Pollo kundër Lu: Deputetët u kërcënuan sikur të ishin terroristë e kriminelë

August 1, 2016 11:43

Pollo kundër Lu: Deputetët u kërcënuan sikur të ishin terroristë e kriminelë

Ish-ministri i Inovacionit dhe deputeti demokrat, Genc Pollo, vlerëson aftësinë negociuese të kreut të opozitës, Lulzim Basha, për Reformën në Drejtësi.

Në një intervistë për “Panorama”, Pollo sqaron edhe rolin e ndërkombëtarëve në proces dhe mesazhet e përcjella nga Ambasada e SHBA-ve për deputetët e Kuvendit.

Deputeti demokrat i cilëson si të papranueshme mesazhet që ambasada nisi për deputetët, duke theksuar se masat për të cilat flitej në ato tekste janë të rezervuara për terroristët dhe kriminelët.

Pollo flet edhe për debatet në Grupin Parlamentar të PD-së, duke sqaruar se votat e demokratëve që u vetëdeklaruan pro reformës, dobësuan pozitat e negociatorëve të PD-së.

“Çdo betejë ka kosto, pavarësisht se mbyllet me fitore a disfatë. Për fatin e mirë të PD-së e të shtetit ligjor, kjo betejë u mbyll me fitore. Ndërsa deklarimi publik i votës pro reformës pikërisht në momente kritike të vendimmarrjes, mendoj se i dobësoi pozitat e negociatorëve të PD-së e deputetëve të opozitës në komision. Z. Xhafaj, në anën tjetër të tryezës, e kishte kollaj t’u thoshte mos na kërkoni kaq shumë, se dy-tri vota i morëm e tri-katër do t’i marrim dhe e miratojmë edhe pa ju. Fatmirësisht, siç e dimë tashmë, në fundore nuk e dhanë këtë efekt negativ”, thotë Pollo për “Panoramën”.

I pyetur lidhur me nje sms kercenues qe i shkoi disa deputeteve nga ambasada amerikane se do te kishin penalitete nese nuk votonin reformen, Pollo shprehet:

“Vota e deputetit përcaktohet në trekëndëshin interesi i zonës zgjedhore-linja e partisë-bindja vetjake. Këtë e kemi mësuar nga leximi i Letrave të Federalistit të Etërve Themelues të Amerikës e nga traktate të iluministëve europianë. Të shtosh kërcënimin si kënd të katërt është fyese. Të kërcënosh me masa që rezervohen për terroristët e kriminelët është e papranueshme. Por edhe e padobishme e kontraproduktive. Nuk ishte mjet që realizon qëllimin, siç edhe e tregoi akordi i të enjtes pasdite e votimi i të premtes pa gdhirë. Duke reaguar, ndoshta mbrojta dinjitetin e atyre që nuk mundnin a nuk donin të flisnin”

August 1, 2016 11:43
Komento

31 Komente

 1. lato August 1, 11:50

  Ja keni gjetur mire emrin vetes.Ashtu si ju ka trajtuar ambasadori amerikan,ashtu ju quan populli.

  Reply to this comment
  • roberto August 1, 13:25

   Ne se nuk do ishit KRIMINELE E TERRORISTE,pse shkuat e votuat si DELE ne rresht?
   Ulni kokatr dhe pergatituni per te dhene llogari para drejtesise se popullit per krimet tuaja,o Pollo idioti!

   Reply to this comment
   • Tarrasi . August 1, 20:33

    JU JENI ME TE KEQINJ NGA ATA SEPSE KENI VRARE ME MIJRA BILE DHE NE MES TE KRYEQYTETIT PROTESTUES TE VARFER DHE TE PARMATOSUR. VJEDHJA ASHQIARE ME PIRAMIDAD FISKALE KU KRYELIDERI I JUAJ AKOMA NE PUSHTET E PD SALI BERISHA I QUAJTI TE LIGJSHME … KRIJUAN VELLAVRASJEN ME TE MADHE QE KA PARE POPULLI SHQIPTAR NE DEKATA DHE PER PAK KRIJOJI ATMOSFEREN E ZHDUKJES SE KETIJ SHTETI NGA HARTA E BALLKANIT

    JU KENI BERE EKSODIN ME TE MADH SHQIPTAR KETO 25 VITET E FUNDIT NE PUSHTET KU 45% E POPULLSISE ESHTE LARGUAR PERGJITHMON NGA KY VEND….
    NGA KORRUPSIONI/RENDI I CORODITUR/PADEJTSIA/PADITURIA OSE KEQEDUKIMI/KEQ-USHQYERJA/MONOPOLET/ TAKSAT E PADUKSHME(KONCESIONET MILIONA EURO DISA TE KONTESUARA NGA VETE EU SI TE PALIGJSHME) DO VAZHDOJNE TI RRINE BARRE KETIJ POPULLI DHE FEMIJVE TE TIJ QE DO VIJNE SIDOMOS DO VAZHDOJNE TE KRIJOJNE EKSODE TE REJA DERI NE SHFAROSJE TE KETIJ POPULLI

    PRANDAJ DHE NJE HERE JU JENI ME 100-DRA HERE ME TE KEQINJ NGA ATA E HITLERI BASHKE JU JENI DISA QENIE TE PESHTIRA QE VECSE ME NJERIUN NUK KENI GJE TE PERBASHKET.

    TANI SHKO MBRAPSH TEK KRYEVAMPIRI SALI BERISHA TE MERRNI UDHEZIMET E RRADHES … E MOS GABO TE MENDOSH E TE FLASESH VETE SE E HENGRE ME KEQ SE SOKOLI

    Reply to this comment
  • Bardhi August 1, 16:11

   Hahahahahahahahahaha… O POLLO KOQIA, o qelbesire pse ca jeni ju deputetet per vec se Kriminele dhe Terroriste. Apo mos jeni zgjedhje e sovranit! Po ik more ndyresire.

   Reply to this comment
  • Genti August 1, 19:28

   SHBA dhe BE bashke kishin muaj qe mundoheshin te votonin reformen, po banditet politikane shqiptare bene te pamunduren per ta penguar deri sa e kuptuan qe nuk vazhdonin dot sepse do dilte populli ne rruge t’i nxirrte zvarre nga parlamenti

   Reply to this comment
 2. populli August 1, 11:54

  E keni pak ate qe ju ben Lu, mor qelbanik hajdut,atje ne kuvend dhe me vrap mor hale.Jo terrorista qe e keni pak,po ju duhet te vareni ne litar,ndyraq i qelbet….

  Reply to this comment
 3. bobi August 1, 11:55

  hidhe ne gjyq pollo,te kercenoj baballaret e kombit, i raft gurit e murit.

  Reply to this comment
 4. LORA August 1, 11:56

  Komplimente per D.Lu qe i paska trajtuar si terroriste pollo-t me kompani,,,,,bash ashtu sic jane ;tash e 25 vjetet e fundit,mbi asht e nder te shqiptareve.

  Reply to this comment
 5. Arber Iliri August 1, 12:18

  O Kuqo, o nipi i andartit grek, po ti b…q.. ke qene tere kohes,kur 93% e popullit kerkonte reforme ju donit pordhe me rigon per negociata me qellimin e vetem qe te ishte reforme koti pa vezhgimin e te huajve.Po kur ka burra si ti ne politike pak ju kercenuan t’ju kishin marre e cuar ne ndonje burg ne Afganistan qe te shihni se cfare po i beni ketij vendi.Negociata ju sikur ishte lufte midis shteteve armike, koqe e lales.Bertasin ujqerit se po i kercenojne me kafshime.

  Reply to this comment
 6. DREJTESIA August 1, 12:21

  Jeni me keq se terroristet

  Reply to this comment
 7. Jimi August 1, 12:39

  Po pse akoma mendon ti more Pullash, se mesazhi i gringos nuk ju drejtua krimineleve e terroristeve?
  Po te mos ishte ai mesazh edhe sote e kesaj dite nuk do ta kishit votuar reformen. Ju edhe sot e kesaj dite edhe pse mesazhi dhe ultimatumi i gringos eshte i qart, ju genjen mendja se munde te sabotoni kalimin e 7 ligjeve ne parlament, per ta cuar ate per ne kalendat greke! E keni te kote , si ti dhe ai gerdalla yte plak! Me kote nuk thone, drejtoi kurizin pastaj ndricoi mendjen!

  Reply to this comment
 8. K August 1, 13:01

  Po Ju jeni terroristë kriminelë hajdutë dhe mafjozë. Kështu që ai Ka të deejtë t’ju trajtojë kështu. Sikur të ishit në USA duhet të ishit të gjithë në allatraz.

