Premtonin punë jashtë shtetit, në kërkim dy mashtrues

July 5, 2016 11:27

Premtonin punë jashtë shtetit, në kërkim dy mashtrues

Policia e Fierit ka shpallur në kërkim dy persona, të akuzuar për mashtrim dhe ushtrim i ndikimit të paligjshëm.

47 – vjeçari me iniciale I.A., banues në Tiranë dhe 48 – vjeçari, M.B., banues në Lushnje dyshohet se në periudhën Dhjetor 2015 – Janar 2016, kanë mashtruar persona të ndryshëm duke i marë shumën prej 350 euro deri 700 euro, me pretendimin se do t’i siguronin kontratë pune në shtetin e Katarit.

Pre e kësaj skeme mashtrimi kanë rënë:

-L.Sh., 32 vjeç, banues në lagjen 20 Tetori në Lushnje.

-G.D., 45 vjeç, banues në fshatin Dushk, Lushnje.

-O.H., 32 vjeç, banues në lagjen 18 Tetori, Lushnje.

-F.B., 43 vjeç, banues në lagjen 20 Tetori, Lushnje.

-B.K., 53 vjeç, banues në fshatin Gërmenje, Lushnje.

-A.M., 32 vjeç, banues në lagjen 20 Tetori, Lushnje.

July 5, 2016 11:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim