Presidenca reagon ndaj ministres Gjonaj: Pandëshkueshmëria, Padrejtësia dhe Pafytyrësia kanë arritur majat

March 3, 2020 11:18

Presidenca reagon ndaj ministres Gjonaj: Pandëshkueshmëria, Padrejtësia dhe Pafytyrësia kanë arritur majat

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta ka reaguar lidhur me fjalën e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në konferencën mbi “Sfidat e Prokurorisë së Përgjithshme në Dritën e Reformës në Drejtësi”.

“Tallja me Reformën në Drejtësi dhe bërja e ligjeve puçiste anti-kushtetuese pati meritë të madhe për të mbledhur kaq shumë shqiptarë kundër grushtit të shtetit, ku Ministrja e Drejtësisë, siç është provuar nga shkresat zyrtare, akuzohet për 4 vepra penale. Ndërsa të gjithë prisnin që Prokuroria të vepronte ndaj saj, sot e shohin si pjesë të frontit të Ramaformës në konferencën e Prokurorisë duke qenë edhe krenare! Pandëshkueshmëria, Padrejtësia dhe Pafytyrësia kanë arritur majat! Herën tjetër do mblidhen shumë herë më shumë se dje, shqiptarë të ndershëm dhe me dinjitet, që s’mund të pranojnë këtë Kryemaskaradë! TURP! SHAME ON YOU!“, shkruan zëdhënësi i Presidentit Tedi Blushi në një postim në Facebook.

j.l./ dita 

March 3, 2020 11:18
Komento

2 Komente

  1. kujtimi March 3, 11:26

    Ke quan bilushi te gjithe, liken, bilushin dhe hajdutin keshilltar dervishi, keto jane te gjithe te bilushit?

    Reply to this comment
  2. Cobanaq- Taqi petraqi March 3, 21:47

    Hundeskifterja eshte edhe shume ironike …Vini re me te shemtuarit kudo ne bote , ironizojne …nuk mund ta kuptoj majmunin shalengjitur Ramutin ironizon pamase bile edhe Lul Bashen kingun politikan nr 1 ..e ka pare vehten pederasti sa i shemtuar e fytyreqeni dinak e i pabese eshte?? Edhe kjo hundemuti gjoni edhe dhi e zgjebosur idiote edhe majen e pidhit perpjete…pleherat e shemtuara ..

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim