“Edi Rama më ke kapur ti sot për krahu më ke tërhequr zvarrë”

July 24, 2019 09:43

“Edi Rama më ke kapur ti sot për krahu më ke tërhequr zvarrë”

Ndërkohë që Teatri Kombëtar është i rrethuar nga forcat e policisë, në mbështetje të punonjësve që do të bëjnë zbrazjen e materialeve nga godina, regjisori Edmond Budina ka folur para mediave, duke kërkuar mbështetje nga gjithë artistët dhe qytetarët në mbrojtje të TK.

Ai ka treguar i prekur se është tërhequr zvarrë nga policia.

“Nuk më ka ndodhur kurrë, ne në ’90 jemi ngritur me studentët, por as policia e Ramiz Alisë nuk na ka trajtuar në këtë mënyrë.

Më kanë tërhequr zvarrë, unë kam protestuar gjithandej, edhe në Itali, po nuk jam trajtuar si këtu.

Edi Rama më ke kapur ti sot për krahu më ke tërhequr zvarrë.

Ne nuk duam të mos ketë Teatër të ri, të ketë, të ndërtohet por të ruhet kujtesa historike, të ruhet ky që është”, tha ai.

j.l./ dita

July 24, 2019 09:43
Komento

44 Komente

 1. Artisti July 24, 10:00

  Keshtu eshte kur nga artist medioker behesh militant me medioker.

  Reply to this comment
  • jo-genjeshtres July 24, 10:16

   Budina nuk eshte artist i kalibrit te Prosit, Roshit, Arbanes apo shume te tjereve, por te pakten ka guximin te protestoje!
   Ndersa ti artisti, je me medioker edhe pse perdor kete nofke.
   Ruajtja e nje objekti me vlere historike eshte detyre e cdo qytetari. Po betonizohet gjithe Shqiperia dhe keni frike te ngrini zerin e jo me te nriheni me kembe.
   Ku ka vdekur guximi ka mbaruar jeta!!!

   Reply to this comment
   • Artisti medioker July 24, 10:42

    Mund te shpjegosh vleren historike te teatrit meqense une jam medioker . Me sa di ai teater eshte jo jo funksonal i rrenuar nder vite, i vogel dhe i shemtuar. Perse nuk protestonte Budina kur teatri ishte mbushur me lojra fati?
    Sa per protesta te guximshme edhe ti e di perse behen ato .
    Do e kuptoja po te protestonte perse nuk ka teater. dhe jo pse po prishet nje karakatine dhe po ndertohet nje teater .

    Reply to this comment
    • Jo-genjeshtres July 24, 22:11

     Nese eshte i rrenuar riperterije, Nese eshte i vogel nderto nje te ri diku tjeter, nese eshte i shemtuar per syte e tu zbukuroje!
     Jashte nuk prishen ndertesat se jane te renuara, bile per t’u prere rrugen abuzimeve nxorren ligje qe asnje ndertese e vjeter te mos prishet, por te rinovohet.
     Te gjithe e dijne se eshte pozicioni ku ajo ndodhet ceshtja kryesore!
     Fitimi per m2, qe del ne ate vend eshte me i larte ne historine shqiptare.
     Le te ndertojne atehere perseri vetem nje teater te ri dhe asnje objekt tjeter, do. te isha plotesisht dakort per kete alternative!
     Te prishesh dicka vetem per qellim fitimi nuk eshte zhvillim, por mohim e nje pjese te historise se kombit!!!

     Reply to this comment
   • Fh July 24, 14:26

    S’ka te bej me teatrin,ka te bej me prepotencen

    Reply to this comment
  • Tartufi July 24, 10:18

   Problemi eshte o ti Kofina,qe ke protestuar dhe tek Italanet ,per ti shpetuar nga hallet !! Ti nuk ha mendje se nuk kupton pse proteston dhe rebelohesh ,pa le te kuptoshe detyren e policit !! Ti eshte mire te te thiejne kafken qe e ke bosh. Eshte tjeter hajvani qe proteston dhe eshte gje tjeter protesta per te kerkuar ata qe duhet te te jipet.

   Reply to this comment
  • Konvertimi me poshterues per cdo Artist . July 24, 11:25

   karaktere Maskash ,

   pas se ciles qendrojne tipa te deshtuar .

