Policia shton sigurinë te Ambasada Amerikane

Redaksia Online February 1, 2013 15:31

Policia shton sigurinë te Ambasada Amerikane

Policia e Shtetit shton masat e sigurisë rreth Ambasadës Amerikane. Pas sulmit në mesditë në ambasadën amerikane në Ankara, policia e kryeqytetit ka shtuar sigurinë në Rrugën e Elbasanit. Patrulla policie dhe forca speciale të saj janë vendosur jashtë rrethimit të selisë diplomatike amerikane në Tiranë. Policia sqaron se pavarësisht se situata në vendin tonë paraqitet e thjeshtë, përforcimi është kryer me iniciativën e tyre.

“Pavarësisht se kemi situatë të qetë kemi shtuar sigurinë. Ky përforcim është kryer me iniciativën tonë”, thuhet nga policia shqiptare.

Një sulm kamikaz i kryer sot në afërsi të ambasadës amerikane në Ankara la të vdekur dy persona, ndërsa dy të tjerë u plagosën.

Redaksia Online February 1, 2013 15:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim