Politikania britanike: T’i kthejmë në vendin e tyre të gjithë emigrantët

Redaksia Online December 9, 2013 10:51

Politikania britanike: T’i kthejmë në vendin e tyre të gjithë emigrantët

Një politikane e lartë britanike e partisë UKIP (Partia për Pavarësi) po përballet me një akuza për racizëm, pas deklaratave kundër emigrantëve të huaj në Britaninë e Madhe.

Victoria Ayling u shfaq në një video, në të cilën deklaroi se shumë prej emigrantëve që jetojnë në Britani duhet të kthehen në vendin e tyre.

“Unë vetëm them se shumë prej tyre duhet të kthehen pas në shtëpitë e tyre”. Më pas ajo bën shaka duke thënë se e dinte që kjo deklaratë do të përdorej kundër saj.

Shumë kolegë te saj e kanë cilësuar deklaratën si raciste dhe të tepruar. Ayling bëri bujë në media para disa muajsh në një përballje me David Cameron. Ajo është pjesë e UKIP, partia e katërt në Britaninë e Madhe, e cila ka 9 vende në Parlamentin Evropian dhe 3 vende në Dhomën e Lordëve në senatin britanik.

Britania e Madhe ka një numër të madh emigrantësh nga vende të ndryshme, mes të cilëve edhe shumë shqiptarë.

 

 

Redaksia Online December 9, 2013 10:51
Komento

1 Koment

  1. Mira December 9, 11:57

    Eshte vetem propagand sepse prej emigranteve i mbani vendasit me asistence pa punuar fare. Vdisni nese nuk shfrytezoni emigrantet.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim