Progresi i vendit drejt BE-së, Komisioni Europian publikon nesër raportin

June 2, 2014 11:25

Progresi i vendit drejt BE-së, Komisioni Europian publikon nesër raportin

Komisionit Evropian pritet të publikojë nesër progres-raportin i që do të vlerësojë ecurinë e reformave dhe punës së bërë në Shqipëri, në funksion të procesit të saj për integrimin në Bashkimin Evropian. Ndërkohë që, pas dy ditësh, pra më 4 qershor, Tiranën zyrtare pritet ta vizitojë Komisioneri për Zgjerimin në BE, Stefan Fule. Gjatë qëndrimit në Tiranë, Fule pritet të zhvilloje takime të nivelit të lartë me qeverinë dhe politikën shqiptare. Vendimi përfundimtar për statusin e vendit kandidat për Shqipërinë do të merret më 23 qershor nga samiti i Parlamentit Evropian.

June 2, 2014 11:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*