   Kudo Artistet rrespektojne Ligjet .
   #
   Ndryshe nga kta qe kan zgjedhur te behen drrase shpetimi peer presidentin hajn muta
   ne lumin e rrembyshem qe po afron furtuna e Drejtesise per politikanet e krimit .

   Jane thjeshte maskarenje por kurr artiste .

   Reply to this comment
  • Epiriot me Zemer e Shpirt July 25, 10:47

   Hik met regjizor leshi.Me ata filmat ciganesk si boshnjak.
   Lamash muti.

   Reply to this comment
 2. Cou enver te shikosh saliun qe na e solle nga shpellat July 24, 10:22

  Nuk ju ka bere asgje ne krahasim me ate qe i keni bere ju plehrat ketij populli ne keto 30 vjet.

  Reply to this comment
 3. Kapitalizmi eshte i eger July 24, 10:29

  Ju artistet idealist komunist vet e rrezuat Teatrin ! Kapitalizmi eshte i eger ! Ju jeni vjeteruar jeni rrudhur keni ngeleur mbrapa ! Lerjani teatrin atyre qe kane nje bote tjeter ndryshe nga ju !

  Reply to this comment
 4. demo July 24, 10:38

  Ndonjehere punet e mira duhen bere edhe me detyrim.
  I semuri nga Apandesiti,duhet operuar,do,s`do ay.sepse vdes.
  Kjo karakatine duhet shembur,duan,s`duan aktoret.
  Eshte me mire se sa t`i zere brenda..

  Reply to this comment
 5. SHKO E VIZITOHUNI O PSIKOPAT ROLI I TE CMENDURIT JU SHKON NE SPITALE JO RRUGE July 24, 10:53

  PSE I DREJTOHET RAMES KY SHKERDHATE

  DHE NUK RRESPEKTON SHTETIN E LIGJET ?

  KU ESHTE KY KTU MER AMON -NE AFGANSITAN ?

  NE ARABI ?

  MASKARENJE NUK MUNDET TE JENI ASPAK

  NJEREZ QE BENI ART JU QE DHUNONI LIGJIN

  REGJOZORI I KARIT ESHTE KY

  NJI SPIKOPAT QE SI REZITON DOT VAPES POLITIKE

  KA GREN DIKU NOJ CORB SHPELLARESH DHE O CMEND E CIRRET SI KAFSHET RRUGES !

  IZOLOHENI QENIN MOS KAFSHON NJEREZIT

  Reply to this comment
 6. Eri July 24, 11:18

  Epo ty o Budina nuk te marr vesh tani.Paske rrezuar socializmin se nuk te pelqente.Tani do te rrezosh kapitalizmin se nuk te pelqen.Epo dhe ai teatri qe thua ti eshte nje godine e shemtuar sa nuk behet.

  Reply to this comment
 7. Vasili July 24, 11:27

  Keta jane llumi,ne krah te anarkise te zbritur nga shpellat.
  Dhe te mendosh,se dikur coc i kemi pandehur.
  Mbas kesaj na dhimset dhe na neveritet vehtja.

  Reply to this comment
 8. mbas ktyre idioteve te deshtuar si artiste qendron Opozita July 24, 11:35

  e cila kerkon qe ne cdo hap te ndrysimeve te sjell qeverria

  ne jete e shqiptareve ,ta shndroje ne nji Kauz idiotesh ,

  duke ndersyer parazitet shqiptare ,me dal rrugeve e leh ,

  kundra ndryshimit e zhvillimit .

  Tipike aksion Talibanesh .

  Reply to this comment
  • Popull July 24, 11:48

   Ky Budina ashtu eshte si e shani ju te bodrumit problemi juaj eshte qe ju skeni hall teatri po hall Cim Fushe qe ti merrni gjysmat per Linden e superhajduti.Ndaj con police e terheq ket kalbsiren Budina zvarre ai per leket e tij jo per ligjin se dhe ligjin e beri po vete po per leket e tij si beri unazen, ppp etj etj pa fund.Qe te jemi te qarte.

   Reply to this comment
   • Te tille jini , sa here qe hapni gojen July 24, 17:44

    Nuk te pelcet prapanica per popullin ty idjot , edhe pse ke zgjedhur goxha pseudonim . Ti je nje kellire e shpellarit te Vicidolit , qe protestonit edhe kunder ngritjes se kendit te lojrave per femije ne parkun e liqenit , edhe per rikonstruktimin e Sheshit Skenderbej , edhe per Bulevardin e Ri , edhe per Unazen e re , edhe per stadiumin e ri ..e gjithkund ku punohet , sepse ju iu dhembin syte kur shifni qe ndertohet dicka e mire per kete vend ! Eshte ne natyren e njeresver barbare kjo qe beni ju , ndaj edhe nuk iu hedhim shume faj ! Per ju ishte mire Lana e mbuluar me plehra , kioska e tyrli ndyresira dhe u terbuat kur Edi Rama i ndryshoi faqe !
    Do te jete mire , te vendoset sistemi i pasaportizimit si dikur ( per te mos e bere me viza hyrjen ne qytet te shpellareve ) , qe mund te permbaje egersine tuaj , se ndryshe do iu kemi barre mbi supe breza e breza te tere !

    Reply to this comment
    • Popull July 24, 18:18

     Cpatet mo ju mbaroi ajri aty ne bodrumet e pallatit te kongreseve?Shiko ti nga ke zbarkuar aty ne bodrum se ne si popull skemi problem ngado qe te jemi e ngado qe te vijme popull mbetemi.Kini parasysh dhe nje gje tja thoni fuges qe kur te merr populli perpara nuk gjenden me as nami as nishani as edi as saliu vllau i tij i madh.Kshu punet ti mi kurve qe po na bekeni gjith kto pun ju e ne qorrat nuk shohim se cbeni ju dite nate me grabitjen e ketij vendi tash 30 vjet.

     Reply to this comment
 9. MH July 24, 12:18

  Pae nuk u ngriten protesta per nji stadium te ri dhe te qendronte stadiumi kombetar “Qemal Stafa”.
  Nese do qendronet stadiumi kishte mundesi te qendronte dhe teatri per hater te ides se lojrave aktoreske te aktorve te kalibrit me nivel te larte qe kane ba histori arti.

  Reply to this comment
 10. intelektuali July 24, 12:18

  Shikoni si flasin BOLET e Enver Monstres dhe fanatiket KOQE te Edvin Droges:

  TEATRI ISHTE KARAKATINE “DOPOLAVORO FASHISTE” QE DO TE REZOHEJ VETE DHE DO TE ZINTE BRENDA ARTISTET QE PROTESTOJNE

  por:

  Pse qeveria nuk e riparon dhe ta kthejne ne pamjen ashtu sic ishte ne Kohen e Qepes te Gheradio Bosios, sic bene milanezet ne “La Scalan” e tyre?

  Eshte e qarte se DJALLI enverist fshihet ne detaje dhe si gjithmone cdo gje mbulohet me propagande gebelsiane alla Lali Eri per te mashtruar katunare kokpalare dhe pabuksa injorante, fanatike deri ne veren e bithes si proletare enverista dhe zhulsa dru me pre.

  Po po te ishte keshtu sot Bota nuk do te kishte asnje veper arti apo kulture nga e kaluara, nuk do te ishte Teatri “La Scala” ne Milano i Kohes se Qepes te Xhuzepe Verdit qe u riparua ashtu sic ishte shekuj me pare me parate e Bashkise dhe ndihmat e Shoqerise Civilie milaneze, por barbaret enverista te Edvin Droges do te kishin hedhur ne ere me kohe edhe “Coliseumin” e Romes dhe do ta kishin rafshuar nga faqja e dheut me tritol komunist nga Serbia, njashtu sic rafshuan dhe zhduken Stadiumin Kombetar te Gherardo Bosios per ta zevendesuar me nje “Goxille” te shemtuar me nje Kulle-Kulceder alla Bashkim Ulaj&Fusha&Lukuni per te mbushur Mafia e Kuqe me pushtet llogarite bankare ne dhe te huaj, njashtu sic shkruajti edhe OSBE-ja do kohe me pare ne raportin e sinqerte dhe qe media shqyptare e ka publikuar shpesh per ta pare katunaret kokpalare dhe pabuskat injorante dru me pre qe i votojne symbyllur papushin Dinosaurit e Enverit qe nuk dine te bejne gje tjeter vetem te shkaterrojne Monumente Kulture dhe te vjedhin nga Kulcedrat e tyre prej betoni.

  PO PSE ME KETE SHOQERI CIVILE TE PJERDHUR ENVERISTE DO TE HYJE SHQYPNIA NE BE?

  Reply to this comment
  • intelektu_cari July 24, 13:15

   Doli edhe ish fuksi 75 leksh pi vrime

   Reply to this comment
  • Ai qe di ti July 24, 14:03

   O KARINTELEKT fillove diarrhene tende psiqike duke share…..O te qifsha trute qe krahason La Skalan e Milanos me Verdin e madh me Dopolavoron e ushtareve italiane ne Tirane…S`ke faj ti por ai ENVERI jot gjenetik qe nuk rri dot pa e permendur, se gjaku gjenetik nuk behet uje per ate qe te shkerdhyer tet eme dhe ti biri i tij…

   Reply to this comment
   • intelektuali July 24, 14:51

    Shikoje veten ne pasqyre se Enveri ka me shume gjasa te kete palluar dhe shkerdhyer teteme gjate kohes qe lirohesh nga dashnoret e tij bythare, pederasta aktive te huaj dhe nderkombetare, sepse mua me dukesh kopje origjinale e Enver Homos per nga fjalori i rrugacit qe di te debatoje vetem me:

    KAR DHE PIDH

    Italia e Madhe ka “La Scala-n”, Shqypnia e Vogel ka Teatrin Kombetar te Gherardo Bosios, por kishte edhe Stadiumin Kombetar qe Edvin Droga e shkaterroi si nje barbar i vertete per te ndertuar nje kulceder prej betoni me nje Kulle-Penis si hallati i Enverit ne unison te plote me Piramiden Famekeqe te Enverit ne mes te Tiranes si nje:

    DOPOLAVORO KOMUNISTE

    qe:

    U kall tmerrin edhe femijeve ne barkun e nenave qe i kalojne prane.

    Reply to this comment
    • Angleterre July 24, 17:10

     IntelektuaLOQE je diarreja vete qe kuterbon blogun me idiotesite e tua Donkishoteske kur krahason gazermen e ushtareve italiane prej qerpici me La Scalan. Je nje idiot noterik. Plehre e pariciklueshme.

     Reply to this comment
    • Te tille jini , sa here qe hapni gojen July 24, 18:06

     Ti je gomar me gjithe ato qe ke veshur o intelo pordha ! Te ka mbetur ora 34 vjet me pare , se ndoshta te ka ngacmuar memen ai “I prapi” dhe fle e zgjohesh vetem me emrin e tij , qe njerezit e kane hedhur me kohe pas kraheve . Ti e ke plagen e memes te hapur dhe nuk harron , por nuk kane hallin tend te tjeret ! Ruaj b*** se te pret kompleksi modern i Recit ! Ate do ta mbajme si muze , per t`i treguar botes , qe shtazet si ju , i kemi izoluar ne kete “Kopesht Zoologjik” , si kerkesa e fundit e bere prej tyre per t`u integruar ne BE !

     Reply to this comment
     • Arti July 25, 12:39

      @ Te tille jeni…
      E ke qare komentin, te lumte!

 11. Miri July 24, 12:45

  U kthyet nga emigrimi ju?!
  Sot u kujtuat per artin dhe Shqiperine?!

  Reply to this comment
 12. katarakti July 24, 13:56

  Te poshterit. Paskan guxuar te te kapin nga krahu! E padegjuar! dhe kë?! Nje kellire si ty. Duhet te ta thyenin surratin o palaço. U be bytha jote te dale kunder shtetit. U dashka ruajtur nje karakatine. Mos duhet ta kthejme ne muze kombetar apo monument kulture?! Pse?! Ky teater, kur u ndertua ishte parashikuar per 30 vjet jete. Sot po ben 80 vjet. Ku e ke te drejten ti mos karagjoz t’i kundervihesh shtetit?! Kush te pyet ty. Apo keni Floririn e vogel qe ju vjen pas. Plehra. Kerkoni qe te rikthehet koha e shkaterrimit te shtetit 1991 – 1997. Kur nuk late gje pa shkretuar. Dhe tani beni sikur po ju vika keq per nje karakatine!

  Reply to this comment
  • ATEISTI July 24, 18:13

   Zoti @ Katarakti , pervec atyre qe thoni ju , desha te shtoj edhe nje “vogelsi” tjeter : Policet qe kane kapur pas krahu kete zhul te artit , duhet te dizinfektojne duart , se po degjojme shume gjera per semundje si kjo e Budines !

   Reply to this comment
 13. I gjati per te gjatin July 24, 13:58

  Pa bere miljardin nuke let zyren ramuti.
  I duhen per zahon dhe olsin. Hotele ubka bere. Stadium I beri.
  Tani zaho do dhe teater. Do dhe nje teater kukllash.
  Qun sheiku.
  Olsin e beri me klub sportiv. Do ta boj si juvja. Parent I ka. PSE jo

  Reply to this comment
 14. Bryli July 24, 14:25

  O Budina. Te drejte ke. aty afer ku ishte selia e PD-es, ka qene nje Han dhe pikerishte aty, ishte nje stalle ku lidheshin kuaj e gomere. Mendoj ti ringrejme se eshte historike.

  Reply to this comment
 15. Arben July 24, 14:42

  EDROGA THUAJ

  Reply to this comment
 16. intelektuali July 24, 14:52

  Shikoje veten ne pasqyre se Enveri ka me shume gjasa te kete palluar dhe shkerdhyer teteme gjate kohes qe lirohesh nga dashnoret e tij bythare, pederasta aktive te huaj dhe nderkombetare, sepse mua me dukesh kopje origjinale e Enver Homos per nga fjalori i rrugacit qe di te debatoje vetem me:

  KAR DHE PIDH

  Italia e Madhe ka “La Scala-n”, Shqypnia e Vogel ka Teatrin Kombetar te Gherardo Bosios, por kishte edhe Stadiumin Kombetar qe Edvin Droga e shkaterroi si nje barbar i vertete per te ndertuar nje kulceder prej betoni me nje Kulle-Penis si hallati i Enverit ne unison te plote me Piramiden Famekeqe te Enverit ne mes te Tiranes si nje:

  DOPOLAVORO KOMUNISTE

  qe:

  U kall tmerrin edhe femijeve ne barkun e nenave qe i kalojne prane.

  Reply to this comment
 17. Shko vepro keshtu ne Itali po te marrin per leckash July 24, 14:57

  Po ky Budina ça ka qe qenka bo xhind? Ky ka nja 30 vjet qe jeton jashte. Pse po i dhimbset teatri rrenojë dhe i veshur me asbest qe i ka marre jeten aq aktoreve me kushtet e keqia që u ofron atyre. Ketij mund ti dhimbset teatri i bere nga italianet,por ne ate teater nuk eshte se punon vete qe te perballet me kushtet tragjike qe ky teater i thenshin ofron.
  Ajo qe mund te bejne ata qe e kundershtojne prishjen eshtë qe ne bashkepunim me ministrine te projektohet nje teater qe ti perngjaje ketij te vjetrit, flas ketu per llozhat dhe sallen qe te gjitheve na ka pelqyer aq shume.

  Kjo ore Budina do ishte me mire se sa te lije nam si ne kete foto,se na e shpife fare.

  Reply to this comment
 18. Perse Ceensuroni o plehrat e Kazanit DITA July 24, 15:51

  Ju ka urdheruar persident muta mesiguri
  apo saleh shpellari ?!

  kaq plehra s’duhet me qen !!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 19. Optimisti July 24, 16:17

  Alibaba me poture dhe 40 hajdutët e ripjelljes së mender PS tani nuk përmbahet se vjedhjet dhe grabitjet i bën me ligj nga Kuvendi. Një piktori të dështuar që është armik i deklaruar i popullit të vetë nuk i çahet fare për theatër për këtë popull, ka hallin e tokës që përftohet duke shëmbur teatrin dhe si mafioz i vendosur nuk shqitet pa xhvatur miljarrdat me këtë rast. Pse fukara do ti ngelet Zahua që ka shans të ketë baba Alibaban me poture me 40 hajdutë! Tani që Alibaba me poture fitoj në mënyrë spektakolare zgjedhjet e 30 qershorit dhe thonë që i ka fituar mbi 120%, me pjesmarrjen e 10 % të votuesve nga të cilët vetëm 7% qenë pro kandidatëve të mender PS, tani ai, Alibaba poturja, do të çoj deri në fund misionin e tij , të rjep deri në çfarosje shqipëtarët. Në krah ka edhe SHBA dhe BE që duan vetëm stabilitet në rajon , pamvarsisht se shqipëtarët po dynden në dyert e botës çdo ditë e më shumë. Të na rroj poturexhiu me ata të asamblesë që e rrethonin të lumtur e të gëzuar duke u puthur me mall me njëri tjetrin!

