Premier League, Manchester City i tregon Arsenalit se kush është kampioni

August 12, 2018 19:13

Premier League, Manchester City i tregon Arsenalit se kush është kampioni

Skuadra kampione e Anglisë, Manchester City e ka nisur sezonin e ri të Premier League-s me fitore.

Ekipi i Guardiolës e ka mposhtur Arsenalin në “Emirates Stadium” me rezultatin 2-0.

Golat që i dhanë City-t 3 pikë, i realizuan Sterling dhe Bernardo Silva.

Manchester City tanimë renditet në krah të United, Chelseas, Liverpoolit dhe Tottenhamit, të cilat u shpallën gjithashtu fituese në ndeshjen e tyre të parë në kampionat.

s.a/dita

 

August 12, 2018 19:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*