Polifoni për Donald Lu dhe reformën

July 19, 2016 11:56

Polifoni për Donald Lu dhe reformën

Ambasadori Donald Lu çoi në një tjetër nivel përpjekjet për miratimin e reformës në drejtësi. Mëngjesin e së martës ai iu bashkua një grupi qytetarësh që protestonin para godinës së Kuvendit për kalimin e kësaj reforme.

Lu foli për pasoja të rënda nëse reforma nuk kalon në seancën e së enjtes dhe se kishte njoftuar partitë politike për këto pasoja.

Megjithatë, pavarësisht këtyre paralajmërimeve, që janë më të drejtpërdrejtat dhe më të ashprat, por jo të parat, Donald Lu nuk ka marrë asnjë garanci nga klasa politike, por të paktën mori një surprizë nga disa qytetarë që kanë kënduar një këngë polifonike kushtuar Shteteve të Bashkuara dhe reformës në drejtësi.

July 19, 2016 11:56
Komento

1 Koment

  1. seno July 19, 17:05

    L o l

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim