Presidenti i Partisë Popullore Evropiane, Daul: Duhet dialog politik

May 14, 2019 16:23

Presidenti i Partisë Popullore Evropiane, Daul: Duhet dialog politik

Presidenti i Partisë Popullore Evropiane, Joseph Daul ka dënuar protestat e dhunshme të opozitës. Në një status në rrjetin social, Daul shkruan se duhet dialog i ndershëm mes palëve politike.

“Fuqimisht dënojnë përdorimin e dhunës gjatë demonstratave të fundit në Shqipëri. Të gjitha palët e përfshira duhet të kthehen në një dialog të ndershëm politik, të adresojnë shqetësimet dhe shkaqet rrënjësore dhe të ndalojnë nga çdo dhunë”.

 

b.b/dita

May 14, 2019 16:23
Komento

3 Komente

 1. Oparaku May 14, 17:05

  Rakia e rrushit behet nga rrushi.Kete e dina.por me ke te behetkydialog.se opozita nuk e pranon nje gje te tille.PS vetem te beje monolog.Qeveri ne tavoline nuk ka.

  Reply to this comment
 2. Mondi May 14, 18:30

  Pirdh, o Daul, pirdh

  Reply to this comment
 3. Lili May 14, 19:07

  Edhe nje dark tek ktokrodili per me na zgjat kete mutsihane?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim