Policia refuzon kërkesën e opozitës për protestën e 5 Marsit

March 3, 2019 12:35

Policia refuzon kërkesën e opozitës për protestën e 5 Marsit

Policia e Tiranës ka refuzuar kërkesën e opozitës për protestën e 5 Marsit, e planifikuar të zhvillohet para Kuvendit të Shqipërisë.

Përmes një kthim-përgjigje, blutë e kryeqytetit shprehen se përmes akteve të mundshme të dhunës, protestuesit rrezikojnë jetën e deputetëve si dhe pengon zhvillimin e seancës plenare.

Nga ana e saj, Partia Demokratike i ka komunikuar Policisë së Tiranës se kjo është një shkelje kushtetuese si dhe moszbatim i ligjit për tubimet. “Protesta do të zhvillohet edhe pa leje” – mësohet të jetë shprehur selia blu.

Seancën e kaluar, opozita shfaqi akte dhune para Parlamentit ku përveç shashkave dhe djegies së gomave, cenoi fizikisht deputetët Paulin Sterkaj, Blendi Klosi dhe Sadri Abazi.

l.h/ dita

March 3, 2019 12:35
Komento

10 Komente

 1. niki March 3, 12:52

  Nuk e kuptoj .Ne vendet demokratike vendi se ku do te protestohet eshte ne dispozicion te policise.Ankesat e PD-se jane justifikuese sepse ata duan te krijojne rremuje prane istitucioneve. Policia eshte nje istitucion sigurie qe te parandaloi dhunen jo ta toleroie ate, sic kerkojne horrat e PD-se

  Reply to this comment
  • eni March 3, 17:36

   Opozita duhet ti fuse prasin atje ku e meriton edvin droges me 16 mars.

   Opozita te mos e zgjase me por ta shporre kete qeveri kalapucash e monstrash. Populli i vuajtur eshte I lodhur nga kjo qeveri hajdute dhe kriminale.

   Reply to this comment
 2. katarakti March 3, 12:54

  Policia nuk ka te drejte te refuzoje kerkesen per tubim. Por ajo ka te drejte te siguroje rendin. Dhe tu tregoje vendin te gjithe vandaleve. Neqoftese nuk eshte e zonja te kryeje misionin e vet, turpi bie mbi qeverine.

  Reply to this comment
 3. Fredi March 3, 13:20

  Ky esht sistemi ku bejn qef kriminelet mashtrusit hajdutet dhe antishqiptaret , dhe çosht me e forta ky llumi i kti populli qe kerkojn vetem anarshi totale dhe nuk dun shtet , kta i mbron ligji si pasuri komtare , prandaj ky vend nuk do bej hajer kurr , se maskarenjt e batakçit fatmirsisht jan me shumic , perspektiva e kti vendi me çfar kemi par e po shohim esht shperberja totale , njerzit korrekt e te rregullt qe duan shtet , te lodhur nga llumi kombit e i kti populli qe ka zaptuar politiken medjan vizive dhe gazetarin e kti vendi , kjo pjes do largohen nga ky vend dhe ata qe do mbesin aty mos i rafshin ne der kerkuj , se do jen me mostrat e kti planeti qe per mendimin tim duhen rrethuar me tel me gjemba se marin me qaf ter boten , me fytyra gazetaresh si shkullaku qe esht si muxhahidin si dumbabist i dal nga gjirizi , dhe si bejtia me shok , qe per krishtin do mernin dhjet her me pak se juda , ky vend nuk ben hajer me kta felliqsira qe do vdesin pa then nje her te vetme te verteten ne jeten e tyre , mostra qe fshihen mbas statusit te gazetarit dhe qe i thurin lavdi dhe kerkojn anarshin totale ne kte vend , boll qe dikush ti japi nje kacidhe ktyre kurvave pa moral se kta nuk njohin atdhe.

  Reply to this comment
 4. Fredi March 3, 13:22

  Ky esht sistemi ku bejn qef kriminelet mashtrusit hajdutet dhe antishqiptaret , dhe çosht me e forta ky llumi i kti populli qe kerkojn vetem anarshi totale dhe nuk dun shtet , kta i mbron ligji si pasuri komtare , prandaj ky vend nuk do bej hajer kurr , se maskarenjt e batakçit fatmirsisht jan me shumic , perspektiva e kti vendi me çfar kemi par e po shohim esht shperberja totale , njerzit korrekt e te rregullt qe duan shtet , te lodhur nga llumi kombit e i kti populli qe ka zaptuar politiken medjan vizive dhe gazetarin e kti vendi , kjo pjes do largohen nga ky vend , kurse ata qe do mbesin aty mos i rafshin ne der kerkuj , se do jen me mostrat e kti planeti qe per mendimin tim duhen rrethuar me tel me gjemba se marin me qaf ter boten , me fytyra gazetaresh si shkullaku qe esht si muxhahidin si dumbabist i dal nga gjirizi , dhe si bejtia me shok , qe per krishtin do mernin dhjet her me pak se juda , ky vend nuk ben hajer me kta felliqsira qe do vdesin pa then nje her te vetme te verteten ne jeten e tyre , mostra qe fshihen mbas statusit te gazetarit dhe qe i thurin lavdi dhe kerkojn anarshin totale ne kte vend , boll qe dikush ti japi nje kacidhe ktyre kurvave pa moral se kta nuk njohin atdhe.

  Reply to this comment
 5. Hajduti me bllok me ne dore, President i Shqiperise. March 3, 15:17

  Si mund te lejohet nje proteste kur organizatoret e saj bejne thirrje per dhune dhe shkaterim dhe marrjen e pushtetit me “Grusht ShtetI”.

  Reply to this comment
 6. sopiqoti March 3, 16:22

  Duke patur parasyshe kerkesen e subjektit politik per te protestuar ,eshte ne kopetencen e organit te policise te miratoje daten dhe vendin e kerkuar per te protestuar.Ne baze te rrethanave organi i policise ben paraprakisht edhe sugjerime si per daten ashtu dhe per vendin.
  Drejtuesit e PD duhet te mbajne parasyshe keto kerkesa ligjore dhe te mos sillen te paperfillshem nfaj tyrePOLICIA tduhet te zbatoj me kopetence kerkesat e ligjit per manifestimet dhe te mbaj qendrim te RREPT ndaj cilitdo qe i kundervihet ligjit.Dhe ate qe shkel ligjin,cilido qofte, ta mare “.prej bythe “dhe ta shpjeri prapa hekurave dhe te caktoj nje kuader per tia lexuar aty kerkesat e ligjit.

  Reply to this comment
 7. Arber Iliri March 4, 05:47

  Mire e bejne pse duhet te harxhojne bomba gazilotsjelles se keta behen te eger per 5 minuta, me mire ti marri pa u mbledh nje e nga nje ne polici dhe mbaron meseleja
  .Sali ti nuk i lejoje as ke stadiumi dinamo si i thonin protestat pa le ne kuvendi , o malok ti mendon se shqiptaret jane idiote e pakujtese., ti te vret, ke kuvendi kryeministria.ti je Putini i Ballkanit por me breke te rena se ai i Rusise eshte per ti q… t’emen, genjen si ti vret si ti por eshte i fuqishem o Sali.shko nje here nga Rusia se mos te merr ne staf e ti plas luften e 3 hahahaha.

  Reply to this comment
 8. Tori March 4, 08:26

  Si more per te protestuar kunder qeverise ju dashka marre leje qeverise ( dmth ,a me lejon te protestoj kunder teje apo jo dhe kur e ku ?)

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim