FOTOT / Politika e dorështrëngimit, Meta takon Bashën

January 26, 2016 19:00

FOTOT / Politika e dorështrëngimit, Meta takon Bashën

Nuk është hera e parë që politikanë të kaheve të ndryshme takohen në ceremoni.

Presidenti Nishani, edhe pse ishte i ftuar nuk mori pjesë në takimin e sotëm për zgjedhjet. I pari nga krerët e partive që mbërriti në takim ishte Lulzim Basha. Më pas ishte kreu i LSI-së, Ilir Meta.

Pavarësisht ndasive në qëndrime dhe akuzave të hedhura nga opozita, Meta nuk hezitoi që të shtrëngonte duart me Bashën. I treti që mbërriti ishte kryeministri Rama i cili më herët kishte një tjetër takim.

Kreu i qeverisë preferoi që të takonte vetëm aleatin e tij qeverisës, duke shmangur në këtë mënyrë një shtrëngim duarsh me kundërshtarin e tij politik Basha.

Duket se me “qetesi dhe dashuri”, kryeparlamentari Meta ka arritur të sigurojë rolin e negociatorit në politikën shqiptare. / DITA

 

meta 2

rama-basha-dhe-meta-620x350

12573101_913274608768439_4222853679136969010_nMeta - Rama

Rama

12644791_913274758768424_4537102357564516417_n12573150_10153465915740838_9041187904711452385_n

January 26, 2016 19:00
Komento

2 Komente

 1. lu + l = lul= vrases=k/m2017 January 26, 19:52

  nqs ka 10 njerez ne shqiperi qe e kane ndjere thelle ne shpirt masakren e 21 janarit jam dhe une midis tyre

  nga puna e piste e arvizuse pas kesaj ngjarje dhe sot nga keto karanavalet e Donald lu-se kam pesuar nje zhgenjim total

  nga nje adhurues absolut per demokracine amerikane para renies murit berlinit.tani ky adhurim po shkon drejt zeros jo per fajin tim…

  e perseris:

  o jepni dekoraten Lulit qe vrau 4 terroriste per te mbrojtur K/M…..dhe vini prangat Edi Rames qe sulmoi si terrorist..

  ose prangat lulit dhe dekoraten edi rames

  sepse kjo gjendje perverse..duke mbrojtur Lulin vrases me nje Lu pas bythe per mbrojtje
  pa deshiron tone na vete mendja te ai xhaxhi I cili edhe ne se te vriste..nuk shurronte dhe qeshte mbi viktimat dhe perdhoste jetimet.

  god job mister Lu

  Thanks for Nothing

  Reply to this comment
 2. Beniku January 26, 21:38

  Deri sa eshte Meta kryetar kuvendi, ne nuk marrim pjese ne grupet e seancat parlamentare ……. Meta ik….
  Lulzim Basha

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*