Presidenti i Këshillit Evropian vjen sot në Tiranë

April 24, 2018 09:30

Presidenti i Këshillit Evropian vjen sot në Tiranë

 

Qershori duket larg por shumica parlamentare ka nisur tashmë rrugëtimin në vendet e BE për të siguruar sa më shumë mbështetje për statusin e vendit kandidat.

Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk sot do të zhvillojë një vizitë në Tiranë në kuadër të turit të tij 3-ditor në Ballkan. Donald Tusk pritet të takohet me Kryeministrin Edi Rama.

Qëllimi i vizitës së Tusk në Tiranë është përgatitjet për samitin BE – Ballkan që do të mbahet në Sofje më 17 Maj.

Presidenti i Këshillit Evropian do të vizitojë edhe Podgoricën, Sarajevën, Shkupin dhe Beogradin në kuadër të turit Ballkanit.

Ndërkohë, ditën e mërkurë Kryeministri Edi Rama do të niset drejt Gjermanisë ku do të takohet me Kancelaren Angela Merkel.

l.h/ dita

April 24, 2018 09:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*