Premier League konfirmon: 6 lojtarë pozitiv me Covid-19 nga tre klube

May 20, 2020 09:09

Premier League konfirmon: 6 lojtarë pozitiv me Covid-19 nga tre klube

Premier League ka konfirmuar se ishin gjashtë rezultate pozitive të Covid-19 nga 748 teste të bëra te lojtarët dhe stafi i klubit të Dielën dhe të Hënën.

Rastet pozitive erdhën nga gjithsej tre ekipe, me ligën që nuk pranoi të identifikojë individët që testuan pozitiv.

Si pjesë e përpjekjes së ligës për t’u rikthyer në fushë, ajo po bën teste për të gjithë lojtarët dhe stafin me qëllim rifillimin e trajnimeve në grup.

Të hënën, Premier League njoftoi se ekipet mund të kthehen në stërvitje në “grupe të vogla” që nga e marta pasi një takim i aksionarëve miratoi planet.

o.j/dita

May 20, 2020 09:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim