Presidenca i drejtohet Lleshajt: “Gjenerali” nën poture, rendin në 2 mars e garanton Presidenti me popullin

February 19, 2020 19:59

Presidenca i drejtohet Lleshajt: “Gjenerali” nën poture, rendin në 2 mars e garanton Presidenti me popullin

Presidenca vazhdon me komunikimin e ashpër kundrejt mazhorancës në atë që ajo e quan organizmin e një grushti shteti kundër Presidentit.

 “Më 2 mars firmoset dekreti i parë për SHPARTALLIMIN E PLOTË TË GRUSHTIT TË SHTETIT, përpara popullit shqiptar, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ku do të lidhim një BESËLIDHJE për të çmontuar njëherë e mirë regjimin e mafiozëve dhe oligarkëve. Të gjitha institucionet që janë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ do t’i kthehen popullit shqiptar! Ata që kërkojnë popullin e presidentit në whatsapp, të porositin poture të gjera!”, lajmëroi Meta më herët sot.

Ndërkohë zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi në një reagim të fundit drejtuar ministrit Lleshaj për reagimin e këtij të fundit thotë:

Asnjë sekondë për të humbur me “Gjeneralin” nën poture. Si mund të bëjë moral për Kushtetutën një gënjeshtar që donte të hynte në shkelje të Kushtetutës me kamuflazh në zyrën e ministrit? Qetësohu “Gjenerali” nën poture: Rendin në 2 mars e garanton Presidenti bashkë me popullin!

 

l.h/ dita

February 19, 2020 19:59
Komento

11 Komente

 1. Kolonjari February 19, 21:06

  Po ky Cobani Delirant i Korces Mutdhenes c`pati…….

  Reply to this comment
 2. HEU BRE ! February 19, 21:17

  E SHNDROJ PRESIDENCEN NE CELULE

  TERRORISTESH QENI BIR QENIT !!!

  Reply to this comment
 3. alphade February 19, 21:31

  “Trimi xha Jahos” perseri edhe nje here e zhveshi shpaten !
  Po kesaj radhe fshihet edhe nje aresye tjeter e forte qe
  i “nderuari” President i Republikes eshte hedhur ne nje sulm donkishotesk kunder “mullinjeve me ere dhe shakuj-
  ve me vere”, i hypur ne “rosinantin” e ngordhur dhe njeko-
  hesisht si Sanco Panco qe eshte i ka hypur gomarit te
  Skraparit per “udhehequr” , “Revolucionin proletar hypur mbi gomar” ! Ore shqiptare, u e e kam degjuar sa here qe
  kur isha i ri se “Nje popull meriton ate qeveri qe ka mbi
  koke” por nuk m’a kishte marre mendja qe PS-ja dhe Edi
  Rama kryeminister te propozonin dhe votonin per Presi-
  dent nje koqegomari si ky Presidenti i LSI-se dhe PD-s por
  jo asesi President i imi, larg qofte ! Faktoreve si “Dosja e
  Dritan Priftit” me ze e figure e ndjek si ” Fantazma e Ban-
  kos” te shkretin President. Se dyti , “Nickname” : Ilir Floriri
  i rri mbi koke si “Shpata e Demomleut” dite -nate qe ka vite
  qe ia ka prishur gjumin. Se treti, Gniri i Lalezit, e ngjalave,
  me vilen e sa.ltanetet prej sulltani, i cili nga zgjebarak e
  morracak i Cepanit na u zgjua nje mengjez miliarder dhe
  shqiptari anonim pyet nga i gjeti ky myteber te gjithe kete
  pasuri ??. Hajni, krimi, mafia ! Ky trinitet i “shenjte” i jep
  pergjigjen ketij rufiani politik, i cili, fale shtetit e pushtetit,
  sebashku me kryemafiozin dhe kryekriminelin Sali Serbin
  shmaterruan e plackiten Shqiperine dhe popullin shqiptar.
  Ketyre tre faktoreve i shtohet edhe ky i djeshmi qe ze vendin e katert por jo nga per rendesia.,,! Me se 100 shtete
  te Botes i amorduan mbi NJE MILIARD DOLLARE NDIHMA
  SHQIPERISE per termetin. Kete nuk e priste opozita,bile as
  pozita, e cila mbeti e shastisur perballe kesaj ahume qe
  erdhi si nje dhurate nga Qielli pavaresisht se nuk eshte
  “dhurate” por ndihma kredi te zbutura.. Fillimisht Presidenti
  dhe opozita e “duartrokit” por kur i ra mendjes tha: ” Dale,
  se kjo kredi i rrit “YMRIN” Edi Rames dhe kjo eshte nje
  “rrufe ne qiell te paster qe bie mbi kokat tona” ! Pasi u
  “zgjuan nga gjumi dhe i thirren mendjes” filluan sulmet me
  lloj-lloj “argumentesh dhe shpikjesh diabolike “,si ” kush- trimi” i presidentit” per te ngritur popullin ne “Revolucion”
  per te permbysur K/ministrin dhe oligarket dhe per te ven-
  dosur “SOVRANITETIN” qe e kane shkelur te HUAJ mafio-
  ze qe mbeshtetin K/ministrin .. ! Mburoje per kete ka
  KUSHTETUTEN qe na e ka shndrruar ne Kuran . I gjithe
  qellimi i tij dihet: SPAK-u dhe BKH-ja ! Fundi i kesaj mafie
  dihet RECI dhe KONFISKIMI i PASURISE SE PLACKITUR !

  Reply to this comment
 4. Demokraci . do te thote Rrespekt ,do te thote Moral e Kulture February 19, 22:23

  Pa kto komponentet baze per nji shoqeri ,
  gjithcka i ngan Afganistanit .

  E keqja ne ate vend eshte se , mbizoteron injoranca

  e shumica njerez te ardhur nga zonat rurale ,madje disa

  primitive per kte Bote sot ,

  qe jetojne thjeshte pa Principe .

  Nji nder ata eshte edhe presidenti fshatar ,biri nji xhandari injorant por edhe musluman ,

  qe me Principet Njerzore ,Moral e Rrespekt ,
  me Demokraci ,

  nuk e lidh asgje as si prehardhje e as si kulture .

  Kultura e muslumanit eshte Dhuna ,venja e pasurise me cdo menyre ,dihke vjedhur shtetin tend e gjithcka te del perpara ,

  njeri paNdergje ,pra nji gjysem kafshe qe nuk lejon
  ti afrohet kush ,
  kur ka dicka neper dhembe ne goje .

  Ky maskara fshatar i peshtire ,duhet te mesoj qe te rrespektoj Ligjin e Kushtetuten edhe Shtetin e tij ,ku jeton sot

  edhe nqs prejardhja se lidh aspak me ate Shqiptare .

  Reply to this comment
 5. Tori February 19, 23:47

  Dhe ti na qenke ai kaurri qe din te respektosh,qe paske moral e kulture sa te ofendosh mbi 80% te popullsise shqiptare.

  Reply to this comment
  • Demokraci . do te thote Rrespekt ,do te thote Moral e Kulture February 20, 09:33

   Tore ,

   (si parathenje )
   U jam i Kristeri ,qe nuk ofendoj asji terrorist silamik ,
   qe kan 30-vjet terrorizojne vrasin e largojne ga shqiperia shqiptaret ne ate vennd ,

   pooor …
   #
   i trokas kafkave te tyre ,se doshta reagojne e reflektojne
   para njerezimit ,
   duke i ardhur ne ndihme ti tregoj sepse Njerzimi nuk fuxionon me terror ,te vjedheesh vrasesh shkaterroshe vendin tend .
   Tani ,
   e para kam pas fatin e mire ,te kind lind qytetare ,
   qe do te thote njeri me principe
   e cila ceshtje familje ne radhe te pare ,
   por edhe rrace dhe
   kte e tregon mir Historia e popullit tone sado t’ju thartoj
   turinjt juve muslumave .
   Tjeter ,
   sa i perket 80% fute andej nga e qite zotrote ,
   e kei kte pafytyresi te madjheshtise bosjhe ju muzllumat ,
   ti fryni gjerat ashtu si ju perqen ,sepse keshtu kujtoni se ,po impresiononi ,manipuloni apo mashtroni dike !
   Sepse cirret Djalli nga maja e minareve qe jan ndertu ne Shqipni ,
   5 her ne dite si kafsh pylli ,duke mallkuar Shqiperine ,

   kjo sdo te thote aspak se jane me shume musllumane
   se te krishtere etj religione ne Shqiperi .
   Vetem kristjanet ortodox + katolike ne Shqiperi arrijne
   ne gati 45% te popullsise Shqiptare ,

   marre kjo statistike nga Istituti Berlinit per perkatesite fetare ne Europe dhe shtrija e tyre ,ne nji Konference te tille ,
   zhvilluar ne Vien ne Mars 1992 (ne mos gaboj ) ka pasur perfaqsues te Kryesueseve te Kishes Shqiptare asaj Ortodoxe qe e di eshte perfaqsuar mjerishte nga Greku Janulloatos etj shqiptare dhe ajo Katolike .

   80 % ka dal nga Celula e Islamisteve PD LSI ndoshta
   apo Qarqeve qe dua ta shikojne Shqiperne Islamike
   si Arabistani ,
   pikerishte ata qe ndertuan Xhamite neper Shqiperi dhe
   ndryshuan fene tradicioale muslumane ne Arabe
   duke instaluar Altoparrlanete e Djallit mbi Minare !

   Keshtu tingellon e vertete e feve Shqiptare ,sipas

   Statistikave te Institucineve e Uni-T serioze ,
   te besushme Europiane e jo sharlataneve te islamit ,
   qe e fute per Turp dhe qellimishte Shqiperine Ofsajt ne Konferencen Islamike —

   kur dijme qe Shqiperia eshte nji vend i Krishtere ne theelb si popull .
   Ürandaj mbylle halen terrorist islamik.

   Reply to this comment
  • Tirona February 20, 10:43

   Tori

   prse kuptojne shkerdhatat e islamit kta kriminele qe po terrorizojne per 30-vjet Shqiperin
   cdo m thn Moral e Kulture ?

   nqs do ta kuptonin ,do kisht dik t ragonte e tregonte vendin ktyre karaputanave te cdo te huaji .

   pastaj ja ku i keni muzlluzmaet me kulture ke Teatri
   shifi kush jane me dhemb jashte si qen te terbuar
   kush te kafshoje me par tjetrin ,
   jane po i njeti gen e jejti moral e kulture

   ajo islame ,qen kafshues te shoqerise njerezore
   e terrorit

   Reply to this comment
 6. Konti i MonteKristos February 20, 04:07

  Konti i MonteKrrabes, Ilir Floriri do medoemos te shkoje ne burg. Une Edmond Dantes, Konti i MonteKristos pas burgut u bera me thesar kurse Ilir Floriri, pas thesarit te Krrabes do perfundoje ne burg.

  Reply to this comment
 7. 0sumi February 20, 04:35

  Cojeni ne Vlore tek te ngjashmit e tij (per nga tepeleku)….
  Ah kjo Gjykata Kushtetuese c’i beri like floririt…………ne Vlore,atje e ka vendin.

  Reply to this comment
 8. Demokraci . do te thote Rrespekt ,do te thote Moral e Kulture February 20, 09:36

  Tore ,

  (si parathenje )
  U jam i Kristeri ,qe nuk ofendoj asji terrorist silamik ,
  qe kan 30-vjet terrorizojne vrasin e largojne nga shqiperia shqiptaret ne ate vennd ,

  pooor …
  #
  i trokas kafkave te tyre ,se ndoshta reagojne e reflektojne
  para njerezimit ,
  duke i ardhur ne ndihme ti tregoj sepse Njerzimi nuk fuxionon me terror ,te vjedhesh vrasesh shkaterroshe vendin tend .
  Tani ,
  e para , ,, kam pas fatin e mire ,te kind lind qytetare ,
  qe do te thote njeri me principe
  e cila ceshtje familje ne radhe te pare ,
  por edhe rrace dhe
  kte e tregon mir Historia e popullit tone sado t’ju thartoj
  turinjt juve muslumave .
  Tjeter ,
  sa i perket 80% fute andej nga e qite zotrote ,
  e kei kte pafytyresi te madjheshtise bosjhe ju muzllumat ,
  ti fryni gjerat ashtu si ju perqen ,sepse keshtu kujtoni se ,po impresiononi ,manipuloni apo mashtroni dike !
  Sepse cirret Djalli nga maja e minareve qe jan ndertu ne Shqipni ,
  5 her ne dite si kafsh pylli ,duke mallkuar Shqiperine ,

  kjo sdo te thote aspak se jane me shume musllumane
  se te krishtere etj religione ne Shqiperi .
  Vetem kristjanet ortodox + katolike ne Shqiperi arrijne
  ne gati 45% te popullsise Shqiptare ,

  marre kjo statistike nga Istituti Berlinit per perkatesite fetare ne Europe dhe shtrija e tyre ,ne nji Konference te tille ,
  zhvilluar ne Vien ne Mars 1992 (ne mos gaboj ) ka pasur perfaqsues te Kryesueseve te Kishes Shqiptare asaj Ortodoxe qe e di eshte perfaqsuar mjerishte nga Greku Janulloatos etj shqiptare dhe ajo Katolike .

  80 % ka dal nga Celula e Islamisteve PD LSI ndoshta
  apo Qarqeve qe dua ta shikojne Shqiperne Islamike
  si Arabistani ,
  pikerishte ata qe ndertuan Xhamite neper Shqiperi dhe
  ndryshuan fene tradicioale muslumane ne Arabe
  duke instaluar Altoparrlanete e Djallit mbi Minare !

  Keshtu tingellon e vertete e feve Shqiptare ,sipas

  Statistikave te Institucineve e Uni-T serioze ,
  te besushme Europiane e jo sharlataneve te islamit ,
  qe e fute per Turp dhe qellimishte Shqiperine Ofsajt ne Konferencen Islamike —

  kur dijme qe Shqiperia eshte nji vend i Krishtere ne theelb si popull .
  Ürandaj mbylle halen terrorist islamik.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim