Pornografia dështon para Botërorit, shikueshmëria bie me 68%

July 24, 2018 20:58

Pornografia dështon para Botërorit, shikueshmëria bie me 68%

Një sektor që nuk arriti të fitonte para gjatë Kupës së Botës ishte industria e pornografisë.

Faqja e famshme “Pornhub”, një shërbim për video seksuale për të rritur tha se klikimet ranë në mënyrë dramatike gjatë Botërorit të Rusisë, sidomos në finalen mes Francës dhe Kroacisë.

Pornhub tregoi se klikimet nga Kroacia ranë me 68% që në orën e parë të ndeshjes, por pati ngritje kur Franca filloi të kalonte në avantazh.

Pornhub, i cili tha se pësoi një humbje prej 12% të shikueshmërisë globale gjatë ngjarjes, nuk ishte biznesi i vetëm në internet që vuante.

Faqen e internetit të lojërave të internetit filluan rëniet dhe ofruan dhurata të ndryshme për të mbajtur përdoruesit aktivë.

o.j/dita

July 24, 2018 20:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*