Pranvera troket në Tokio, lulet e qershisë mbushin parqet (FOTO)

Redaksia Online March 18, 2013 17:16

Pranvera troket në Tokio, lulet e qershisë mbushin parqet (FOTO)

Lulëzimi i qershive në Tokio u ka dhënë ngjyra parqeve duke rritur numrin e vizitorëve. Çelja e parakohshme e luleve në 16 mars shënon një rekord të ri, pasi nuk kishte ndodhur më parë kaq herët. Eventi është i shumëpritur çdo vit në Tokio dhe në vende të tjera të botës ku kopshtet ndërtohen sipas modelit japonez, ndër më të famshmit ai në Uashington, SHBA.

6 7

4

3

 

2

 

.1

 

Redaksia Online March 18, 2013 17:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*