Pranga pronarit shqiptar të klubit ku luan vëllai i Balotellit. Akuza për pastrim parash

July 16, 2015 15:09

Pranga pronarit shqiptar të klubit ku luan vëllai i Balotellit. Akuza për pastrim parash

Policia italiane ka arrestuar një biznesmen shqiptar dhe President i një klubi futbolli në Itali, pasi dyshohet si kreu i një organizate kriminale.

I arrestuari është Gëzim Sallaku, pronar i disa hoteleve në Kremone të Italisë dhe President i skuadrës së futbollit Darfo Futboll, ku luan vëllai i sulmuesit italian, Mario Balotelli.

Sallaku akuzohet se ka ngritur një grup kriminal, i cili mashtron përmes falimentimeve dhe gjyqeve fiktive duke zhvatur para.

Ai akuzohet edhe për pastrim parash. Gjykata ka vendosur që atij t’i sekuestrohen pronat, të cilat kapin një vlerë prej 8 milionë eurosh.

Mediat italiane raportojnë se Sallaku u arrestua ditën e sotme në qytetin e Milanos. Mes të arrestuarve është edhe vëllai i tij, Saimir Sallaku, i cili drejton restorantet e tij.

July 16, 2015 15:09
Komento

6 Komente

 1. mike_azz July 16, 16:59

  idiot gazetare. kremonese nuk eksiston. cremonese eshte skuadra e futbollit. cremona eshte qyteti.
  fshatare gazetare idiote!!!!!

  Reply to this comment
 2. 23 July 17, 10:53

  Hierarkia e ketyre biznesmenve , ka filluar nga tutor prostitutash, trafiknat drogrash… deri ne presidenta te klubeve tefutbollit. Ky eshte paradoksi katunareve shqiptar.
  Ky zim sallaku, ka lidhje shume te forta me politiken shqiptare, ka investuar ne mjaft fushata elektorale per mafin e vendit tone, madje shpesh here ftonte funksionar te larte te drejtesise te vizitonin italine, i pagonin hotelet me nga 3000 euro nata, bashke me dashnoret qe ai palo gjyqtar merrte me vete!
  Katunari zim sallaku te gjitha i kishte perllogarit mire, vetem nje gje kish harruar; pislleku, intrigat dhe dinakeria e trafiqeve me pare ka lindur ne itali dhe meqe mafia italiane eshte shekuj perpara katunarise tone, detyrimisht morrat katunar si zime sallaku, pasi i lene te besojne se jane te paprekshem , i shtypin.
  Ky ordiener katunar, bashkshortene tij pa ashtu katunare si veten e mbante mbyllur, ndersa dashnores italiane i bente dhurata te shtrenjta dhe e mbante me te holla.
  Biznesmeneve si xime sallaku e tere llumrave si ky katunar , rruga drejt burgut i qofte pa kthim,, keshtu nje dite shpresojme se vendi yne do shpetoj nga keta horra dhe shpresojme qe nje dite njerezit e ndershme te vendit otne te shikohen e rrespektohen si njerez normal qe jane!

  Reply to this comment
  • nazim July 17, 13:05

   Keto jane para qe ka bere ky qen ne kurriz te popullit DShqipetar, duke shitur armet e depova ushtarake dhe duke cuar ne prostitucion vajzat Shqipetare. Ato para duhet t’i kthehen shtetit shqipetar, dhe tu jepen demshperblim viktimave qe ky ka kthyer ne prostituta prej vitesh. Po te jene te zgjuar Italianet ja nxjerrin emrat e vajzave qe ka kthyer ne prostituta ky qen.

   Reply to this comment
 3. baba nga durrsi July 17, 13:18

  23- desha te shtoj dicka edhe une por i ke thene te gjitha dhe sme mbetet tjeter vetem te uroj respekte!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*