Predikuesi mysliman: “Po, ju mund të mbani skllave seksi”

July 31, 2016 09:49

Predikuesi mysliman: “Po, ju mund të mbani skllave seksi”

Një predikues mysliman i linjës së ashpër, që dyshohet se ka radikalizuar tre xhihadistë britanikë, u tha dishepujve të tij adoleshentë se Islami e lejon të mbash skllave seksi.

Ali Hammuda, një imam në xhaminë e Kardifit në Uells, ku tre të rinj luteshin përpara se të niseshin për të luftuar në Siri, iu tha të rinjve, disa vetëm 13 vjeç, se dita e gjykimit po afron.

Predikimi i tij është regjistruar nga një gazetar i infiltruar.

“Fundi po vjen dhe do ketë shumë luftëra si kjo që po shohim sot, dhe për shkak se në këto luftëra, gratë do merren peng, si skllave, po, gratë do merren peng si skllave”.

“Dhe më pas ai, padroni, mund të ketë marrëdhënie me të, për shkak se kjo është e lejuar në Islam, është e lejuar të kesh marrëdhënie me gruan që është skllavja jote”.

Ali Hammuda (pictured), a hardline Muslim preacher suspected of radicalising three British jihadis, told teenage disciples that it is ¿permissible¿ under Islam to have sex slaves

Three of the most notorious British jihadis who have joined Islamic State in Syria all worshipped at the controversial Al-Manar mosque. Reyaad Khan, left, and Nasser Muthana, then both 20, centre, appeared in an IS recruiting video in 2014 ¿ a year before Khan¿s death in an RAF drone strike. Muthana¿s younger brother Aseel, then aged 17 and who is not pictured, joined them in Syria. The trio became known as the ¿Cardiff jihadis¿

 

July 31, 2016 09:49
Komento

4 Komente

 1. katarakti July 31, 10:23

  Nxirrini perjashta keto plehra. Veçse ju helmojne vendin. O angleze te shkrete. Europa duhet te pastrohet nga plehrat islamiste. Duhen kthyer te gjithe ne vendet nga kane ardhur. ndryshe do marre fund Europa vete.

  Reply to this comment
 2. Valbona July 31, 11:06

  Po ju qe botoni keta, qe flasin ne emer te islamit, qe jane ca injorante..pse nuk flisni per familjen shqiptare qe po fundoset…Thjesht njerezit tuaj qe i njihni dhe i keni perreth, shikojini sa i keni me dashnore apo me keq dhe pastaj merruni me keta.

  Reply to this comment
 3. ismet July 31, 13:21

  O Anglia,kapeni kete predikus majmun, plaseni mrene,oh harrova,edhe mund te beje aksident me makine etj.

  Reply to this comment
 4. ITALIANI July 31, 16:39

  E duhet nje hitler i ri te pregatis trenat e vdekjes drejt furrave me gaz ndryshe harojeni europen

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*