Policia s’lejon tifozët e Partizanit të mbajnë pankarta kundër UEFA-s

October 26, 2014 17:47

Policia s’lejon tifozët e Partizanit të mbajnë pankarta kundër UEFA-s

Policia e Tiranës ka ndaluar dhjetra tifozë të Partizanit për të hyrë në stadium në ndeshjen me Elbasanin.

Shkak për këtë është bërë fakti se ata kanë pasur pankarta të shumta kundër UEFA-s dhe Platinisë.

Megjithatë, tifozët që kanë hyrë në stadium nuk e kanë kursyer Platininë dhe UEFA-n nga sharjet.

Edhe pse një ndeshje kampionati, tifozët e Partizanit kanë kënduar gjithë kohën himnin kombëtar dhe këngë të tjera patriotike.

Ndërkohë, ata kanë treguar se nuk janë racistë, teksa kanë shpërthyer në brohorima për sulmuesin e tyre serb, Stefan Raçiç.

October 26, 2014 17:47
Komento

18 Komente

 1. lutfi October 26, 18:49

  Vazhdoni ti puthni bythen Platinise dhe rracisteve te UEFA-s.

  Reply to this comment
  • rafaello October 28, 14:31

   Platini është kuptim i sportit dhe i Fyar-Payt, të botës dhe ju nuk mund ta zbehni atë por shikoni vetëdijën dhe mentalitetitn tuja ku keni ardhur shkoni dhe lëshoni Drona me shtete utoppike dhe të paekzistueshme, më së pari ju keni filluar të provokoni, me drona të shqipërisë së madhe, po sikur ne Shkodër të vinte ndonjë mesazh me Serbi të madhe e me car Dushan Silni , çfarë do të bëni po ju tërmet do bëni dhe do shani edhe Perëndinë dhe do të trazonit botën..ju me serbinë smund të luani futbolll, përveç me politikat e fëllliqura të Koqo Danajt dhe plangëprishësve tjerë

   Reply to this comment
  • rafaello October 28, 14:36

   juve jeni vetë pisa edhe kjo redaksi s enuk lejoni të flasin njerëzitë pasi disa mendojnë ndryshe nga ju dhe nga limitimi dhe nga cinizmi juaj…ju i pengoni debatet të shtrohen haptas

   Reply to this comment
   • rafaello October 28, 14:38

    ju mund të protestoni gjatë ditëve dhe netëve por vendimin nuk mund ta zhbëni se keni lidership në federatë që ua merr dinjitetin e sportit..ju në fakt sportin ekeni të prëzjerë me politike dhe nuk beni hapa të sigurtë e shikoni asnjë ekip nuk mund të kalojë as kualifikimet ne Champions dhe kjo është dobësi e juaja dhe jo e UEFA dhe MISHELL PLATINI, vevehtja u ka faj mos kërkoni fajtorin në serbi ose ne Platini

    Reply to this comment
 2. SuloKapedani October 26, 20:21

  Nuk mendoj qe policia ti ketè ndaluarse nuk lejohet pèr tè protestuar ndaj UEFA s por besoj se nuk do tè ken marr leje. Kudo protestohet dhe ne do tè protestojmè kundèr çdo gjèje tè kundraligjèshme ashtu si kundèr vendimit tè platinoviçit. Kundèr tij po proteston edhe bota.Mos nguroni djema, protestoni kundèr djallèzisè dhe hajdutève tè sportit mbarkombètar.

  Reply to this comment
  • mirel October 27, 12:28

   per pankartat ne stadium nuk ka nevoje per leje..policia ka mare urdher po, nga kryq-e-ministry per te mos I prishur qefin Platinise.
   Ne stadium eshte vendi iduhur per te bere protesten..dhe ska asgje te jashteligjshme.
   Po shteti shqiptar, si shtet qensh, e ve perpara turmen kur humbet pike, dhe I ve drurin turmes kur I duhen paqarlleqet.
   Prandaj me kete me mbushet mendja se njgjarja e Beogradit eshet ca si shume e stisur dhe nga plerat e Federates dhe K,rvMinistri

   Reply to this comment
   • rafaello October 28, 14:43

    ju dhe sporti juaj është përgjakur dhe sportistët kanë hyrë në fushë dhe janë përleshur me policinë dhe me tifozerinë, këtu ne Shqiperi keni pasur vandalizëm aqë të tmerrshëm sa më bente koka mos po luftohet këtu për ndonjë gjë madhore..Para 2 muajsh ka pasur rrahje brutale ne stadiumet tuja me vulgarizëm të pashoq dhe sharje nënash dhe motrash, sa është turp të shkosh nëpër këto stadiume, ju nder veti keni bërë masakra dhe jeni rrahur si kafshë me thyerje ekstremitettesh, dhe me lëndime të rënda, e po dërdëllisni për sportivitet, mosni ju lutem të shkosh në stadiumet e shqipërisë dhe Kosovës, ndodhë sikur je në kasaphane të vërtetë, të linçojnë ..

    Reply to this comment
 3. Furtuna October 26, 20:39

  Budallallëk policor!? Pankartat nuk e vrasin as platininë , as uefa-n? Mos imitoni dhe ju policinë sërbe që kishte frikë nga pankartat !? Kush ja u dha juve policëve këtë urdhër absurd? Ndaloni dhe ndëshkoni ata që mund të futen në fushë, jo pankartat? Pankartat nuk thyejnë rendin të cilin është detyra juaj e parë ta mbroni dhe jo me pankartat të luftoni? Moj pankartat “huligane”/ pse s’u fshehët nëpër çitjane/ trëmbët policë e mejhane? Ha ha ha ha.. Tung!

  Reply to this comment
 4. Hasan Hasani October 26, 20:42

  Bravo tifozave të Partizanit…Tifozat më të mirë në Shqipëri

  Reply to this comment
 5. Horri i Bulevardit October 26, 22:01

  Ju siguroj se klani serbi i mishelave, do te pesoj fiasko, gjykata e rangut tjeter, do te jape 3 pikeshin per Shqiperine dhe denimin per Serbine.
  Platini, ka marre persiper barren e turpit, qe do te kete si perfundim, doreheqjen e tij.
  Kush ka aset ne internet, te hape nje faqe, ku te peshtyhet Platinia, kjo do te jete shuplaka jone ndaj keti homoseksuali.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi October 26, 23:14

   Horr Merkel? Mua do ma japin 3 me 0 kundër teje që e drodhe? Do të të gjobisin akoma po prit, prit? Do t’ju dënojnë dhe për ndërrimin e kombësisë nga shqiptar në gjerman dhe për nënshtrim total ndaj Enxhit!? Interpoli ka maré urdher t’ju ekstradojë në Tiranë? Ka edhe më… Tung!

   Reply to this comment
 6. plaku October 27, 00:30

  E di qe nuk do te jeni dakord me medimet e mija, dhe ndoshta me te drejte. Desha te sqaroj qysh ne fillim se mbi 23 vjet jetoj ne perendim dhe ky eshte ndoshta edhe shkaku qe mendimet e mija jane nje cike ndryshe nga te shqiptareve qe jetojne ne Shqiperi. Pra ne kete kuptim une jam i penalizuar ( ndoshta nuk gjeta fjelen tamam ne shqip ).
  Mendoj se neve si shoqeri kemi probleme me te medha se sa “vendimi racist ose jo racist” i UEF-as.
  Desha e them, se aktualisht kemi nje borxh publik mbi 8 miljarde dollare, qeveria ndoshta me te drejte ka zgjedhur rrugen e marrjes se kredive nga FMN dhe BB, pra rrijte se borxhit publik dhe dihet se borxhi i sotem eshe takse neser per popullin. Qeveria ka probleme se njerezit nuk paguajne energjine elektrike qe konsumojne, nuk ka leke sa duhet per rregullime shkollash, rrugesh, urash, spitalesh etj,. Nga ana tjeter FMN dhe BB duan ti paguash kestet e borxhit dhe interesat. Vetem per pagimin e interesave te borxhit aktual publik prej 8 miljarde dollare shteti duhet cdo vit te paguaje me se 500mije dollare. Per te mos permendur pastaj korrupsionin, drejtesine, shkollimin etj.

  Pra, troc muhabati, pse nuk ngrihemi ne per kete probleme jetike dhe ngrihemi duke harxhuar energji per nje ndeshje futbolli. Cfare ndoshi ndodhi, vendimi u muar dhe basta, jeta vazhdon. Ne po bejme lojen e qeverise ne vend qe ta vene ate nen presjon per vazhdimin me me force te reformave pozitive qe ka filluar.

  Reply to this comment
  • mirel October 27, 12:33

   Parimisht jam dakort me ty.
   Por problem qendron se racizmi ndaj shqiptareve ne Europe eshte nje fakt I pakundershtueshem, dhe per mua eshet me se e qarte qe Platini ka vepruar nga simpatite dhe antipatite personale.
   Atij I duket e papranueshme qe nje shqiptar te kerkoje te mbaje Flamur ne Serbi?
   Pse keshtu?
   Po te ishte Franca, Gjermania, Anglia, a do ndaloheshin?
   Ne menyre kategorike jo.
   Neve na shikojne si te padenje per te qene qytetare te Evropes, prandaj leri njerezit te shprehen dhe ta fundosin deri ne fund Platinine. Tashme ai I ka marre dhe goditjet e tjera per korrupsion.
   Sa per borxhet dhe problemet e tjera te vendit, ky eshte rasti tju kujtohet shqiptareve qe keshtu duhet te protestojne dhe per to para qeverise.
   Por qe te vere shteti kerbacine policise ne kohe qe nga policia serbe hengren dru, kjo nuk pranohet.

   Reply to this comment
 7. mirel October 27, 12:50

  Qeveri leshi: Skane ci bejne gomarit, I bien samarit

  Reply to this comment
  • rafaello October 28, 14:34

   ju vetë keni humbur lojën se Cana nuk deshi të dalë në fushën e blertë, s eishte frikacak, dhe nuk mbrojti dinjitetin si duhet se u bë i lig sikur edhe të tjertë tërë ekipi i kombëtares u tregua i dobët dhe jokombëtar

   Reply to this comment
 8. enea October 28, 17:28

  Oh pike e zeze, dalin ca fakira me pankarta ne anglisht. Shkoni e punoni, mos u merrni me UEFA.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*