  Reply to this comment
 9. Agroni August 1, 13:12

  Pollo o letyre,o njeri pa bosht,moral dhe i shitur tek te huajt.Dipllomacise Serbo-Greke te perfaqesuar nga Saliu,Mea dhe Fazllici per UDB.ne dhe Pollo e Vangjel Dule me Janullatosin per ASFAL ine greke moren goditjen e merituar nga SHBA.dhe B.E.ja.Po behen 26 vjet qe ju pjella te felliqura dhe fatkeqesia e ketij kombi nuk late gje pa bere per te shkateruar kete komb duke vrare,vjedhur,djegur e deri ne falje te hapesires detare ne juge te shqiperise.Lejuat ate qe poshteroi themeluesin e kishes autoqefale te shqiperise z,F.S.Nolin nga nje oficer i asfalise Greke por qe ka lene mjeker antishqiptarin e thekur Janullatos qe te shkateroje varet e stergjysherve tane per ti kthyer ne deshmore greke se pak jane masakrat e ketyre krimineleve ndaj vendit tone.Deshtuat POLLO,deshtuat me turp dhe te peshtyre nga mbare populli JU si parti dhe strategu i kesaj loje shpikesi i nje komuniteti serb ne Lushnje ILIR META ky hajdut klasi qe dhe vet Saliu tmerohet.Iku ajo kohe o mender Pollo kur i hiqte dhe i zgjithte Saliu k/prekuroret e gjykatesit dhe jini katandisur tashti sic ju quan dhe ambasadori LU,teroriste dhe kriminela te ketij kombi.

  Reply to this comment
 10. VETERANI PA STATUS August 1, 13:19

  Z,Pollo

  Je figura me e basalduar
  Ne ate pjese te PD-se
  Qe sa me shpejte
  Duhet pastruar!

  GJete aresye ,per tu ankuar,
  Ameriken per ta sulmuar,
  Se per terorist te ka cilesuar
  Me gisht te ka treguar!

  Vet koleget e ndershem,
  Ne momentin kritik,
  Ty vendin ta treguan,
  Ata me popullin u bashkuan!

  Cfar ben me shume
  NJe xhiadist apo nje kamikaz,
  Nga ty o Genc Pollo,
  DHe shoket qe ke pas!

  Reply to this comment
 11. daniel August 1, 13:27

  PD DREJT SHKRIRJES SI PARTI. NE KETE PERPLASJE AJO NUK KA SHPETIM. KRIMET E BERA NE VITE E TE DESHMUARA NGA EUROPA E SHBA,NUK E SHPETOJNE KETE DEPUTET QE KA FSHEHUR PARA JASHTE. KETYRE KRIMINELEVE JU KA ARDHUR KOHA TE LAJNE GJYNAHET.

  Reply to this comment
 12. intelektuali August 1, 13:28

  GENC POLLO NE RRUGEN E STEFANAQ POLLOS TE ENVERIT

  Enveri e kishte zakon te tallej me kalmexhinjte e tij dhe spiunet e tij tregojne se njehere i tha Stefanaq Pollos:

  “Po kur do te shkruash ndonje artikull shkencor per te demaskuar Imperializmin amerikan ashtu sic e ke mesuar me Moske ne Universtitetin Lomonosov o akademiku yne Stefanaq Pollo ne menyre qe veprat e mia te gjejne nje perkrahje me te gjere ne Boten akademike?”

  Stefanaqi i Gencit vetkutohet tha me nje ze:

  SIURDHERON!

  por vepra e tij shkencore kunder Imperializmit amerikan nuk pa driten e diellit per arsye akoma te paqarta.

  Mesa duket djali i tij Genc Pollo ka vendosur te perfundoje vepren e te atit te tij komunist, mik i Enverit qe nga Liceu i Korces, per te demaskuar zotin Lu dhe SHBA si varrmihes te komunizmit enverist shqyptar.

  Reply to this comment
 13. maks August 1, 13:32

  o kuqo nga i gjetet paret ju nuk punoni me shum se ne qe jemi ne emigracion

  Reply to this comment
 14. perkthyesi August 1, 13:34

  Pse te djeg o Genci? Lere ambasadorin ta ndihmoje kete vend, se sa per ju, ate e ka marre lumi me kohe! Reagime te tilla i bejne zakonisht ata qe e kane mizen ne kesule!

  Reply to this comment
 15. psy August 1, 13:40

  Kjo qe ke thene o kuqo me ben te besoj me shume akoma tek Frojdi!

  Reply to this comment
 16. Aso August 1, 13:46

  Pse flet pas votimit mor kuqalash? Pse s’ doli nje burre nga ju e te thonte se jemi te paster e s’ kemi cna Beni? Ik mor qurrash. Hajdut jeni.

