Porti i Durrësit kalon testin e sigurisë

March 27, 2016 19:09

Porti i Durrësit kalon testin e sigurisë

Pas testit të një dite më parë në Portin e Vlorës, pasditen e së dielës ishte radha e portit të Durrësit të kalonte testin e sigurisë.

Policia ka improvizuar një ngjarje për të parë reagimin e forcave të sigurisë portuale. Pas alarmit për një çantë të dyshimtë në ambientet e portit, është bërë evakuuimi i menjëhershëm i të gjithë udhëtarëve.

Po ashtu si në Portin e Vlorës edhe në atë të Durrësit, duket se testimi ka kaluar me sukses. Udhëtarët u evakuuan menjëherë dhe më pas u bë kontrolli i çantës së dyshimtë.

March 27, 2016 19:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*