Presidenti i KE, Barroso, viziton Shqipërinë pas vendimit për statusin

June 21, 2014 15:54

Presidenti i KE, Barroso, viziton Shqipërinë pas vendimit për statusin

Presidenti i Komisionit Europian, Jose Manuel Barroso, pritet që të vizitojë së shpejti Shqipërinë. Sipas A1 Report, i cili u referohet burimeve në Komisionin Europian, Barroso do të vijë në Tiranë në fund të qershorit.

Vizita e presidentit të KE vjen në momentin kur BE-ja do të ketë vendosur për statusin e vendit kandidat për Shqipërinë. Barroso drejton prej vitesh Komisionin Europian, institucion që ka rekomanduar 3 herë rresht që Shqipërisë t’i jepet statusi i vendit kandidat.
 

June 21, 2014 15:54
Komento

7 Komente

 1. ardjani June 21, 16:24

  ne rast se marrim statusin …ka mundesi qe qeveria te bieri, pikerishte, per motivin se duhet nje pjesmarrje e gjere politike per ndermarrjen e riformave qe do te behen ne te ardhmen!

  Reply to this comment
  • Korabi June 21, 17:10

   Haha, qeke shume tip i lezetshem, me nje arsyetim brilant. Hahaha. Flm se me bere te qesh.

   Reply to this comment
  • Fidel June 22, 09:50

   …dmth Ardjan djali, statusin e marrim sipas teje per te destabilizuar shqiperine,dhe per logjike te njejtet grupime ne Bruksel nuk na e kane dhene statusin se kane dashur stabilitetit e Shqiperise….Arsyetim tipik si Ai Ballisti qe kur e pyrten perse i la Partizanet te kalonin pa shkrehur pushke u tha ..:Ishte veshur partizani si partizan qe une ta merrja per Gjerman

   Reply to this comment
 2. Sandri June 21, 17:09

  Qenke nje koqe idioti,ti o Andjan?!

  Reply to this comment
 3. . June 21, 17:45

  ————————————————————————————-
  Te lumte Z.Rama, e ka hallall edhe 4 vjet te tjera …

  pse jo deri sa Shqiperia te behet antare e BE-se.

  Shqiperia sot me nje “Faqe te Re Historie” dhe perpjekie per
  t’u afruar Europes moderne.
  ————————————————————————————-

  Reply to this comment
 4. xhaxhi veri June 22, 09:11

  po sikur tehoshim qe shqiperia nuk duhet te rendohet me tej me taksat europiane? europa plake asnjehere nuk ishte ne krah te shqiperise dhe te shqiptareve (ne shekuj po te beni nje analize te fakteve te kohes ,do shihni qe europa ne ka perdorur per interesat e veta ,ajo lejoi edhe copetimin perfundimtar te trojeve shqiptare).sikur te rrinim larg europes ,larg fmn ,(fatkeqesishte fmnja po na gllaberon edhe lirite me te pakta qe na kane ngelur)athere e ardhmja do te ishte e ndritur per popullin e thjeshte (por ska xhungel qe te kete harmoni nepermjet kafsheve ,secila lufton per egzistence) .

  Reply to this comment
 5. tomas June 23, 19:16

  BRAVO POLICIA PO PROKURORIA ADOTE KETE VALL NJE OPERACION FSHESA PER TE KORRUPTUARIT

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*