  Reply to this comment
 17. vasili August 1, 13:52

  Nga specia vicidolase,sali,muli,luli etj,,per menyren si jane rritur dhe formuar,te funksionojne ne menyre ekstreme anti qytetare dhe anti njerzore eshte nje normalitet.
  Por normalitet eshte qe disa pinjolle te paket te dale nga familje qytetare si Pollo,lubonja,zheji,te cfaqen si te denatyruar dhe te shperfyturuar nga interesi i karriges dhe i parase,apo narcizem anadollak dhe te sherbejne si dylbera me bythe te shqyera,ne haremin vicidolas.

  Reply to this comment
 18. fred August 1, 14:22

  edhe artistat shqiptar ju kercenune more pleh

  Reply to this comment
 19. Shushica August 1, 14:24

  Në Usa ishte Bushi i parë erdhi Klinton, pastaj Bushi djali , Obama.Në Francë ishe Miterand, Shirak, Sakozy, e tani Hollond…Në Gjermani Shmidt, Shreder, Merkel.Në GB Thaçer, Blair , Brawn, Cameroon e tani May..Në Itali Andreotti, Dini, Ciampi,, Prodi, D’alema, Berluskoni, Prodi, Berluskoni, Monti ,Leta, e tani Renzi, në Rusi, Gorbaçov, Elcin, Putin, Medvedev, Putin.Ndërsa në Shqipëri ka 26 vjet që komandon Berisha dhe banda e tij.Çfarë populli i papjekur , pa kurajo civile.Vetëm kur humbëm paratë tona individualisht , u ngritëm .Nuk e kuptojmë se kur humbet Shqipëria , humbjet tona individuale janë shumë herë më të mëdha , sepse nuk ka zhvillim , nuk ka konkurencë të lirë por dominim banditesko mafios si puna e këtij kuqos me shokë , nuk ka arsim , shëndetësia është vetëm biznes….pra ka një vdekje graduale të kombit.Jemi bërë një monarki absolute , edhte pse formalisht kemi të drejtë të zvarritemi dhe të largohemi ga vëndi .Duket USA nuk mund të pranonte më këta sheikë të bardhë që vetëm vjedhin pa pikën e turpit dhe u dha paralajmërimin e fundit.E çuditëshme , ky kuqua revoltohet …ndaj amerikanëve .Atëhere cilin mik do ti kuqo,…… që të vjedhësh sepse po të kërkosh Kimin e Koresë veriore , ai të var në mes të sheshit .Pra demokratët nuk i do , diktatorët jo se jo ….vafsh në ferr ti dhe banda juaj që e ka çuar këtë komb në prag të katastrofës.Nuk e kam mënyrën time mallkimin , por përpara kësaj fytyre , nuk mund të rrija i qetë.

  Reply to this comment
 20. drini August 1, 14:34

  Po te tille jeni Zoteri Pollo Terrorite, Hajdute e Mafjize qe e vodhet pasurine e Shqiperise e na detyruat te marrim rruget e botes! Mallkuar qofte rraca juaj!

  Reply to this comment
 21. skifteri August 1, 15:33

  *****A,aaa ,KRISTJAN ORTODOKSI Genc Pollo !!!? ,(Jorgo emri i vërtetë i pagzimit në vitin 1963 ) ,djali i lindur me lugë argjenti në gojë sipas George Orwell “1984” ju dha përparsi u emrua pa asnjë meritë në akademi të shkencave 2 vjet ,më vonë e dërguan në Vjenë Austri për specializim në arkelogji kur shokët e tijë ishin emëruar mësues të thjeshtë historie.më vonë NË V.90 -të ,me lobimin grek u futë si kollonë e pestë në politikë në PD,që e katandisi shqipërinë në një shkretirë shkatrrimesh dhe djegjesh vrasjesh si zëdhënës i kriminelit Berisha.
  ******Babajë i tijë Stefanaq Pollo drejtor i institutit historisë ,partiaku që manipuloi me historinë komuniste.Si deshi,fshehu të kaluarën famkeqe.
  ******GJyshi i tijë Take Pollo një kristjan shumë filo Grek oficer me gradën kapiten xhelat i andarve grek të vorjo epirit në Masakra të vitin 1914-1917 ku vrau ,torturoi ,dhe dogji 27 fshatra dhe ka vrarë së paku 440 shqiptarë nga zona e lunxherisë ,hormovës,Leskovikut dhe Çarshovës.
  ******Pollo ky zëdhënës famëkeq i Berishës agjenti serbisë dhe i asafalisë greke të vorioepirit tani na ngrihet e hap luftë amerikës dhe BE=së ,Respektivisht Ambasadorve të nderuar z.LU,dhe znj Vlahutin se po ushtrojnë dhunë deputetve të PD-së për të miratuar reformën kriminale të padrejtësise ,kur vendi i Pollos është vetëm burgu për krimet që ka bërë ky pinjoll që nga vrasja e A.Hajdarit e deri më sot si mbështetës i krimeve të zeza kundër atdheut për 25 vjet demokratoshkërdhatësi është mbështetës i flakët i kishës ortodokse e Janullati në shqipëri,veprimtari që i ka dhënë force fetare dhe politike grekve në shqipëri .*****.Tani pa pikë turp i kunëdravihet mikut tonë strategjik Amerikës,dhe BE-së ,qëllimi ,për të mbizotruar këmbëkryq politika e grekut dhe e Serbi në shqipëri -JO e SHQIPTARVE dhe JO e Amerikës dhe B.E -së..
  ****** Ky është mostra G.Pollo.kollona e pestë e spiunazhit grek ortodokës në shqipëri si gjyshi i tijë që masakroi shqiptarët.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ******Kujdes historia e zezë nuk duhet harruar.*********!.

  Reply to this comment
 22. info analitike August 1, 16:20

  Shoke perpara se ta merrni me hyxhym tani mendoni sikur nje gje te tille ta kishte bere Arvizu me PS-ne. A do te kishit shkruar te njejtat gjera? Pollo nuk eshte as me pas e as me shume se sa shume kolege te tjere te tij rilindjote. Te votosh nje kriminel/hajdut/terrorist me ngjyre mavi nuk ju ben me te moralshem nga ata qe votojne te tjeret ngjyre blu.
  Prandaj shoke ndizni trurin se ua ka thare fare partia

  Reply to this comment
  • Nazim August 1, 17:54

   Arvizu do ta kishte bere me PS ne qofte se ne PS do te kishte kriminele te kalibrit te PD-se. Ne PS ka te korruptuar qe ne krahasim me te korruptuarit e kriminelet e PD-se duken te ndershem si i ka bere nena kaq thelle jeni futur ju ne korrupsion dhe krim.

   E keqja eshte qe Ambasade amerikane ja mban dosjet kriminelave te pd-se jo qe t’i diskretitoje dhe me te vertete te dekriminalizoje parlamentin dhe politiken shqipetare, por tua mbledhi sic jua mblodhi kete rradhe, prandaj mos hani mut se i keni dosjet carcafe neper tere ambasadat. Jua dine te gjitha pislliqet, krimet, vrasjet, qe keni bere e parate e vjedhurat qe i keni xhvatur ketij kombi.

   Reply to this comment
   • info analitike August 2, 01:03

    Po pse o Nazim ajo lista e krimineleve qe u lexoi ambasadori Lu qysh te duket ty? Ore ne cfare planeti jeton ti? Mjafton qe partia te te thote fluturon gomari dhe per ty kthehet ne bindje te patundur. Vajmedet se ti hyn tek ata qe ia kane dhene mendte me koncesion partise.

    Reply to this comment
 23. Rajmondi August 1, 16:28

  O Pollo pikaloshi ,ndjehesh i fyer nga epiteti qe ju ve ambasadori LU si kriminele dhe terorista.Por si mund te quheni ndryshe Juve qe shkateruat Shqiperine dhe terorizuat gjithe shqiptaret ne 1997,qe per biznese familjare dhe interesa personale,shperthyet punishten e demontimit te municioneve ne Gerdec duke shkaktuar 24 te vrare e qindra te plagosur si dhe deme te pa llogaritshme ne banesa, biznese e prona te tjera te banoreve te zones perreth.Nuk mund te quheni kriminela Juve qe urdheruat dhe vrate 4 qytetare te pa fajshem ne mes te bulevardit?Si mund te quheni ndryshe?

  Reply to this comment
 24. Hazalli August 1, 20:17

  Il Rosso piu buono fa impicare il suo padre(Kuqua me i mire vari babane e tij)thuhet.No coment!

  Reply to this comment
 25. Drejtesi August 1, 20:57

  Te tille jeni.Nje tuf legenash dhe banditash jeni.Plehra te qelbur.Jeni krimbur ne lek te vjedhur hale te ndyra.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*