Presidenca: Nuk ndalojmë askënd të betohet, as tek noterja as tek parukierja

November 14, 2019 11:31

Presidenca: Nuk ndalojmë askënd të betohet, as tek noterja as tek parukierja

Menjëherë pas betimit të anëtares së Gjykatës Kushtetuese, Arta Vorpsi, ka reaguar presidenca.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, zëdhënësi i presidentit thotë se Meta nuk ndalon askënd të betohet, as te noterja, as te parkurierja.

etë kreu i shtetit thotë se është betuar me dorë mbi Kushtetutë dhe Shqipëria dhe shqiptarët janë të parët.

“Të dashur gazetarë, Lidhur me pyetjet tuaja për një lajm qesharak që qarkullon në media, dua t’ju sqaroj se:
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta nuk ndalon askënd të betohet as tek noterja, as tek parukierja.
Presidenti Meta është betuar me dorë mbi Kushtetutë dhe për të Shqipëria dhe shqiptarët janë të parët”, shkruan zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi.

o.j/dita

November 14, 2019 11:31
Komento

19 Komente

 1. Skrapalliu November 14, 11:54

  Ke shume te drejte moj z. Zedhenese, gjithe shqipetaret e dine Se ky president eshte betuar me te dy ja duart mbi bllokun e tije, por kurrsesi mbi kushtetute.

  Reply to this comment
 2. Filoeuropiani November 14, 12:04

  Po eshte juridikisht i vlefshem rri si mut nashti ose bej gallate

  Reply to this comment
  • Berati November 14, 18:05

   Te dashur truthare rilinidiote. Demokracia eshte sistemi qe bazohet ne ndarjen e pushteteve. Nese pushtetet nuk ndahen nuk quhet demokraci. Nese per ju eshte normale qe te gjitha pushtetet ti kete Rama atehere Hitleri paska qene nje engjell.

   Reply to this comment
 3. Niku November 14, 12:27

  Komedia presidenciale vazhdon o Tedi Blushi. Parukjerja nuk ka status juridik, ndersa noteri e ka kete status. Tju vije turp per nivelin e ulet profesional te presidentit me “p” te vogel dhe ju qe hiqeni si profesioniste, por me veprimet tuaja e tregoni veten injorante ordinere.

  Reply to this comment
 4. Vasili November 14, 12:44

  Ky surrat katundari qesharak deri ne neveri,injorant dhe i lig i peshtire,ka ndodhur te jete president i nje vendi,qe duke vazhduar ta mbaje kete vend i ka shndrruar ne qesharak,zvaranik dhe te neveritshem gjithe qeniet qe frymojne ne kete vend.

  Reply to this comment
 5. Dridhe like me lesh monike November 14, 13:50

  Sa milona shqiptare kane len atdheun nga keq qeverrsia e ketyre 30 vjeteve? Te ishin ne nje shtet tjeter do ti kishin zhdukur

  Reply to this comment
 6. Xxx November 14, 14:24

  Ky eshte niveli ordinier i deklaratave presidenciale.

  Reply to this comment
  • PRESIDENTI I SHQIPNISE November 14, 18:17

   Xxx;
   shifni punet tuaja e mbylleni halen
   se ju shkerdhej me liber shtepie te gjithe ju .
   fajin jua a ka km juaj jo presideti .
   te gjithe per te fituar jemi ktu
   prandaj kujdes se po ta vura pas ta shqyeva

   Reply to this comment
 7. A ke Cakmak lale November 14, 14:30

  Une vetem nje pyetje kisha , nese mund te betohesh e te dekretohesh ne noteri atehere WTF ben presidenti ? Hiqeni si funksion te mos na shpenzoje leke nga buxheti . Per dhenie dekoratash (qe i bente presidenti) dhe lidhje martesore kemi lali Erin qe nuk ja ha qeni shkopin. Hiqeni kete institucion parazit dhe leket e tyre ti perdorin per ndonje shperblim pensionistesh ne fund te vitit apo ne buxhet spitalesh se jane pertoke.

  Reply to this comment
 8. ETHEM November 14, 14:32

  ILIR METES PO I VJEN FUNDI TRAGJIK.KY NUK PO DON TA KUPTOI SE TE GJITHA ATO QE I KENI BERE KETJ VENDI NE 30 VITE …DO JU DALIN NGA HUNDA.
  -TASHME VENDIN PO E DREJTOJNE SHBA+BE QEKURSE PO SHPEJTOJNE REFORMEN NE DREJTESI,KU KY DHE SALIU KANE SABOTUARE SA MUNDEN.
  -ME KRIJIMIN E GJ.K DHE SHKARKIMI LIKES MERR FUND KARRIERA E TIJ POLITIKE DREJT FUNDIT TRAGJIK NE REÇ.
  – FAKTI QE META PO SULMON ND/KOMBETARET BARBARISHT DO TE THOT SE AI E KA HUMBUR TORRUAN DHE NUK PO DI SE ÇBEN ME FIRMEN E TIJ MBI DEKRETE TE JASHT-LIGJESHME.

  Reply to this comment
 9. Fidel Kastro November 14, 14:57

  Marrezite e qeverise se ridhjerjes te drejtuar nga Rame qenefi nuk kane te sosur!!!!!! Por si ka mundesi qe rolin e presidentit e zevendesoka nje noter!!!!!!!???????Nga keto rilindasit truthare , komentuesit e mesiperm te thone ne ç’ligj eshte parashtruar nje gje e tille?

  Reply to this comment
  • I tille je , sa here qe hap gojen ! November 14, 17:05

   Ike more plehre afrikane ne Kube , tek ata bythzinjte e cuar ne hambaret e anijieve spanjolle qindra vjet me pare , se nuk ka vend per idjote ketu ! Ti je egersire , nuk je njeri , …. here na del si Fidel e here nga Koreja e Veriut ,, kur ne fakt je nga Senegali Yyyyt , majmun !

   Reply to this comment
 10. Jimi November 14, 18:44

  Ne nje fare menyre ke pranuar nje te vertet. Me mire te betohesh tek berberi,se sa tek kasapi!

  Reply to this comment
 11. ALBAN DEGA November 14, 19:14

  Subject: LUFTA ME MIZORE… LUFTA PER KOKEN !

  I BASHKON LUFTA PER KOKEN !

  – Lufta me mizore… Lufta per ekzistence !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Opozita shqiptare eshte hedhur ne nje sulm te terbuar jo vetem kunder qeverisjes se Rilindjes se palindur akoma, por se pari kunder Shqiperise dhe se ardhmes se saj euro- amerikane.
  Pervec luftes me zjarr e me hekur kunder selise se qeverise shqiptare dhe shantazhit edhe me djegie mandatesh deputetesh kamikaze te SaLike Floririt me shprese per nje Mukje tjeter ala maj 2017, ajo i ka shpallur lufte edhe Bashkimit Evropian dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes, pra “imperializmit amerikan e Evropianoperendimor”, qe diten qe ata ia hoqen vizen kreut te kesaj kucedre megakorrupsioni e megakusarie 25 miliarde euroshe, antishqiptare e antiperendimore, Sali Berishes dhe familjes se tij vampire.
  Te vetedijshem per krimet e tyre pa fund te renda deri ne krime kunder njerezimit si mbytja ne tortura dhe zhdukja e kufomes se Remzi Hoxhes, kontrabanda dhe shkelja flagrante e embargos nderkombetare te naftes per makinen e luftes dhe genocidit te Milloshevicit ne Bosnje, Knin, Kosove me qindra mijera viktima ne Shebrenice, Prekaz, Recak…, grushti fashist i Shtetit Sali Milloshevic i 14 shtatorit 1998, masakra barbare e Gerdecit, 21 janari 2011 me kater protestues krejt paqesore te vrare, qindra te plagosur e 4000 plumba te shkrepur kunder turmes …, te denja per Gjykaten e Hages jane te fresketa e te paharrueshme per nje popull te tere deri sa te marre fund pandeshkueshmeria dhe jepet drejtesia per regjizoret dhe autoret e tyre.
  Ata e dogjen e poqen, e plackiten e rrenuan, e zhbene si shtet Shqiperine 15 here ne 15 vite te sundimi SaLikekracie!
  Jo vetem e kthyen ate ne nje ciflig te tyre e familjeve te veta e oligarkeve te vet, por edhe lane mbrapa minat e tyre me sahat ne cdo qelize te shtetit e shoqerise shqiptare duke kercenuar popullin e vet me skenarin e katrahures ekonomike e financiare greke, per cka ka fakte e deshmi pa fund.
  Pasi deshtoi skenari kobezi i 16 shkurtit i kesaj opozite te vetdjegur e te shpartalluar keqazi me votat e popullit ne tri pale zgjedhje nacionale e lokale, tani ben shantazh me djegjen e mandateve te deputeteve te SaLike Floririt ne Kuvendin e Shqiperise per te djegur edhe anetaresimin e saj ne familjen natyrore te vet, Bashkimin Evropian.
  Pse !?
  Sepse ky hap historik e i stervonuar nga kjo opozite me emrin e vertete SaLikekraci kerkon domosdo jetesimin e plote te Reformes ne Drejtesi, Vetingut, SPAK-ut dhe Byrose Kombetare te Hetimit.
  Cfare do te thote ky jetesim!?
  Do te thote jetesim per here te pare ne historine shqiptare te shtetit ligjor, shtetit te se drejtes pa te cilin nuk mund te kete kurre shtet demokratik te popullit, me popullin e per popullin.
  Sapo deshtoi skenari ogurzi i kesaj Bande per gjakederdhje e vellavrasje me 16 shkurt, kryebanditi Berisha dhe qehajai i tij ne krye te cifligut te Sales PD , shpalli urdherin e Sali Babes per djegjen e mandateve te deputeteve te opozites ne Kuvendin e Shqiperise. Menjehere Mona Cizmja iu bashkua Berishes ne kete vetdjegie politike.
  E kujt i plasi se po djegin mandatet kamikazet e Berishes dhe Metes, kur dihet se mandatet e shume prej tyre do tua djegin prangat ne duar nga SPAK-u dhe Byroja Kombetare e Hetimit per krimet, vjedhjen, korrupsionin e tyre masiv ne kurriz e dem te popullit shqiptar.
  Eshte kjo aresyeja kryesore pse kapobandat vendimarrese te kesaj kupole mafioze jane lemerisur e cakerdisur aq keq e terbuar deri ne egersi !
  Eshte ky shkaku kryesor pse e gjithe Banda e Gangstereve dhe dora e zeze e ketyre mercenareve te Beogradit, Athines dhe Putinit eshte hedhur ne sulm e ne nje lufte te eger per jete a vdekje per te minuar e zhbere krijimin dhe jetesimin e SPAK-ut dhe BKH-se .
  Eshte nje lufte mizore, lufta me e eger nder te gjitha luftrat per te shpetuar me cdo kusht e me cdo cmim sundimin e tyre despotik, kriminal e te sterkorruptuar ne cdo por e qelize te tij.
  Eshte lufta per ekzistence, per mbijetese.
  Eshte nje lufte per jete a vdekje e ketyre kryebanditeve e kryemafiozeve
  Eshte lufta per koken !
  Ndaj vellezer e motra shqiptare braktiseni ate anije piratesh qe po mbytet cdo dite e me shume nga Reforma ne Drejtesi e Vetingu, nga SPAK-u dhe BKH-ja, shkurt nga Ligji e Shteti i se Drejtes!
  Ndaj vellezer e motra shqiptare mos u beni mish per topat e tyre te ndryshkur nga padrejtesia, krimi, vrasjet e kusaria e perbindshme e djerses e gjakut tuaj !
  Vigjilence! Syceltesi !
  Lerini te digjen ne sketerren e krimeve dhe zezonave te tyre te perbindeshme ndaj jush dhe Shqiperise sone te bukur !… Boll me !
  Hengshin kokat e njeri-tjetrit dhe te vetvetes, sic po ua hane perdite e me shume duke u shtuar maja te reja kriminale malit te krimeve te vjetra te pagjykuara e te pa ndeshkuara per te cilat do te japin llegarí deri ne nje jo vetem ata, por edhe kamikazet e mercenaret e tyre rrenimtare!
  Ligji e drejtesia edhe vonon… por kurre asnjehere nuk harron !

  From: Alban Dega
  Date: June 8, 2019 at 5:13:15 PM EDT

  Reply to this comment
 12. LIGJI ESHTE LIGJ November 14, 20:28

  Gjykatsja eshte bere Al Pazar nr 2.

  Reply to this comment
 13. A November 14, 20:31

  Une vrapova me shpejtesi tek nje NOTERE dhe me DY DUART ne KUSHTETUTE, ne BIBEL dhe ne KURAN se do te zbatoj me perpikmeri ligjet, rregullat e shtetit shqiptar, do te mbroj interesat e popullit, do shkaterroj çdo konçesion dhe PPP-te ne favor shoqerise shqiptare dhe individit.
  EDI RAMA te shkoje ne shtepi ne Surrel, ne rreze te malit te Dajtit ne Tirane sepse qe ne kete moment UNE e shpall vehten krietar te pozites, njekohesisht krietar te RIPJELLJES te PARTISE SOCIALISTE dhe ne menyre te veçante KRYETAR te QENEFRISE.
  Neser per te vertetuar kete veprim e kane te faqe te pare te gjitha mediat e shkruara.
  EDI RAMA ka mbaru, ka mbaru.

  Reply to this comment
 14. hasani November 15, 08:42

  Vetem ne vendin tone ndodh kjo qe keshilltari i presidentit flet ne emer te presidentit (thua se cobani blushi eshte presidenti), nje juriste pa asnje fare eksperience ne gjyqesor, por vetem eksperience sekretarice e dashnorje ministri, jashte listes ligjore te KED te dekretohet nga hajduti like floriri si gjyqtare kushtetuese, pa vend ne ate gjykate.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim