Presidenca franceze konfirmon takimin Rama-Macron për ditën e nesërme

May 14, 2018 21:34

Presidenca franceze konfirmon takimin Rama-Macron për ditën e nesërme

 

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin Edi Rama.

Në faqen zyrtare në Facebook, zyra e Elysee ka publikuar axhendën e presidentit Macron, ku në datën 15 maj është parashikuar edhe takimi me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Takimi i kryeministrit Rama me presidentin Macron vjen vetëm pak ditë përpara se Këshilli i Europës të japë qëndrimin e tij për hapjen e negociatave me Shqipërinë.

Rama në një intervistë televizive tha se ai do ta bind Markon që të japvotën pro për Shqipërinë, për të hapur negociatat me Bashkimin Europian.

l.h/ dita

May 14, 2018 21:34
Komento

3 Komente

 1. Rama eshte nji Lider Karizmatik jepi hakun . May 14, 21:43

  shife si komunikon me gjithe Lidert e Botes ,
  si me i pas miqe prej kohesh .
  Shife sa atmosfere miqesore qe reflekton ne fytyrat
  e Europianeve kur jane ne shoqeri te Rames .

  Imagjinoni rropsin talibanin berrisha , kur e takonin te huajt ,
  Berlusconi ,APO me kujtohet njiher si i bente syt
  Merkel kur fliste idioti vicidolit Anglishte si nji qen histerik , nji funderine ,qe tallej bota dhe e
  trajtonte si plehr …nganjiher i shmangeshin
  qe mos ta takonin dhe ky i ndiqte nga pas i skuqur ne surrate si pajdh lope lol !
  Me Obamen ne Bruksel ishte kulmi kulmi i surratit prej funderine njerezore ,ku ja nguli syt si ato putanat qe nuk durojne me e pallu ,i skuq si byth pule ne surrat,pas Bamir Topit ,mbante doren shtrir ta takonte Obama nderkohe qe Obama fliste me Bamirin dhe nuk ja dha doren e iku e la si mut brrishen .

  Ptuuuuuuuuuuuuu rrace qensh kush ishte ai qe te dhjeu ne der te Shtetit te Shqiperise ty mallkuar qofte

  Reply to this comment
 2. Lili May 15, 07:18

  Ahahah,
  Macronin,te cilin Edi Rama nuk u takuar kur ishte kandidat,edhe pse kishin RV, se mendojke se nuk ka asnje shans me fituar!
  Ps:vetem pak perpara ,Macron po takojka nje mik te vertete te shqiptareve,femijet e te cilit jane rritur me ne.

  Reply to this comment
 3. Arben May 15, 08:52

  LIDR BOTROR

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*