  Reply to this comment
 20. Konti Sbalta July 24, 17:19

  Eshte fatkeqesi kombetare qe edhe sot kemi neper kembe keto mbeturina te feudalizmit ,qe mbrojne me fanatizem dhe jo vetem qe nuk duan te shkeputen prej
  saj ,por duan edhe te tjeret ti ndjekin ne marrezine e tyre!

  Reply to this comment
 21. timo July 24, 18:12

  Më vjenkeq për ty Mondi. Po gabon për herë të dytë. Nuk është ky pozicioni që ti duhet të kesh. Je vendosur në krahun e gabuar dhe po e përsëris, për herë të dytë.Mendoja se qëndrimi në Itali mbas ikjes nga PD të kishte këthjelluar…Por jo…Të paska bërë më agresiv.Ti mund të kishe qenë drejtor i Teatrit Kombëtar. Fatkeqësisht nuk ta dhanë atë post. Do të më vinte akoma më keq në qoftë se ky qëndrim i sotëm do të ishte refleks i mos zgjedhjes në atë detyrë.Kjo do të të bënte shumë shpirt vogël si artist. Sidoqoftë sgjedhja është e jotja.

  Reply to this comment
 22. dritan July 24, 19:33

  Z Budina te kerkoj falje qe une nuk isha krah teje
  Edi Rama do te shembe tempujt kombetare per te zhbere kujtesen kombetare dhe pikerisht ata tempuj qe perfaqesojne dy fusha sportin dhe artin ne te cilat Edi Rama ka qene medioker dhe si i tille mendon se duke shembur keta tempuj ku sa e sa artiste apo sportiste jane admiruar nga Shqiptaret do te zhbeje deshtimin e tij
  Ai eshte nje narcizist dhe megalloman qe nuk ndalet ne cmendurine e tij ,Neroni do te duket diletant ne krahasim me liderin global te leshit

  Reply to this comment
 23. Arben July 24, 20:47

  LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI LITARI

  Reply to this comment
 24. kokepalari July 24, 22:32

  Perfundimisht lideri yne global u çmend fare !!!
  Zullumi kputet tuj u trashe o lider !!

  Reply to this comment
 25. kemi July 24, 22:55

  Po çka kupton ky Drogirash Kristaçi Rama për Teatrin ,për momentin veç me forc duhet të ndalet sepse Truri i tij është bllokue sepse 80% ka mbidozë nuk din as si vepron.Artistat e vërtetë e dijn se çka duhet ruajt dhe mirmbajt,tani hiq nuk prish punë me e ndërtue edhe një modern por nuk duhet lejue me e prish Teatrin AKTUAL.

  Reply to this comment
 26. Zani July 25, 09:36

  Budinat janè KRYEKURVA , KRYEPROSTITUTA dhe DOBIÇA tè PD KRRIMIT ,qè mezi po presin qè KRYEKRRIMINELÈT e PDsè tè Vijnè nè PUSHTET dhe kèta Budinat FUNDÈRRIN tè bèhen DREJTORA dhe tè ZHVASIN dhe GRABISIN gjithçka nè ZYRAT e SHTETIT , dhe ti PLAÇKISIN PARATÈ PUBLIKE tè SHQIPTARÈVE tè VARFÈR !!!! VDEKJE KRYEKURVAVE HAJDUTÈ tè PD NARKO-TRAFIKUT

  Reply to this comment
 27. Jimi July 25, 11:55

  Keta “artiste” ka nje jete te tere qe nuk po bejne art dhe po marrin rrogat. Tani qe kerkohet te ndertohet nje objekt dinjitoz ne zemer te kryeqytetit, qe njekohesisht ti sherbeje edhe artit ne menyre dinjitoze, keta “artiste” qe shikojme rendom neper ekranet, jane shume te shqetesuar per prishjen e bordellos se ushtareve fashiste italiane!? Per keta “artiste” problemi nuk qendron se po u hapet barku per ate karakatine, qe cuditerisht mbahet ende ne kembe, por ata kane hallin se bashke me karakatinen edhe ata si parazite qe jane kane per tu shembur bashke me te, e nuk do te perfitojne me ato rroga, pa ber art. Rasti e do qe meqense kane nje jete te tere qe ngrohen ne diell pa ber art, tani shum bukur eshte rasti per te treguar se dine vertet te bejne art, por jo ne skenen e bordellos, por tanime ne skenen e rruges.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim