Dy policë dyshohet se manipuluan provat për vrasjen e Ivanoviç

February 10, 2018 22:50

Dy policë dyshohet se manipuluan provat për vrasjen e Ivanoviç

Dy efektivë të Policisë së Kosovës me detyrë në Mitrovicën e Veriut u arrestuan këtë të shtunë.

Ndalimi i tyre është bërë nga Inspektoriati Policor i Kosovës, struktura që merret me shkeljet dhe hetimin e kryer brenda radhëve të policisë.

Sipas asaj që raportohet, dyshohet se dy efektivët e arrestuar, pjesë e stacionit policor të Veriut kanë manipuluar provat në rastin e vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviç.

Nuk jepen më shumë detaje në lidhje me identitetin apo kombësinë e dy policëve dhe as për provat që dyshohet se kanë manipuluar.

Arrestimi i tyre mbërrin një ditë pas daljes së lajmit në mediat serbe, ku thuhej se Kosova kishte informuar Serbinë me dosjen hetimore të vrasjes së Ivanoviç.

 

e.k/dita

February 10, 2018 22:50
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*