Presidenti… duke pritur trenin

September 25, 2014 08:48

Presidenti… duke pritur trenin

 

E publikuar disa javë më parë, kjo fotografi po vazhdon të bëjë xhiro me intensitet të pazvogëluar në rrjetet sociale.

Këtu shihet presidenti i Federatës së Zvicrës, Didier Burkhalter duke pritur trenin në jë stacion hekurudhor dhe duke veshtruar, i pa bezdisur nga askush, në telefonin e tij.

Asgjë e jashtëzakonshme për një vend si Zvicra, por diçka shumë kurioze për njerëzit që përfaqësuesit e tyre politikë janë mësuar t`i shohin vetëm mbrapa xhamave të errët të makinave zyrtare dhe të shoqëruar nga shpurat e truprojave me syze të zeza që pengojnë kontaktin me vdektarët e zakonshëm.

September 25, 2014 08:48
Komento

11 Komente

 1. m September 25, 09:20

  edhe ai cuni tirones ecen ne kembe sa ta filmojne…………….

  Reply to this comment
  • Ermal September 25, 09:47

   Plaku i Vicidolit bllokonte trafikun me eskorte dhe gardiste per 150 m rruge nga shtepia ne Kryeministri, per mos folur kur dilte jashte Tiranes merrte mbi 200 gardiste dhe cdo kryqezim e rruge duhet te ishte e hapur se perndryshe Krenar Ahmeti s’ta pertonte te te nxirrte nga rruga duke te rrezikuar jeten.

   Reply to this comment
  • LORA September 25, 16:56

   Te paska marre malli per plakun brekedhjere qe dilte me antiplumb,ne fushate para njerezve dhe ne pikun e vapes.
   Sa per Cunin e Tirones dhe per burra si ky presidenti i Federates Svicerane,,,,,,,,,,,uroj t’a kesh fatin t’i kuptosh ,para se te ngordhesh.

   Reply to this comment
 2. Pedro September 25, 09:30

  Vendi, Shqipr…….vone, vone behet keshtu.duhet ndruar brezi i politikaneve rjepes….

  Reply to this comment
 3. 2+2=5 ESHTE E VERTET. September 25, 10:05

  BOTA ESHTE E VETE NDARE NE TRE KATER KATEGORI,,,E PARA JANE VENDET NORDIKE ATJE KU DEMOKRACIA FILLON NGA I PARI I VENDIT,,E DYTA JANE SHTETET E FUQISHME EKONOMIKE E USHTARAKE,,SI USA JAPONIA GJERMANIA E NDONJE TJETER,,,TE TRETET JANE SHTETET NE ZHVILLIM,,TE PARAFUNDIT JEMI NE SHQIPOT ME NDJENJA TE THEKSUARA DIKTATURE,,,E TE FUNDIT JANE VENDET ARABE E LLUMI JANE ISIS E PLOTE SI KETO…DUAM SHEKUJ QE TE KAPIM TE PARET,,VITE E VITE TE DYTET..PO U AFROHEMI TE FUNDIT.

  Reply to this comment
 4. Dan September 25, 13:04

  Eshte per tu marre shembull ky rast i qytetruar dhe domethenes. Nje president apo kryeminister qe gjithmon zbaton ligjet dhe kushtetuten nuk ka se perse te ruhet apo te mbrohet nga te tjeret. A ju kujtohet Berisha qe ruhej dhe shoqerohej neper mitingje deri 35 badigard te gardes pa folur per civilat e SHISH apo te Policis se shtetit sespse, kishte frik se ishte i zhytur deri ne gryk ne korrupsion dhe duart i kishte lyer me gjakun e fukarenjve te Gerdecit dhe martirve te 21 Janarit. Te dy rastet duhet te jen shembuj per Ramen dhe te tjeret qe do te vijn ne te ardhmen qe te punojne shum e mir dhe drejt e te mos ruhen ose te bejn siç beri Berisha dhe te rrin si Lepuri ne ferr. Koha do ti vlersoj te gjith dhe siç thote populli koha eshte flori por po iku nuk vjen me

  Reply to this comment
 5. TOMORRI September 25, 16:47

  Aty ministrat japin doreheqje vete( numerohen me gishtat e dores sa i kane hequr) ne historine mbi 100 vjecare te Qeverise.
  Te kater partite kryesore jane ne Qeveri e cila ka shtate ministra dhe me radhe secili behet president.
  Nje nga keta eshte ky zoteria qe pret trenin .
  Te gjithe i ke ne kembe me tren me biciklete duke shkuar ne pune.
  Roje ne menyre te dukshme ska asnjeri.
  Por te tille tek ne nuk do kete kurre.
  Jo meqe s’kemi tren por meqe jemi popull qe s’duam te tille.
  Ky ne Shqiperi nuk do zgjidhej as Kryetar Komune kaq i thjeshte .

  Reply to this comment
 6. M A R K O September 25, 22:24

  Kur te behet Ristani President.. do te kete luksin te udhetoja .. me gomar e shishe rakie ne dore..

  Reply to this comment
 7. arber September 26, 08:14

  VETEM KUFOMA NUK KA PROBLEME

  Reply to this comment
 8. Al. September 26, 08:32

  Po Xhozin e harruat qe ecte ne kundravajtje bllokonte edhe rrugen per plot 100 m shtepi- parlament.

  Reply to this comment
 9. alphade August 25, 13:22

  E admirueshme !!! Prandaj Zvicra eshte Zvicer !!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*