Posti i ambasadorit në NATO, kujt i zë vendin Visho Ajazi

November 13, 2017 19:31

Posti i ambasadorit në NATO, kujt i zë vendin Visho Ajazi

Visho Ajazi Lika është propozuar për postin e ambasadorit të Shqipërisë në NATO.

Tashmë pritet që kreu i shtetit të firmosë propozimin e kryeministrit, përparav se Visho Ajazi Lika, ish-kryetar i SHISH-it, i dorëhequr nga kjo detyrë më 30 tetor, të marrë detyrën e re.

Visho Ajazi Lika do të mund të zërë kështu vendin e ish deputeti demokrat Leonard Demi i cili mban postin e ambasadorit në NATO që prej viti 2013.

Demi u propozua në atë kohë nga kryeministri i sapo zgjedhur Edi Rama.

Më pas Bujar Nishani, presidenti i Shqipërisë ka dekretuar emërimin e tij.

Më herët ish-deputeti demokrat kishte mbajtur edhe detyrën e kryetarit të Komisionit të Sigurisë në Parlament.

 

 

Me Sekr. Përgj. NATO-s, Tiranë

KOMISIONI I JASHTEM – Ministri i Jashtem, Ditmir Bushati, duke folur gjate nje mbledhje te Komisionit te Jashtem Parlamentar, ku ka propozuar Leonardin Demin si ambasador ne NATO dhe Ilir Gjonin ambasador ne Zvicer-2013.

November 13, 2017 19:31
Komento

5 Komente

 1. Po,Po November 13, 20:33

  Edhe pse jam thellesisht i majte e i pa lekundur ne bindjet e mia , edhe pse nuk e quaj plotesisht te majte Edi Ramen , kam votuar dhe do ta votoj serisht ate , si alternativen me te mire per vendin , kundrtejt demonit mesjetar serb te Vicidolit , qe e coi vendin nje shekull mbrapa me kanunin e Lek Dukagjinit , gjakmarrjen e krimin , duke e shkretuar Shqiperine , …me shokon trajtimi i posacem qe Edi Rama i ben Visho Ajazit , krahut te djathte te spiunit serb e kriminelit B.Gazidede , njeriut me besnik te bajraktarit ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

  Reply to this comment
 2. demo November 13, 21:29

  Ky eshte frikacak.Popullit si le kusur,uje drita me gjithe kamate,nga klika Berishes dhjet gjak.Visho eshte kontigjent i Gazidedes.Mjere socialistet!

  Reply to this comment
 3. info analitike November 13, 21:31

  Hahaha me kenaqi Kryepsijkopati se si po tallet paq me delet qe i shkojne ende nga pas. Po qysh more shoke qy Rama u beri kete gjeme me spiunin e Saliut! O burra rebelohuni le t’ju prije poeti enverist qe i shkroi Balles te mbronte Tahorrin.

  Reply to this comment
  • floriri i Bençes November 13, 22:56

   Po terboheni ju Salillaret, eh? Nuk po ja lexoni letrat shalgjatit, po thoni, “çfare eshte duke kurdisur”? Shefi juaj Sali Qeni eshte duke fol me vehte, sepse nga dita qe Visho dha doreheqjen nuk i ka telefonuar me, sot kur mori vesh qe shalgjati Vishon po e gradon, filloi ulerimat, sepse tani kuptoi qe Visho e paska pergjuar edhe ate me gjithe familjen si dhe Lulushen. Natyrisht Visho di ta shese lekuren, nuk eshte loqe si baba juj Sal Qeni, Visho te gjitha materialet kompromentuese per Salen ja ka dorezuar shalgjatit, i cili po i pergatit dosjen per specialistet e FBI. Qajeni baben çuna, mbas pak do shkoni ti çoni ndonje pakete cigare ne burg, dhe mos harroni, me dy gishtat lart … ha ha ha

   Reply to this comment
 4. C'a bohet kshtu November 13, 22:16

  Poshtersite nuk kane fund, Visho Ajazi Lika eshte nje Kriminel i njellojte si Gazidede zevendes i te cilit ka qene ne vitet 1992-96 kohe kur SHIK u kthye ne Gestapo.
  Visho eshte bashkeautor me Gazideden per zhdukjen dhe eleminim fizik te personave kundershtare te Berishes, nga Remzi Hoxha etj, eshte nje nga urdheruesit dhe pjesmarres aktiv ne reprezaljet e OPOZITES ku me 28 Maj 1996 ne Bulevard kishte vetem gjak dhe dhembe te thyera dhe ky kriminel u zhduk per 8 vite jashte Shqiperise.
  Saliu e rivuri ne Krye te Gestapos dhe Ed Droga ne prapaskene me Like Floririn hajdutin me bllok ne dore e emerojne Ambasador te Shqiperise ne NATO.
  Do te jete turpi i NATO-s te pranoj nje ambasador te tille kriminel.
  Perfitim ka edhe Rusia me te cilin Visho bashkepunon me nje agjente te GKB qe qyhet Ollga.
  Neveri per beq-rin Edi dhe per PS qe mban ne krye nje te droguar dhe te papergjegjshem.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim