, por heren tjeter vonesa do te jete 5-6 vjet.

  Reply to this comment
 4. LabiP July 11, 17:53

  Brir keni ju artistet ,nuk jeni nje lloj si Te tjeret..?

  Reply to this comment
 5. asd July 11, 18:27

  Gena artist ? Gena eshte nje idiot.

  Reply to this comment
 6. vasili July 11, 20:41

  Keta sharlatan,qe nuk jane askushi,si njerez,duan te pozohen se jane dikushi.
  Dyhere karikatura.

  Reply to this comment
 7. HIMARIOTI July 11, 22:06

  HALLALL FNSH JU SHTOFTE JETA PER KETE VEPRIM QE KENI BERE ME KETA SHARLATANE QE PAK I KANE P[RANGAT. KETA JANE LEGENA DHE JO MUZIKANTE, E TMERRSHME SE SI I NDJEKIN NJEREZIT KETA LLOJ VULGARESH QE VETEM MUZIKE NUK BEJNE. KJO TREGON SE KA EDHE SHUME PUBLIK LEGEN. PIKA KU JETOJME. I INKURAJOJ POLICINE TIA NDAL HOVIN KETYRE LLOJ MORTJEMEDHENJVE QE MBAHEN SI MUZIKANTE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim